Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Zapisy

 


 

Osób on-line: 11

Najbliższe mecze

25 czerwca (sobota) godz. 11:00 - I zespół
GRUNWALD 3-4 Ostoja Żelisławice
 

Pamiątki klubowe

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

34. kolejka: Niewykorzystane sytuacje się mszczą – goście wygrali mecz w 5 minut

Grunwald Ruda Śląska 3-4 Ostoja Żelisławice (2-0)
 
1-0 Tałady, 29 min – po podaniu Togitaniego
2-0 Ogłoza, 36 min – po podaniu Taładego
3-0 Kowalczyk, 78 min – po podaniu Togitaniego
3-1 Machura, 87 min –…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Grunwald – Ostoja

Grunwald – Ostoja 3-4 (2-0)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)

KONIEC: 3-4 – Jak można przegrać wygrany mecz? Gra się do końca, a do 87. minuty Zieloni prowadzili 3-0…

93 min okazja na remis – dogranie przed bramkę…

Czytaj więcej

Znamy rozstrzygnięcia

W sobotę w meczu na szczycie Klasy Okręgowej grupy 4 Zagłębie II Sosnowiec nie pozostawiło złudzeń i pokonało Spartę Katowice 4-0. Tym samym Zagłębie po fenomenalnej wiośnie (wygrało wszystkie 16 meczów, ale jedno zostało zweryfikowane jako walkower) na kolejkę…

Czytaj więcej

33. kolejka: Walczyli w „8”

Cyklon Rogoźnik 5-0 Grunwald Ruda Śląska *
 
1-0 Wojsyk, 4 min
2-0 R. Wolniewicz, 9 min
3-0 Gałęziok, 18 min
4-0 Barchan, 22 min
5-0 Markowski, 23 min
 
* W 25. minucie po kontuzji Patryka Pietrzyka (w 14.…

Czytaj więcej

32. kolejka: Lekcja piłki od lidera

Grunwald Ruda Śląska 1-10 Zagłębie II Sosnowiec (0-5)
 
0-1 Terbalyan, 5 min – po podaniu Kaczmarka
0-2 Terbalyan, 16 min – dobitka po strzale Popczyka
0-3 Janus, 36 min – po podaniu Chechelskiego
0-4 Popczyk, 44 min (głową) –…

Czytaj więcej

Zdjęcia i wideo portalu SlaskiSport.TV z meczu Sparta – Grunwald

Na meczu Sparta – Grunwald obecny był portal SlaskiSport.TV
 
Zapraszamy do GALERII oraz na materiał wideo z komentarzem i wywiadami:
 


 

31. kolejka: Z wiceliderem z zębem do przerwy

Sparta Katowice 6-1 Grunwald Ruda Śląska (2-1)
 
1-0 Wiśniowski, 12 min – dobitka po zagraniu Webera
1-1 Togitani, 16 min – po podaniu D. Skorupy
2-1 Wlaź, 32 min (głową) – po dośrodkowaniu Webera
3-1 Słociński, 54 min…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Sparta – Grunwald

Sparta – Grunwald 6-1 (2-1)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)

KONIEC: 6-1

90 min strzał Ito niecelny

6-1 Gielza, 89 min – kontra, Bętkowski wykłada piłkę Gielzie i 6-1

87 min Hołota ukarany żółtą kartką

86 min Gielza…

Czytaj więcej

30. kolejka: Nie uciekli na dwa lub trzy gole w pierwszej połowie – Pogoń dogoniła i odjechała w drugiej

Pogoń Imielin 5-2 Grunwald Ruda Śląska (1-2)
 
1-0 Turczyński, 17 min – po „podaniu” Togitaniego
1-1 Togitani, 24 min – dobitka po strzale Taładego
1-2 D. Skorupa, 34 min (wolny) – po faulu Pilarskiego na Togitanim
2-2…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Pogoń – Grunwald

Pogoń Imielin – Grunwald 5-2 (1-2)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)

KONIEC: 5-2 – po przerwie była to już inna Pogoń; Zieloni popełnili za dużo błędów na zdobycie choćby punktu

90 min Kubica lobem, ale bardzo nieudanie

5-2…

Czytaj więcej

Znamy terminy rozpoczęcia rozgrywek ligowych i pucharowych

Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Katowice poinformowała o terminach startu nowego sezonu.
 
Klasa Okręgowa rozpocznie zmagania 13/14 sierpnia, Klasa A 20/21 sierpnia, a Klasa B 3/4 września (w zależności od liczby zgłoszonych drużyn).
 
Z kolei terminy meczów Pucharu Polski…

Czytaj więcej

29. kolejka: „Zieloni” na fali

Grunwald Ruda Śląska 4-1 Tęcza Błędów (4-1)
 
1-0 Togitani, 6 min – po podaniu Taładego
1-1 Skrzypek, 19 min – po podaniu Paździora
2-1 Tałady, 36 min – po podaniu D. Skorupy
3-1 Ogłoza, 41 min…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Grunwald – Tęcza

Grunwald – Tęcza 4-1 (4-1)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)

KONIEC: 4-1

94 min po dośrodkowaniu Wojtaczki i główce Ogłozy Banasiak sparował piłkę na słupek!

Sędzia doliczył 3 minuty

88 min strzał Ogłozy broni Banasiak

86 min strzał…

Czytaj więcej

Strzelcy w 27., 20. i 28. kolejce Klasy Okręgowej

W klasyfikacji strzelców Klasy Okręgowej grupy 4 Katowice-Sosnowiec na prowadzeniu niezmiennie znajduje się Mateusz Popczyk z Zagłębia II Sosnowiec, który w ostatnich 3 meczach strzelił 4 gole. Po piętach depcze mu Antoni Turczyński z Pogoni Imielin (również 4 bramki ostatnio),…

Czytaj więcej

Idealny remis

W sobotę, po 7 porażkach z rzędu, „Zieloni” w końcu sięgnęli po trzy „oczka”. Zwycięstwo wywalczyli w prestiżowym meczu, jakim są derby.
 
Spotkanie miało dwie różne połowy – w pierwszej mecz zdominowała Slavia i co rusz kibice łapali się…

Czytaj więcej

Archiwum

34. kolejka (22-26 czerwca)

Środa, 18:00
Sparta Katowice – Cyklon Rogoźnik 4 - 1
1-0 Witkowski, 24 min
2-0 Gielza, 49 min
3-0 Gielza, 53 min
4-0 Weber, 66 min
4-1 Tarka, 82 min


Piątek, 18:00
AKS Mikołów – Źródło Kromołów 5 - 3
0-1 Dudek, 6 min
1-1 Marijani, 18 min
2-1 Tabiś, 21 min
2-2 Radosz, 41 min
3-2 Wasiak, 44 min
4-2 Gałecki, 65 min (karny)
4-3 Gajewicz, 87 min
5-3 Paszek, 90+2 min


Sobota, 10:00
Tęcza Błędów – Niwy Brudzowice 0 - 2
0-1 Grunt, 63 min
0-2 Kruk, 84 min


Sobota, 11:00
Grunwald Ruda ŚląskaOstoja Żelisławice 3 - 4
1-0 Tałady, 29 min
2-0 Ogłoza, 36 min
3-0 Kowalczyk, 78 min
3-1 Machura, 87 min
3-2 Kim, 88 min
3-3 Shkarban, 89 min
3-4 Kim, 90+2 min


Slavia Ruda Śląska – RKS Grodziec 1 - 2
0-1 Stankiewicz, 62 min
0-2 Zariemba, 67 min
1-2 Dolecki, 86 min


Sobota, 11:30
MK Górnik Katowice – Górnik 09 Mysłowice 7 - 1
1-0 Ludwig, 9 min
2-0 Bąk, 35 min
3-0 D. Honysz, 39 min
4-0 Bąk, 43 min
5-0 Ludwig, 45 min
5-1 Czarny, 51 min
6-1 Dąbrowiecki, 71 min
7-1 Bąk, 89 min


Sobota, 16:00
CKS Czeladź – GKS GieKSa II Katowice 2 - 3
1-0 Borówka, 39 min
2-0 Śmiałkowski, 45 min
2-1 Strzelecki, 68 min
2-2 Pietrzyk, 88 min
2-3 Cholerzyński, 90 min


Sobota, 17:00
Pogoń Imielin – Zagłębie II Sosnowiec 2 - 2
0-1 Kaczmarek, 13 min
1-1 Stachowicz, 14 min
1-2 Kaczmarek, 32 min
2-2 Pilarski, 38 min


Sobota, 18:00
Sarmacja Będzin – Górnik Wojkowice 1 - 2
1-0 Kułaga, 46 min
1-1 Dyrda, 60 min
1-2 Kruczek, 65 min


Klasa Okręgowa – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Zagłębie II Sosnowiec 34 90  
2 AKS Mikołów 34 89  
3 Sparta Katowice 34 86  
4 Cyklon Rogoźnik 34 74  
5 GKS GieKSa II Katowice 34 67  
6 CKS Czeladź 34 58  
7 Sarmacja Będzin 34 53  
8 Pogoń Imielin 34 45  
9 Górnik Wojkowice 34 44  
10 Górnik 09 Mysłowice 34 44  
11 Niwy Brudzowice 34 37  
12 MK Górnik Katowice 34 37  
13 Tęcza Błędów 34 32  
14 Slavia Ruda Śląska 34 30  
15 RKS Grodziec 34 29  
16 Źródło Kromołów 34 26  
17 Ostoja Żelisławice 34 23  
18 Grunwald Ruda Śląska 34 21  
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 33 kolejkach:
(stan na 23 czerwca)

35 - Popczyk (+2, Zagłębie II)
 
25 - Paszek (AKS)
       Turczyński (Pogoń Imielin)
 
23 - Bętkowski (Sparta)
       Pietrzyk (+2, GKS II)
 
21 - Szopa (+1, CKS)
 
20 - Terbalyan (Zagłębie II)
 
19 - Gielza (Sparta)
 
17 - Majchrowski (+2, Ostoja)
 
15 - Dąbrowiecki (+1, MK)
       Muszalik (CKS)
 
14 - De Aguiar Gomes (Zagłębie II)
       Lux (Slavia)
       Witkowski (Sparta)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17.
18., 19., 21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 20., 28.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA
 
19.03 Niwy Brudzowice (wyjazd)            0-2 protokół i bramki
26.03 RKS Grodziec (dom)                    3-1 protokół i bramki
09.04 Górnik Wojkowice (dom)              2-0 protokół i bramki
16.04 Górnik 09 Mysłowice (wyjazd)      2-6 protokół i bramki
23.04 Źródło Kromołów (dom)               0-1 protokół i bramki
30.04 AKS Mikołów (wyjazd)                 0-4 protokół
03.05 MK Górnik Katowice (dom)           0-6 protokół i bramki
07.05 Sarmacja Będzin (wyjazd)           1-12 protokół i bramki
14.05 CKS Czeladź (dom)                     1-4 protokół i bramki
18.05 GKS II Katowice (wyjazd)            1-6 protokół i bramki
21.05 Slavia Ruda Śląska (wyjazd)        3-1 protokół i bramki
28.05 Tęcza Błędów (dom)                    4-1 protokół
i bramki
05.06 Pogoń Imielin (wyjazd)                2-5 protokół
i bramki
11.06 Sparta Katowice (wyjazd)            1-6 protokół
i bramki
15.06 Zagłębie II Sosnowiec (dom)       1-10 protokół
i bramki
18.06 Cyklon Rogoźnik (wyjazd)           0-5 protokół

25.06 Ostoja Żelisławice (dom)             3-4 protokół
i bramki
 
 
RUNDA JESIENNA
 
14.08 Niwy Brudzowice (dom)               0-2 protokół i bramki
21.08 RKS Grodziec (wyjazd)                1-6 protokół i bramki
25.08 GKS II Katowice (dom)                1-4 protokół i bramki
28.08 Górnik Wojkowice (wyjazd)          0-1 protokół i bramka
04.09 Górnik 09 Mysłowice (dom)          0-3 protokół i bramki
11.09 Źródło Kromołów (wyjazd)           2-1 protokół i bramki
18.09 AKS Mikołów (dom)                     1-2 protokół i bramki
25.09 MK Górnik Katowice (wyjazd)       4-3 protokół i bramki
02.10 Sarmacja Będzin (dom)               2-4 protokół i bramki
09.10 CKS Czeladź (wyjazd)                 1-5 protokół i bramki
16.10 Slavia Ruda Śląska (dom)            1-2 protokół i bramki
24.10 Tęcza Błędów (wyjazd)                1-1 protokół i bramki
30.10 Pogoń Imielin (dom)                    1-1 protokół i bramki
06.11 Sparta Katowice (dom)                1-6 protokół i bramki
11.11 Zagłębie II Sosnowiec (wyjazd)    0-6 protokół
i bramki
14.11 Cyklon Rogoźnik (dom)               3-8 protokół
i bramki
20.11 Ostoja Żelisławice (wyjazd)          2-2 protokół
i bramki

Bramki (45)

11 - Maciaszek (5x karny)
 
09 - Tałady (5 wiosną) (+1)
 
08 - D. Skorupa (2x karny, 4x wolny, 1x rożny) (7 wiosną)
 
06 - Ogłoza (5 wiosną) (+1)
 
05 - Togitani (5 wiosną)
 
02 - Kowalczyk (1 wiosną) (+1)
 
01 - Bernacki
01 - Kubica
01 - K. Skorupa
01 - Wadas (1 wiosną)
 

Asysty (42)

14 - D. Skorupa (9 wiosną)
 
07 - Tałady (4 wiosną) (+1)
 
05 - Bernacki (3 wiosną)
 
04 - Togitani (4 wiosną) (+2)
 
02 - Kowalczyk
02 - Kozłowski
 
01 - Ito
01 - Maciaszek
01 - Nocoń (1 wiosną)
01 - Ogłoza (1 wiosną)
01 - Ostrowski
01 - K. Skorupa
01 - Wadas (1 wiosną)
01 - Wojtaczka
 
03 - bez asysty (1 wiosną)
 
(+1) - liczba bramek/asyst w ostatniej kolejce