Juniorzy nadal w grze o awans

W opublikowanym dzisiaj komunikacie nr 30 – posiedzenie Wydziału Gier Podokręgu Katowice z 26 października – znalazła się informacja, że mecz 8. kolejki V Ligi Okręgowej Juniorów Młodszych (B1 – 2001) UKS Szopienice – Grunwald został zweryfikowany jako walkower 0-3 (na boisku 4-3) z powodu gry w zespole gospodarzy nieuprawnionego zawodnika Mateusza Gajdy.

Zawodnik UKS-u wystąpił w sobotę 21 października 10 minut w meczu Klasy Okręgowej grupy 4 Orzeł Miedary – UKS Szopienice, a w niedzielę 22 października rozegrał 50 minut w meczu V Ligi Okręgowej Juniorów Młodszych UKS Szopienice – Grunwald. W tym drugim meczu był uprawniony do gry tylko w wymiarze nieprzekraczającym połowy czasu gry, czyli 40 minut.

Wobec przyznanych 3 punktów podopieczni Dariusza Czecha mają realną szansę na awans do IV ligi, muszą jednak – nie oglądając się na innych – wygrać dwa ostatnie mecze.