Strzelcy w 6. kolejce Klasy A

W 6. kolejce Klasy A padło 29 bramek.

Tabelę otwiera dwóch spadkowiczów, którzy nie doznali jeszcze porażki – Siemianowiczanka i Slavia.

Siemianowiczanka pokonała Józefkę 5-2. Lider przypieczętował trzy punkty w końcówce meczu zdobywając dwa gole. Dla gospodarzy 8. bramkę w sezonie zdobył Łukasz Mieszczak i zrównał się z prowadzącym Kordianem Ruszem ze Slavii. Z kolei 4. gola strzelił Kajetan Bocek. 5. i 6. raz na listę strzelców wpisał się w Józefce Kamil Swoboda.

Slavia wygrała z Kamionką 4-0. Decydujące gole (trzy) padły między 74. a 79. minutą. 3. i 4. trafienie zaliczył Jakub Barteczko.

3. i 4. miejsce w tabeli – z minimalną stratą do czołowej dwójki – zajmują Wawel i Jastrząb. Obie rudzkie ekipy wygrały w Chorzowie – Wawel 4-1 z Wyzwoleniem, a Jastrząb 3-1 ze Stadionem. Dla Wawelu 4. i 5. bramkę zdobył Nicolas Sprus, 4. Dawid Ogiński, a 3. Kamil Magiera. Dla Jastrzębia 4. gola zaliczył Adam Gosz. Wyzwolenie przegrało 4. raz z rzędu, a Stadion po raz 6.

W meczu sąsiadów w tabeli (Naprzód 5 punktów i Gwiazda 6 punktów) górą podopieczni Grzegorza Wagnera, którzy wygrali 2-1. Robert Pleszak zdobył 4. bramkę dla gospodarzy w obecnych rozgrywkach, a Michał Kowalczyk 5. dla Gwiazdy.

MK, jedna z trzech niepokonanych dotąd drużyn, znalazła pogromcę. Katowiczanie prowadzili od 5. minuty po golu Daniela Bąka (4. w sezonie). Potem do głosu doszedł Grunwald, który wygrał 4-2. 3. bramkę dla zespołu z Halemby strzelił Łukasz Stawowy.

Klasyfikacja strzelców: zobacz