Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Zapisy

Zapraszamy na treningi I zespołu
i drużyn młodzieżowych

=> KONTAKT <=

Osób on-line: 5

Najbliższe mecze

29 maja (środa) godz. 17:30 - Młodzik Mł. 2012
GRUNWALD - Victoria Katowice
 
 
29 maja (środa) godz. 18:00 - Orlik Mł. 2014
Ruch Chorzów - GRUNWALD
 

Pamiątki klubowe

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-2  Wawel Wirek  (1-2)
 
0-1 Testowany, 15 min.
1-1 Malec, 20 min.
1-2 Wawrzyczek, 32 min.
2-2 Dreszer, 59 min.
3-2 Testowany, 76 min.
 
GRUNWALD:

Lamlih – Poprawa, Szymański,…

Czytaj więcej

1% na rzecz Grunwaldu – rozliczymy PIT bezpłatnie

Od 29 kwietnia 2005 roku GKS „Grunwald” Ruda Śląska jest Organizacją Pożytku Publicznego zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000077324. Oznacza to, że każdy podatnik rozliczając się za rok 2016 może przeznaczyć 1% swojego podatku należnego państwu na rzecz…

Czytaj więcej

Wawel zamiast MKS-u

W sobotę Grunwald rozegra sparing z Wawelem Wirek.
 
W najbliższy weekend Grunwald miał rozegrać sparing z MKS-em Lędziny, a Wawel Wirek z Nadwiślanem Góra. Mecze rudzkich drużyn Klasy Okręgowej z IV-ligowcami nie dojdą do skutku i Grunwald z…

Czytaj więcej

2. miejsce rocznika 2001 w Wirku

Juniorzy młodsi Grunwaldu na zakończenie ciężkiego tygodnia w okresie przygotowawczym zostali zaproszeni na turniej halowy organizowany przez Wawel Wirek.
 
W imprezie udział wzięli zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi. Nasza drużyna obok Ruchu Chorzów była najmłodszą ekipą, ponieważ cała…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (4) – zima 2017

W kończącym się tygodniu zespoły Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały kolejną serię gier sparingowych.

7 lutego (wtorek):
GKS II Tychy (IV liga) – Pogoń Imielin 3-3 (0-2)
 
8 lutego (środa):
Slavia Ruda Śląska (IV liga) – Grunwald Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Historia Podokręgu Katowice

Historia Podokręgu Katowice przedstawiona podczas jubileuszu 50-lecia:
 

Sparing

Slavia Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0 (2-0)
 

W dzisiejszym sparingu dwóch rudzkich klubów IV-ligowa Slavia pokonała Grunwald 4-0.
 

Zespół z Rudy solidarnie zdobywał po dwie bramki w każdej z połów. Trener Grunwaldu skorzystał z 18 zawodników,…

Czytaj więcej

Sparing ze Slavią

W środę piłkarze Grunwaldu rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. O godz. 19:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu „Zieloni” zmierzą się z IV-ligową Slavią Ruda Śląska, która na półmetku rozgrywek zajmuje 16. miejsce.
 

Zespół Slavii…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (3) – zima 2017

Wyniki meczów sparingowych zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
1 lutego (środa)
Drzewiarz Jasienica (IV liga) – LKS Goczałkowice-Zdrój 5-2 (2-0)
Drama Zbrosławice (Klasa Okręgowa) – Pogoń Imielin 3-0 (1-0)
 
4 lutego (sobota):
GKS II Katowice (IV liga) –…

Czytaj więcej

Sparing z Gwarkiem odwołany

W najbliższą sobotę piłkarze Grunwaldu mieli zainaugurować meczem z Gwarkiem Zabrze serię gier sparingowych. Zespół z Zabrza zrezygnował jednak z potyczki i halembianie zagrają po raz pierwszy w najbliższą środę (8 lutego) ze Slavią.

Mało prawdopodobne, aby doszło do…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (2) – zima 2017

W ostatnim tygodniu 10 zespołów z grupy 1 Klasy Okręgowej rozegrało swoje pierwsze (6) lub kolejne sparingi (2) oraz wzięły udział w turnieju halowym (2).

 

Wyniki:
LKS Goczałkowice – 2. miejsce w halowym Turnieju o Puchar Wójta Goczałkowic

KS…

Czytaj więcej

50 lat Podokręgu Katowice

29 stycznia 1967 roku został powołany do życia obecny Podokręg Katowice w ramach regionalnego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Katowice (dzisiejszego Śląskiego ZPN). Zarząd OZPN Katowice ustanowił podokręg rozgrywkowy Katowice-Chorzów z terenem działania miast Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Mysłowice, Mikołów,…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (1) – zima 2017

Kluby Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały pierwsze sparingi tej zimy.

Sparta i Urania doznały wysokich porażek w starciach z IV-ligowcami, z kolei ZET-ka pokonała wyżej sklasyfikowanego rywala.

 

Wyniki:
Sparta Katowice – RKS Grodziec (IV liga) 0-4 (0-2)

Urania Ruda…

Czytaj więcej

Kalendarz sparingów zespołów Klasy Okręgowej

Lista sparingów klubów Klasy Okręgowej grupy 1 w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2016/2017:

1. LKS Goczałkowice-Zdrój
5 lutego: Błyskawica Drogomyśl
11 lutego: Polonia Łaziska Górne
18 lutego: Spójnia Landek
26 lutego: Iskra II Pszczyna
2 marca: MRKS Czechowice-Dziedzice…

Czytaj więcej

Korekty w terminach sparingów

W harmonogramie sparingów Grunwaldu nastąpiły zmiany terminów.

Mecz z Gwarkiem Zabrze planowany jest tydzień później – 4 lutego (sobota) zamiast 28 stycznia (sobota), natomiast ze Slavią 8 lutego (środa) o godz. 19:00 w Nowym Bytomiu zamiast 3 lutego (piątek).

Grunwald po pierwszym treningu

Piłkarze Grunwaldu wrócili po urlopach do treningów.

W czwartek  o godz. 16:30 zawodnicy „Zielonych” rozpoczęli pierwsze zajęcia, które trwały niespełna godzinę. Trener Jacek Bratek kolejny trening zaplanował na poniedziałek na godz. 16:30.

W czwartek „Zieloni” rozpoczynają treningi

Kilkadziesiąt godzin temu nastał nowy, 2017 rok, co oznacza, że na dniach przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną piłkarze Grunwaldu.

„Zieloni” wznowią treningi po urlopach w najbliższy czwartek – 5 stycznia o godz. 16.30.

Archiwum

24. kolejka (29 maja – 1 czerwca)

Środa, 18:00
MKS Siemianowiczanka – Hetman 22 Katowice 1 - 0

Czwartek, 11:00
AP Wyzwolenie Chorzów – Slavia Ruda Śląska - - -

Sobota, 12:00
MK Górnik Katowice – Józefka Chorzów - - -

Sobota, 16:00
Jastrząb Bielszowice – Wawel Wirek - - -

Gwiazda Ruda Śląska – Kamionka Mikołów - - -

Mecz rozegrany awansem:
Stadion Śląski ChorzówGrunwald Ruda Śląska 3 - 4


Naprzód Lipiny - pauzuje

23. kolejka (25-26 maja)

Sobota, 11:00
Grunwald Ruda ŚląskaMKS Siemianowiczanka 2 - 2
0-1 Kiecal, 19 min
1-1 Aono, 33 min
2-1 Sato, 43 min
2-2 Kupka, 56 min


Slavia Ruda Śląska – MK Górnik Katowice 5 - 0
1-0 Witor, 4 min
2-0 Tałady, 20 min
3-0 Witor, 45+2 min (karny)
4-0 Hewlik, 75 min
5-0 Kałużny, 87 min


Wawel Wirek – Gwiazda Ruda Śląska 6 - 0
1-0 Henisz, 10 min
2-0 Blaszke, 25 min
3-0 Markosyan, 43 min (karny)
4-0 Henisz, 56 min
5-0 Chudziński, 67 min
6-0 Koniarek, 87 min (karny)


Sobota, 16:00
Józefka Chorzów – Jastrząb Bielszowice 0 - 3
0-1 Gosz
0-2 Fabricio
0-3 Mzyk


Niedziela, 11:00
Kamionka Mikołów – Naprzód Lipiny 1 - 0
1-0 J. Szymakowski, 55 min

Niedziela, 18:30
Hetman 22 Katowice – AP Wyzwolenie Chorzów 1 - 1
0-1 Cichocki, 7 min (karny)
1-1 Lipniak, 62 min


Stadion Śląski Chorzów - pauzuje

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Jastrząb Bielszowice 22 54
2 Slavia Ruda Śląska 21 48
3 MKS Siemianowiczanka 22 48
4 Wawel Wirek 21 47
5 Grunwald Ruda Śląska 22 40
6 Kamionka Mikołów 21 29
7 MK Górnik Katowice 21 28
8 Gwiazda Ruda Śląska 22 20
9 Stadion Śląski Chorzów 22 18
10 AP Wyzwolenie Chorzów 21 18
11 Hetman 22 Katowice 22 16
12 Józefka Chorzów 21 16
13 Naprzód Lipiny 22 14
14 UKS Szopienice - wycofany 0 0  
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 22 kolejkach:
(stan na 23 maja)

28 - Mieszczak (Siemianowiczanka)
 
19 - Rusz (+2, Slavia)
 
16 - Gosz (Jastrząb)
 
15 - Ostaszewski (Hetman)
 
14 - Hewlik (+2, Slavia)
       Stawowy (+1, GRUNWALD)
 
13 - Ogiński (+1, Wawel)
 
12 - Bąk (MK)
       Sprus (Wawel)
 
11 - Sato (GRUNWALD)
 
10 - Gielza (Jastrząb)
       D. Kowalczyk (Siemianowiczanka)
       Swoboda (Józefka)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3. i 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.
14., 15., 16., 17., 18., 19., 20.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA
16.03 Stadion Śląski Chorzów (wyjazd)   4-3 protokół i bramki
23.03 Jastrząb Bielszowice (dom)           1-0 protokół i bramka
30.03 Józefka Chorzów (wyjazd)            4-1 protokół i bramki
06.04 Wawel Wirek (dom)                      0-1 protokół i bramka
14.04 Kamionka Mikołów (wyjazd)          1-2 protokół i bramki
20.04 PAUZA
27.04 MK Górnik Katowice (dom)            5-0 protokół i bramki
03.05 Hetman 22 Katowice (wyjazd)        3-1 protokół i bramki
11.05 Slavia Ruda Śląska (dom)             2-2 protokół i bramki
18.05 AP Wyzwolenie Chorzów (wyjazd)  4-0 protokół i bramki
25.05 MKS Siemianowiczanka (dom)       2-2 protokół i bramki
01.06 PAUZA
08.06 (sob. 11) Naprzód Lipiny (dom)
15.06 (sob. 16) Gwiazda Ruda Śląska (wyjazd)
 
 
RUNDA JESIENNA
12.08 Strażak Mikołów (wyjazd) - PP       9-0 protokół i bramki
19.08 Jastrząb Bielszowice (wyjazd)        1-2 protokół i bramki
27.08 Józefka Chorzów (dom)                 2-2 protokół i bramki
03.09 Wawel Wirek (wyjazd)                   1-4 protokół i bramki
06.09 Siemianowiczanka (wyjazd) - PP    3-3 protokół i bramki
09.09 Kamionka Mikołów (dom)              4-2 protokół i bramki
16.09 PAUZA
23.09 MK Górnik Katowice (wyjazd)        4-2 protokół i bramki
30.09 Hetman 22 Katowice (dom)           2-1 protokół i bramki
07.10 Slavia Ruda Śląska (wyjazd)         0-4 protokół i bramki
14.10 AP Wyzwolenie Chorzów (dom)     1-1 protokół i bramki
21.10 MKS Siemianowiczanka (wyjazd)   2-3 protokół i bramki
28.10 Stadion Śląski Chorzów (dom)       6-1 protokół i bramki
04.11 Naprzód Lipiny (wyjazd)                5-1 protokół i bramki
11.11 Gwiazda Ruda Śląska (dom)          4-3 protokół i bramki

Bramki (58)

14 - Stawowy (4 z karnego) (5 wiosną)
 
12 - Sato (3 wiosną) +1
 
10 - Aono (2 z wolnego) (6 wiosną) +1
 
7 - Jankowski (2 z karnego) (4 wiosną)
 
3 - Kozłowski (1 wiosną)
3 - Seroka (3 wiosną)
3 - Siliuk (2 wiosną)
 
2 - Rostek (1 wiosną)
 
1 - Gul
1 - Konopka
1 - Szczygieł (1 wiosną)
1 - Wadas

Asysty (56)

11 - Stawowy (5 wiosną) +1
 
9 - Aono (2 wiosną)
9 - Sato (8 wiosną) +1
 
7 - Jankowski (1 wiosną)
 
4 - Rostek
4 - Siliuk (3 wiosną)
4 - Wadas (2 wiosną)
 
2 - Ito (2 wiosną)
2 - Kozłowski
 
1 - Gazda
1 - Różycki (1 wiosną)
1 - Seroka (1 wiosną)
1 - Sobstyl

2 - bez asysty (1 wiosną)