Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Zapisy

 


 

Osób on-line: 12

Najbliższe mecze

28 maja (sobota) godz. 9:00 - Orliki Mł. 2012
Jastrząb Bielszowice 5-4 GRUNWALD
 
28 maja (sobota) godz. 11:00 - I zespół
GRUNWALD 4-1 Tęcza Błędów
 
28 maja (sobota) godz. 14:00 - Młodziki 2009/10
Górnik 09 Mysłowice 6-5 GRUNWALD
 
 
30 maja (poniedziałek) godz. 18:30 - Orliki 2011
Stadion Śląski Chorzów - GRUNWALD
 
 
31 maja (wtorek) godz. 18:00 - Orliki Mł. 2012
GRUNWALD - GKS II Katowice
 
 
2 czerwca (czwartek) godz. 19:00 - Orliki Mł. 2012
GRUNWALD - AP Bumerang
 

Pamiątki klubowe

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

29. kolejka: „Zieloni” na fali

Grunwald Ruda Śląska 4-1 Tęcza Błędów (4-1)
 
1-0 Togitani, 6 min – po podaniu Taładego
1-1 Skrzypek, 19 min – po podaniu Paździora
2-1 Tałady, 36 min – po podaniu D. Skorupy
3-1 Ogłoza, 41 min…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Grunwald – Tęcza

Grunwald – Tęcza 4-1 (4-1)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)

KONIEC: 4-1

94 min po dośrodkowaniu Wojtaczki i główce Ogłozy Banasiak sparował piłkę na słupek!

Sędzia doliczył 3 minuty

88 min strzał Ogłozy broni Banasiak

86 min strzał…

Czytaj więcej

Strzelcy w 27., 20. i 28. kolejce Klasy Okręgowej

W klasyfikacji strzelców Klasy Okręgowej grupy 4 Katowice-Sosnowiec na prowadzeniu niezmiennie znajduje się Mateusz Popczyk z Zagłębia II Sosnowiec, który w ostatnich 3 meczach strzelił 4 gole. Po piętach depcze mu Antoni Turczyński z Pogoni Imielin (również 4 bramki ostatnio),…

Czytaj więcej

Idealny remis

W sobotę, po 7 porażkach z rzędu, „Zieloni” w końcu sięgnęli po trzy „oczka”. Zwycięstwo wywalczyli w prestiżowym meczu, jakim są derby.
 
Spotkanie miało dwie różne połowy – w pierwszej mecz zdominowała Slavia i co rusz kibice łapali się…

Czytaj więcej

Derby Rudy Śląskiej w obiektywie


                                                                               …

Czytaj więcej

28. kolejka: Derby dla Grunwaldu – dwa oblicza meczu

Slavia Ruda Śląska 1-3 Grunwald Ruda Śląska (1-0)
 
1-0 Maciaszczyk, 45+1 min – po podaniu Witora
1-1 Ogłoza, 68 min – po podaniu Bernackiego
1-2 D. Skorupa, 73 min – po podaniu Taładego
1-3 Ogłoza, 82…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z derbów Rudy Śląskiej

Slavia – Grunwald 1-3 (1-0)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)

KONIEC: 1-3 – derby dla Grunwaldu! Dwie różne połowy, po pierwszej Zieloni powinni przegrywać kilkoma bramkami, w drugiej zagrali o niebo lepiej i strzelili kilka bramek, brawo!

93…

Czytaj więcej

20. kolejka (zaległa): Młodzież GKS-u na szóstkę z minusem

GKS II Katowice 6-1 Grunwald Ruda Śląska (3-0)
 
1-0 K. Pietrzyk, 13 min – po podaniu Krawczyka
2-0 Zając, 16 min – po podaniu Komandery
3-0 K. Pietrzyk, 31 min – po przejęciu piłki od Wadasa
3-1 D. Skorupa…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu GKS II – Grunwald

GKS II – Grunwald 6-1 (3-0)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)

KONIEC: 6-1

90 min Kurek trafia w słupek i piłkę z linii wybija Nocoń

88 min strzał Ślusarczyka odbija Radkiewicz

87 min strzał D. Skorupy trafia w…

Czytaj więcej

27. kolejka: Szkoda niewykorzystanych okazji

Grunwald Ruda Śląska 1-4 CKS Czeladź (0-1)
 
0-1 Madejczyk, 45+4 min – po podaniu Muszalika
1-1 D. Skorupa, 47 min (karny) – za zagranie ręką Ledwonia po strzale Ogłozy
1-2 Lenard, 70 min – po podaniu Ledwonia
1-3…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Grunwald – CKS

Grunwald – CKS 1-4 (0-1)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)

KONIEC: 1-4 – szkoda niewykorzystanycb okazji, które zemściły się w II połowie

92 min Gajda huknął zza pola karnego w poprzeczkę

Sędzia doliczył 2 minuty

83 min za…

Czytaj więcej

Strzelcy w 23., 24., 25. i 26. kolejce Klasy Okręgowej

26. kolejka obfitowała w gole. Padło ich prawie pół setki i jest to najlepszy wynik sezonu. Przyczynił się do tego m.in. mecz w Będzinie, gdzie kibice oglądali najwięcej bramek w jednym meczu (13). Sarmacja wygrała z Grunwaldem 12-1 i poprawiła…

Czytaj więcej

Majówka Grunwaldu w obiektywie


                                                                               …

Czytaj więcej

26. kolejka: Lanie w Będzinie

Sarmacja Będzin 12-1 Grunwald Ruda Śląska (3-0)
 
1-0 Żmuda, 9 min – po podaniu Samborskiego
2-0 Kocot, 11 min (głową) – po dośrodkowaniu Górala z rzutu rożnego
3-0 Majka, 20 min – po podaniu Kocota
3-1 Ogłoza, 52…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu Sarmacja – Grunwald

Sarmacja – Grunwald 12-1 (3-0)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)

KONIEC: 12-1

12-1 Wrzal-Kosowski, 92 min – Maj wrzucił w pole karne i Wrzal-Kosowski ustalił wynik strzelając swoją 4. bramkę

92 min D. Skorupa trafia z dystansu w…

Czytaj więcej

Archiwum

29. kolejka (28-29 maja)

Sobota, 11:00
Grunwald Ruda ŚląskaTęcza Błędów 4 - 1
1-0 Togitani, 6 min
1-1 Skrzypek, 19 min
2-1 Tałady, 36 min
3-1 Ogłoza, 41 min
4-1 D. Skorupa, 45 min (karny)


Zagłębie II Sosnowiec – CKS Czeladź 1 - 0
1-0 Popczyk, 6 min

Sparta Katowice – Slavia Ruda Śląska 4 - 2

Sobota, 13:00
RKS Grodziec – Źródło Kromołów 1 - 0

Sobota, 15:30
Górnik Wojkowice – Pogoń Imielin 1 - 1

Sobota, 17:00
Niwy Brudzowice – AKS Mikołów 1 - 3

Ostoja Żelisławice – MK Górnik Katowice 5 - 0

Cyklon Rogoźnik – Sarmacja Będzin 2 - 1

Niedziela, 18:00
GKS GieKSa II Katowice – Górnik 09 Mysłowice - - -

21. kolejka (1 czerwca) – zaległa

Środa, 18:00
Ostoja Żelisławice – Pogoń Imielin - - -

Klasa Okręgowa – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Zagłębie II Sosnowiec 29 77
2 Sparta Katowice 29 74
3 AKS Mikołów 29 74
4 Cyklon Rogoźnik 29 65
5 GKS GieKSa II Katowice 28 57
6 CKS Czeladź 29 46
7 Górnik 09 Mysłowice 28 41
8 Sarmacja Będzin 29 41
9 Pogoń Imielin 28 40
10 Górnik Wojkowice 29 36
11 Niwy Brudzowice 29 31
12 Tęcza Błędów 29 31
13 MK Górnik Katowice 29 31
14 Slavia Ruda Śląska 29 27
15 RKS Grodziec 29 26
16 Grunwald Ruda Śląska 29 21
17 Źródło Kromołów 29 19
18 Ostoja Żelisławice 28 13
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 28 kolejkach:
(stan na 24 maja)

26 - Popczyk (Zagłębie II)
 
23 - Turczyński (+2, Pogoń Imielin)
 
20 - Bętkowski (Sparta)
       Paszek (AKS)
       Pietrzyk (+1, GKS II)
 
18 - Terbalyan (Zagłębie II)
 
16 - Gielza (+2, Sparta)
 
15 - Szopa (+1, CKS)
 
14 - De Aguiar Gomes (+3, Zagłębie II)
       Lux (Slavia)
 
13 - Muszalik (CKS)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17.
18., 19., 21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 20., 28.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA
 
19.03 Niwy Brudzowice (wyjazd)            0-2 protokół i bramki
26.03 RKS Grodziec (dom)                    3-1 protokół i bramki
09.04 Górnik Wojkowice (dom)              2-0 protokół i bramki
16.04 Górnik 09 Mysłowice (wyjazd)      2-6 protokół i bramki
23.04 Źródło Kromołów (dom)               0-1 protokół i bramki
30.04 AKS Mikołów (wyjazd)                 0-4 protokół
03.05 MK Górnik Katowice (dom)           0-6 protokół i bramki
07.05 Sarmacja Będzin (wyjazd)           1-12 protokół i bramki
14.05 CKS Czeladź (dom)                     1-4 protokół i bramki
18.05 GKS II Katowice (wyjazd)            1-6 protokół i bramki
21.05 Slavia Ruda Śląska (wyjazd)        3-1 protokół i bramki
28.05 Tęcza Błędów (dom)                    4-1 protokół
i bramki

05.06 (ndz. 14) Pogoń Imielin (wyjazd)
11.06 (sob. 11) Sparta Katowice (wyjazd)
15.06 (śr. 18) Zagłębie II Sosnowiec (dom)
18.06 (sob. 17) Cyklon Rogoźnik (wyjazd)
25.06 (sob. 11) Ostoja Żelisławice (dom)
 
 
RUNDA JESIENNA
 
14.08 Niwy Brudzowice (dom)               0-2 protokół i bramki
21.08 RKS Grodziec (wyjazd)                1-6 protokół i bramki
25.08 GKS II Katowice (dom)                1-4 protokół i bramki
28.08 Górnik Wojkowice (wyjazd)          0-1 protokół i bramka
04.09 Górnik 09 Mysłowice (dom)          0-3 protokół i bramki
11.09 Źródło Kromołów (wyjazd)           2-1 protokół i bramki
18.09 AKS Mikołów (dom)                     1-2 protokół i bramki
25.09 MK Górnik Katowice (wyjazd)       4-3 protokół i bramki
02.10 Sarmacja Będzin (dom)               2-4 protokół i bramki
09.10 CKS Czeladź (wyjazd)                 1-5 protokół i bramki
16.10 Slavia Ruda Śląska (dom)            1-2 protokół i bramki
24.10 Tęcza Błędów (wyjazd)                1-1 protokół i bramki
30.10 Pogoń Imielin (dom)                    1-1 protokół i bramki
06.11 Sparta Katowice (dom)                1-6 protokół i bramki
11.11 Zagłębie II Sosnowiec (wyjazd)    0-6 protokół i bramki
14.11 Cyklon Rogoźnik (dom)               3-8 protokół i bramki
20.11 Ostoja Żelisławice (wyjazd)          2-2 protokół i bramki

Bramki (38)

11 - Maciaszek (5x karny)
 
08 - Tałady (4 wiosną) (+1)
 
06 - D. Skorupa (2x karny, 2x wolny, 1x rożny) (5 wiosną) (+1)
 
05 - Ogłoza (4 wiosną) (+1)
 
03 - Togitani (3 wiosną) (+1)
 
01 - Bernacki
01 - Kowalczyk
01 - Kubica
01 - K. Skorupa
01 - Wadas (1 wiosną)
 

Asysty (35)

13 - D. Skorupa (8 wiosną) (+1)
 
05 - Bernacki (3 wiosną) (+1)
05 - Tałady (2 wiosną) (+1)
 
02 - Kowalczyk
02 - Kozłowski
 
01 - Ito
01 - Maciaszek
01 - Nocoń (1 wiosną)
01 - Ogłoza (1 wiosną)
01 - Ostrowski
01 - K. Skorupa
01 - Togitani (1 wiosną) (+1)
01 - Wojtaczka
 
03 - bez asysty (1 wiosną)
 
(+1) - liczba bramek/asyst w ostatniej kolejce