Strzelcy Klasy A – Sezon 2023/2024

po 13 kolejkach

388 bramek (w 78 meczach) – w tym 33 rzuty karne

– indywidualnie:

15 – Ostaszewski (Hetman)

14 – Rusz (Slavia)

13 – Mieszczak (Siemianowiczanka)

12 – Sprus (Wawel)

11 – Gosz (Jastrząb)

9 – Bąk (MK), Kowalczyk (Gwiazda), Sato (GRUNWALD), Stawowy (GRUNWALD), Swoboda (Józefka)

8 – Bocek (Siemianowiczanka), Hewlik (Slavia), Ogiński (Wawel)

7 – Gielza (Jastrząb), Tałady (Slavia)

6 – D. Kowalczyk (Siemianowiczanka), Pleszak (Lipiny), M. Szymakowski (Kamionka)

5 – Barteczko (Slavia), Kokoszka (Wawel), Krotofil (Wyzwolenie), K. Ochojski (MK), Ogłoza (Gwiazda), Zygmunt (Jastrząb)

4Aono (GRUNWALD), Cichocki (Wyzwolenie), Koniarek (Wawel), Nimptszke (Lipiny), Tajnert (Wyzwolenie), Wita (Kamionka)

3 – Sz. Bełkot (Józefka), T. Botsch (MK), Dragon (Slavia), Duda (Kamionka), Dziura (Kamionka), Elivelton (Jastrząb), D. Honysz (MK), K. Honysz (MK), Jankowski (GRUNWALD), Kupka (Siemianowiczanka), Magiera (Wawel), Palka (Lipiny), Piwoń (Józefka), Sowa (Jastrząb), J. Szymakowski (Kamionka)

2 – Baron (Wawel), Chromik (Gwiazda), Cuber (Siemianowiczanka), Danielowski (Wyzwolenie), Domisiewicz (MK), Goławski (Hetman), Górak (Stadion), Grui (Hetman), Jendruś (Jastrząb), Karwiński (Lipiny), Kiecal (Siemianowiczanka), Kozłowski (GRUNWALD), Krupa (Siemianowiczanka), Krysiak (Siemianowiczanka), Kuza (Józefka), Lipniak (Hetman), Magielewski (Kamionka), Mikiciuk (Józefka), Mzyk (Jastrząb), Nowakowski (Józefka), Ociepka (Lipiny), Opeldus (Gwiazda), Pasternak (Hetman), Przątka (Siemianowiczanka), Radziejewski (MK), Shamrai (MK), Sroka (Józefka), Świder (Stadion), T. Taborski (Wyzwolenie), Witor (Slavia)

1 – Akotangni (Stadion), Babczyński (Jastrząb), Banasiuk (Wyzwolenie), Bandura (Kamionka), Barański (Józefka), Boniowski (Hetman), Byrski (Gwiazda), Czapla (Wawel), Dubicki (Józefka), Fabricio (Jastrząb), Gawin (Kamionka), Golasowski (Siemianowiczanka), Gul (GRUNWALD), Hajk (Lipiny), Jastrzębski (Siemianowiczanka), Jędrusik (Józefka), Juniewicz (Józefka), Kałużny (Slavia), Karpiński (Stadion), Karolewski (Kamionka), Kępczyński (Stadion), Kocan (Wyzwolenie), Konopka (GRUNWALD), K. Kowalczyk (Siemianowiczanka), Kowynia (Slavia), Krawczyk (Wawel), Kryś (Wawel), Kubica (Gwiazda), Kuza (Józefka), Kwas (Lipiny), Laskowski (Siemianowiczanka), M. Latoska (Jastrząb), Lenert (Wawel), Leszczyński (Jastrząb), Makarenko (Lipiny), Michalik (Stadion), Nowak (Wyzwolenie), G. Ochojski (MK), Pałka (Wyzwolenie), Paszek (Siemianowiczanka), Pękała (Lipiny), M. Pisarek (Hetman), Polak (Kamionka), Roman (MK), Rostek (GRUNWALD), Seiler (Slavia), Sekuła (Stadion), Siliuk (GRUNWALD), Siwiec (Józefka), Skut (Slavia), Smalcerz (Stadion), Sołtysek (Stadion), Sopolski (Wyzwolenie), Studnik (Gwiazda), Szaraniec (Gwiazda), Szlachetka (MK), Świerczyński (Gwiazda), Tukaj (Lipiny), Wadas (GRUNWALD), Wojt (Siemianowiczanka), Woźniak (Wyzwolenie), Zając (Hetman)

1 – samobójcza: Langer (Kamionka), Necheporenko (MK)

– drużynowo:

AP Wyzwolenie Chorzów (23): 5 – Krotofil, 4 – Cichocki (2 z karnego), Tajnert, 2 – Danielowski, T. Taborski, 1 – Banasiuk, Kocan, Nowak, Pałka, Sopolski, Woźniak

Grunwald Ruda Śląska (32): 9 – Sato, Stawowy (3 z karnego), 4 – Aono, 3 – Jankowski (1 z karnego), 2 – Kozłowski, 1 – Gul, Konopka, Rostek, Siliuk, Wadas

Gwiazda Ruda Śląska (23): 9 – Kowalczyk (2 z karnego), 5 – Ogłoza, 2 – Chromik, Opeldus, 1 – Byrski (1 z karnego), Kubica, Szaraniec, Studnik, Świerczyński

Hetman Katowice (26): 15 – Ostaszewski, 2 – Goławski, Grui, Lipniak, Pasternak, 1 – Boniowski, M. Pisarek, Zając

Jastrząb Bielszowice (37): 11 – Gosz (1 z karnego), 7 – Gielza (1 z karnego), 5 – Zygmunt, 3 – Elivelton, Sowa, 2 – Jendruś (2 z karnego), Mzyk, 1 – Babczyński, Fabricio (1 z karnego), M. Latoska, Leszczyński

Józefka Chorzów (28): 9 – Swoboda, 3 – Sz. Bełkot, Piwoń, 2 – Kuza (1 z karnego), Mikiciuk, Nowakowski, Sroka, 1 – Barański, Dubicki, Jędrusik, Juniewicz, Siwoń

Kamionka Mikołów (25): 6 – M. Szymakowski, 4 – Wita, 3 – Duda, Dziura (1 z karnego), J. Szymakowski, 2 – Magielewski, 1 – Bandura, Gawin, Karolewski, Polak

MK Górnik Katowice (33): 9 – Bąk (2 z karnego), 5 – K. Ochojski, 3 – T. Botsch, D. Honysz, K. Honysz, 2 – Domisiewicz, Radziejewski, Shamrai, 1 – G. Ochojski, Roman, Szlachetka, 1 – samobójcza: Langer (Kamionka)

MKS Siemianowiczanka (46): 13 – Mieszczak (2 z karnego), 8 – Bocek (1 z karnego), 6 – D. Kowalczyk, 3 – Kupka, 2 – Cuber, Kiecal, Krupa, Krysiak, Przątka, 1 – Golasowski, Jastrzębski, K. Kowalczyk, Laskowski, Paszek, Wojt

Naprzód Lipiny (22): 6 – Pleszak (2 z karnego), 4 – Nimptszke, 3 – Palka, 2 – Karwiński (1 z karnego), Ociepka, 1 – Hajk, Kwas, Makarenko, Pękała, Tukaj

Slavia Ruda Śląska (44): 14 – Rusz, 8 – Hewlik, 7 – Tałady, 5 – Barteczko (2 z karnego), 3 – Dragon, 2 – Witor, 1 – Kałużny, Kowynia, Seiler, Skut, 1 – samobójcza: Necheporenko (MK)

Stadion Śląski Chorzów (11): 2 – Górak (1 z karnego), Świder, 1 – Akotangni, Karpiński, Kępczyński, Michalik, Sekuła, Smalcerz, Sołtysek

Wawel Wirek (38): 12 – Sprus, 8 – Ogiński, 5 – Kokoszka (3 z karnego), 4 – Koniarek, 3 – Magiera, 2 – Baron, 1 – Czapla, Krawczyk, Kryś, Lenert