Relacja na żywo z meczu derbowego juniorów

Pogoń Ruda Śląska – Grunwald 1-4 (1-1)

KONIEC: 1-4 – dobra druga połowa Grunwaldu; Zieloni ponownie wygrali z Pogonią 4-1; podopieczni Dariusza Czecha tracą 2 punkty do prowadzącego Stadionu i mają do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Naprzodem Lipiny, który nie odbył się pierwotnie z powodu niezdatnego boiska – aby awansować muszą go wygrać

79 min zawodnik Pogoni ukarany czerwoną kartką

75 min Kopiczko strzela tuż obok bramki

1-4 Skorupa, 74 min – Skorupa wszedł w pole karne i uderzył nie do obrony w róg bramki

71 min strzał Skorupy bramkarz wybija na róg

64 min strzał Pogoni zza pola karnego kapitalnie wybija nad poprzeczką Kurpas

1-3 Ogłoza, 63 min – po podaniu Majchrzyka Ogłoza w sytuacji sam na sam podwyższył wynik na 3-1

61 min za Podlachę wszedł Kopiczko

61 min Ochnio z wolnego trafił w spojenie bramki Pogoni

57 min wstrzelona piłka w pole karne Grunwaldu – mija się z nią napastnik Pogoni i bramkarz Grunwaldu, skończyło się na strachu

54 min strzał Majchrzyka obok bramki

53 min okazja Skorupy – wybija bramkarz

50 min napastnik Pogoni w ostatniej chwili powstrzymany przez obrońcę Grunwaldu

1-2 Ochnio, 48 min (wolny) – Ogłoza wychodzi sam na sam i zostaje sfaulowany przez obrońcę – rzut wolny dla Grunwaldu tuż za linią pola karnego, ale bez kartki dla zawodnika Pogoni; kartką ukarany za to zawodnik Grunwaldu za dyskusje;
Ochnio z wolnego trafia od słupka do siatki

45 min strzał Skorupy z 17 metrów tuż obok bramki

43 min strzał Ogłozy zza szesnastki broni bramkarz

41 min za Burdzika wchodzi Ochnio, a za Gosza Kozłowski

Do przerwy: 1-1 – dobry początek halembian, jednak z biegiem czasu było coraz słabiej

1-1 28 min – napastnik gości wykorzystuje błąd stoperów Grunwaldu i w sytuacji sam na sam pokonuje Kurpasa

Zieloni muszą wygrać dwa ostatnie mecze, aby wywalczyć awans – przed meczem z Pogonią mieli 5 punktów straty do Stadionu

20 min Kurpas uprzedza szarżującego napastnika gości

17 min strzał Chmielarskiego zza pola karnego nad bramką

13 min dośrodkowanie Chmielarskiego w pole karne, piłkę głową uderzył Ogłoza i padła ona łupem bramkarza

0-1 Podlacha, 9 min – Podlacha zdecydował się na strzał z ok. 20 metrów i trafił w róg bramki

2 min Ogłoza uderza w polu karnym, bramkarz wypluwa piłkę i łapie ją na raty

Kurpas – Chmielarski, Wojtaczka, Latoska, Olbryś – Skorupa, Podlacha, Majchrzyk, Gosz – Burdzik, Ogłoza
Rezerwa: Kopiczko, Kozłowski, Ochnio
Trener: Dariusz Czech