Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Zapisy

Zapraszamy na treningi I zespołu
i drużyn młodzieżowych

=> KONTAKT <=

Osób on-line: 13

Najbliższe mecze

20 kwietnia (sobota) godz. 9:00 - Młodzik Mł. 2012
GRUNWALD - GKS Katowice
 
 
21 kwietnia (niedziela) godz. 8:15 - Żaki 2016
Turniej na obiektach Football-on:
GRUNWALD, MKS Siemianowiczanka I, BKS Sparta Katowice, AKS Mikołów, MKS Siemianowiczanka II
 
 
22 kwietnia (poniedziałek) godz. 17:30 - Orlik 2013
Orzeł Mokre - GRUNWALD
 
 
23 kwietnia (wtorek) godz. 17:00 - Orlik Mł. 2014
GRUNWALD - Orlik Ruda Śląska
 
 
24 kwietnia (środa) godz. 18:00 - Orlik Mł. 2014
GRUNWALD - Academia Espanola Gliwice
 

Pamiątki klubowe

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Próba generalna na plus

Grunwald Ruda Śląska  2-1  MKS Siemianowiczanka  (2-1)
 
1-0 Testowany 2, 17 min. (głową)
2-0 Spalony, 38 min. (karny)
2-1 Jankowski, 42 min.
 
GRUNWALD:

Kurpas (82. Gurbisz) – Malec, Szymański, Pokorski, Testowany 1…

Czytaj więcej

Ostatni sprawdzian

W sobotę o godz. 11:00 na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu Grunwald rozpocznie ostatni sparing przed rundą wiosenną. Przeciwnikiem „Zielonych będzie MKS Siemianowiczanka Siemianowice Śląskie.
 
Siemianowiczanka po jesieni zajmuje 11. miejsce w Klasie Okręgowej grupie 4. Podopieczni Marcina…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (7) – zima 2017

Inauguracja rundy wiosennej coraz bliżej. Oto wyniki sparingów zespołów Klasy Okręgowej grupy 1 w przedostatnim tygodniu:
 
1 marca (środa)
MKS Zaborze (Klasa A) – Wawel Wirek 4-6 (1-3)
 
3 marca (piątek)
MRKS Czechowice-Dz. (Kl. Okręgowa) – LKS Goczałkowice…

Czytaj więcej

Sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-2  Ostoja Żelisławice  (1-1)
 
0-1 Opoka, 6 min.
1-1 Testowany 2, 36 min.
1-2 Opoka, 53 min.
2-2 Testowany 3, 58 min. (głową)
3-2 Kowalski, 75 min.
 

GRUNWALD:…

Czytaj więcej

Sparing z Ostoją

W sobotę Grunwald rozegra przedostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Sparingpartnerem halembian bedzie A-klasowa Ostoja Żelisławice. Mecz odbędzie się na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu o godz. 9:00.
 
Podopieczni Artura Opeldusa po rundzie jesiennej – mają jeden mecz…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (6) – zima 2017

Wyniki sparingów zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
22 lutego (środa)
Górnik Piaski (IV liga) – Unia Kosztowy 1-6
Sparta Katowice – Pogoń Imielin 2-4 (1-3)
Wawel Wirek – Śląsk Świętochłowice (Klasa Okręgowa) 0-2 (0-0)
Pogoń Ruda Śląska – Górnik…

Czytaj więcej

XVIII turniej im. K. Motaja: zwycięstwo Górnika (18 zdjęć)

W sobotę w hali MOSiR w Halembie odbył się XVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2008 im. Konrada Motaja.

W turnieju organizowanymn przez GKS Grunwald wzięło udział 5 zespołów – Górnik Zabrze S.S.A., KS Rozwój Katowice, KS GTV Stadion…

Czytaj więcej

Hokejowy sparing

Grunwald Ruda Śląska 6-5 Jedność 32 Przyszowice (3-3)
 
0-1 Kiełtyka, 23 min.
1-1 Spalony, 31 min.
1-2 Kiełtyka, 35 min.
2-2 Malec, 36 min.
3-2 Testowany3, 38 min.
3-3 Kiełtyka, 40 min.
3-4 Friedel, 48 min.…

Czytaj więcej

Sparing z Jednością

W najbliższą sobotę Grunwald rozegra sparing z Jednością 32 Przyszowice.

Mecz dwóch przedstawicieli Klasy Okręgowej – Jedność gra w grupie 2 – rozpocznie się o godz. 9:00 na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu.

Wyniki sparingów (5) – zima 2017

Na miesiąc przed inauguracją rundy wiosennej zespoły Klasy Okręgowej po raz kolejny sprawdziły swoją formę i nowych zawodników.
 
15 lutego (środa):
LKS Bełk (IV liga) – Pogoń Imielin 8-0 (3-0)
LKS Łąka – LKS Studzionka (Klasa A) 4-1
Urania…

Czytaj więcej

Sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-2  Wawel Wirek  (1-2)
 
0-1 Testowany, 15 min.
1-1 Malec, 20 min.
1-2 Wawrzyczek, 32 min.
2-2 Dreszer, 59 min.
3-2 Testowany, 76 min.
 
GRUNWALD:

Lamlih – Poprawa, Szymański,…

Czytaj więcej

1% na rzecz Grunwaldu – rozliczymy PIT bezpłatnie

Od 29 kwietnia 2005 roku GKS „Grunwald” Ruda Śląska jest Organizacją Pożytku Publicznego zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000077324. Oznacza to, że każdy podatnik rozliczając się za rok 2016 może przeznaczyć 1% swojego podatku należnego państwu na rzecz…

Czytaj więcej

Wawel zamiast MKS-u

W sobotę Grunwald rozegra sparing z Wawelem Wirek.
 
W najbliższy weekend Grunwald miał rozegrać sparing z MKS-em Lędziny, a Wawel Wirek z Nadwiślanem Góra. Mecze rudzkich drużyn Klasy Okręgowej z IV-ligowcami nie dojdą do skutku i Grunwald z…

Czytaj więcej

2. miejsce rocznika 2001 w Wirku

Juniorzy młodsi Grunwaldu na zakończenie ciężkiego tygodnia w okresie przygotowawczym zostali zaproszeni na turniej halowy organizowany przez Wawel Wirek.
 
W imprezie udział wzięli zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi. Nasza drużyna obok Ruchu Chorzów była najmłodszą ekipą, ponieważ cała…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (4) – zima 2017

W kończącym się tygodniu zespoły Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały kolejną serię gier sparingowych.

7 lutego (wtorek):
GKS II Tychy (IV liga) – Pogoń Imielin 3-3 (0-2)
 
8 lutego (środa):
Slavia Ruda Śląska (IV liga) – Grunwald Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Historia Podokręgu Katowice

Historia Podokręgu Katowice przedstawiona podczas jubileuszu 50-lecia:
 

Sparing

Slavia Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0 (2-0)
 

W dzisiejszym sparingu dwóch rudzkich klubów IV-ligowa Slavia pokonała Grunwald 4-0.
 

Zespół z Rudy solidarnie zdobywał po dwie bramki w każdej z połów. Trener Grunwaldu skorzystał z 18 zawodników,…

Czytaj więcej

Archiwum

18. kolejka (20 kwietnia)

Sobota, 11:00
AP Wyzwolenie Chorzów – Józefka Chorzów - - -

Slavia Ruda Śląska – Wawel Wirek - - -

Sobota, 12:00
MK Górnik Katowice – Naprzód Lipiny - - -

Sobota, 14:00
Stadion Śląski Chorzów – Gwiazda Ruda Śląska - - -

Sobota, 16:30
MKS Siemianowiczanka – Jastrząb Bielszowice - - -

Sobota, 18:00
Hetman 22 Katowice – Kamionka Mikołów - - -


Grunwald Ruda Śląska - pauzuje

17. kolejka (13-14 kwietnia)

Sobota, 11:00
Wawel Wirek – Hetman 22 Katowice 3 - 1
1-0 Frystacki, 3 min
2-0 Ogiński, 56 min (karny)
2-1 Kopczyński, 67 min
3-1 Różycki, 88 min


Naprzód Lipiny – Stadion Śląski Chorzów 0 - 1
0-1 Bzowski, 30 min

Sobota, 15:00
Józefka Chorzów – Slavia Ruda Śląska 0 - 5
0-1 Rusz, 22 min
0-2 Witor, 32 min
0-3 Seiler, 36 min
0-4 Kałużny, 39 min
0-5 Kozachynskyi, 90+3 min


Sobota, 16:00
Jastrząb Bielszowice – AP Wyzwolenie Chorzów 4 - 0
1-0 Gielza, 37 min
2-0 Mzyk, 39 min
3-0 Gosz, 41 min
4-0 Heinz, 82 min


Gwiazda Ruda Śląska – MKS Siemianowiczanka 0 - 5
0-1 Kuchta, 2 min
0-2 Mierzwa, 50 min
0-3 Mieszczak, 54 min
0-4 Swakoń, 78 min
0-5 D. Kowalczyk, 85 min


Niedziela, 11:00
Kamionka MikołówGrunwald Ruda Śląska 2 - 1
0-1 Stawowy, 35 min
1-1 Polak, 59 min
2-1 Kobel, 69 min



MK Górnik Katowice - pauzuje

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Jastrząb Bielszowice 16 38
2 Slavia Ruda Śląska 16 37
3 MKS Siemianowiczanka 16 37
4 Wawel Wirek 15 34
5 Grunwald Ruda Śląska 17 29
6 Kamionka Mikołów 15 22
7 MK Górnik Katowice 15 20
8 Józefka Chorzów 15 15
9 Hetman 22 Katowice 16 14
10 Gwiazda Ruda Śląska 16 14
11 AP Wyzwolenie Chorzów 16 13
12 Naprzód Lipiny 16 11
13 Stadion Śląski Chorzów 17 9
14 UKS Szopienice - wycofany 0 0  
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 17 kolejkach:
(stan na 17 kwietnia)

20 - Mieszczak (+1, Siemianowiczanka)
 
16 - Rusz (+1, Slavia)
 
15 - Ostaszewski (Hetman)
 
14 - Gosz (+1, Jastrząb)
 
12 - Sprus (Wawel)
 
11 - Bąk (MK)
       Ogiński (+1, Wawel)
       Sato (GRUNWALD)
       Stawowy (+1, GRUNWALD)
 
10 - Swoboda (Józefka)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3. i 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.
14., 15., 16.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA
16.03 Stadion Śląski Chorzów (wyjazd)   4-3 protokół i bramki
23.03 Jastrząb Bielszowice (dom)           1-0 protokół i bramka
30.03 Józefka Chorzów (wyjazd)            4-1 protokół i bramki
06.04 Wawel Wirek (dom)                      0-1 protokół i bramka
14.04 Kamionka Mikołów (wyjazd)          1-2 protokół i bramki
20.04 PAUZA
27.04 (sob. 11) MK Górnik Katowice (dom)
04 lub 05.05 Hetman 22 Katowice (wyjazd)
11.05 (sob. 11) Slavia Ruda Śląska (dom)
18.05 (sob. 11) AP Wyzwolenie Chorzów (wyjazd)
25.05 (sob. 11) MKS Siemianowiczanka (dom)
01.06 PAUZA
08.06 (sob. 11) Naprzód Lipiny (dom)
15 lub 16.06 Gwiazda Ruda Śląska (wyjazd)
 
 
RUNDA JESIENNA
12.08 Strażak Mikołów (wyjazd) - PP       9-0 protokół i bramki
19.08 Jastrząb Bielszowice (wyjazd)        1-2 protokół i bramki
27.08 Józefka Chorzów (dom)                 2-2 protokół i bramki
03.09 Wawel Wirek (wyjazd)                   1-4 protokół i bramki
06.09 Siemianowiczanka (wyjazd) - PP    3-3 protokół i bramki
09.09 Kamionka Mikołów (dom)              4-2 protokół i bramki
16.09 PAUZA
23.09 MK Górnik Katowice (wyjazd)        4-2 protokół i bramki
30.09 Hetman 22 Katowice (dom)           2-1 protokół i bramki
07.10 Slavia Ruda Śląska (wyjazd)         0-4 protokół i bramki
14.10 AP Wyzwolenie Chorzów (dom)     1-1 protokół i bramki
21.10 MKS Siemianowiczanka (wyjazd)   2-3 protokół i bramki
28.10 Stadion Śląski Chorzów (dom)       6-1 protokół i bramki
04.11 Naprzód Lipiny (wyjazd)                5-1 protokół i bramki
11.11 Gwiazda Ruda Śląska (dom)          4-3 protokół i bramki

Bramki (42)

11 - Sato (2 wiosną)
11 - Stawowy (4 z karnego) (2 wiosną) +1
 
6 - Aono (2 z wolnego) (2 wiosną)
 
5 - Jankowski (2 z karnego) (2 wiosną)
 
2 - Kozłowski
2 - Siliuk (1 wiosną)
 
1 - Gul
1 - Konopka
1 - Rostek
1 - Szczygieł (1 wiosną)
1 - Wadas

Asysty (41)

9 - Aono (2 wiosną)
 
8 - Stawowy (2 wiosną)
 
6 - Jankowski
 
4 - Rostek
4 - Sato (3 wiosną)
 
2 - Kozłowski
2 - Siliuk (1 wiosną)
2 - Wadas
 
1 - Gazda
1 - Różycki (1 wiosną) +1
1 - Seroka (1 wiosną)
1 - Sobstyl

1 - bez asysty