Juniorzy 2001: 7 punktów w 4 meczach

W ostatnich swoich spotkaniach młodzi juniorzy Grunwaldu zdobyli siedem punktów, notując kolejno remis, dwie wygrane i porażkę, przy czym trzy z tych spotkań rozegrali na wyjazdach.

Kolejka 8.:
22.10.2017 UKS Szopienice – Grunwald 4-3 (3-0)
4-3 A.Bartoszek, 80+1 min.

Ł.Kurpas (kpt) – D.Olbryś, M.Latoska, A.Bartoszek, D.Chmielarski – D.Straszewski (41. R.Ochnio), P.Majchrzyk, M.Podlacha, K.Buczkiewicz – P.Szulik (60. M.Kasprzyk), R.Burdzik (41. A.Gosz)
Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Krzysztof BURDZIK

Mecz z liderem miał dwa oblicza. Wpierw swoją wyższość udokumentowali gospodarze, trzy razy trafiając w pierwszej połowie do bramki zielonych. Natomiast drugą część, po dokonaniu zmian w obu zespołach, wygrali halembianie strzelając trzy gole w 11 minut.
Pierwsze dwie bramki dla UKS-u były podobne. Wrzucenie piłki ze skrzydła w okolice piątego metra i wykończenie akcji z bliska. Trzeci gol padł po uderzeniu sprzed pola karnego pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Ł.Kurpasa. Grunwald mógł w pierwszej połowie zdobyć bramkę za sprawą R.Burdzika, ale piłkę po jego uderzeniu z wolnego bramkarz zdołał wybić na róg. Czwarty gol padł po uderzeniu z narożnika pola karnego pod poprzeczkę na dalszy słupek. W międzyczasie coraz śmielej na połowie gospodarzy zaczęli poczynać sobie zieloni, co w końcu przełożyło się na zdobycze bramkowe. Strzelanie rozpoczął M.Podlacha, dobijając odbitą piłkę przez bramkarza po dośrodkowaniu A.Gosza. Drugie trafienie zaliczył M.Kasprzyk mocnym strzałem z wolnego pod poprzeczkę, a wynik ustalił po indywidualnej akcji A.Bartoszek. Na doprowadzenie choćby do remisu zabrakło jednak czasu i to miejscowi mogli się cieszyć ze zwycięstwa.
Juniorom trenera Dariusza Czecha pozostały do rozegrania dwa mecze: z Naprzodem u siebie i Pogonią na wyjeździe.

Pozostałe wyniki:
Pogoń Ruda Śląska – Naprzód Lipiny 14-0
Podlesianka Katowice – Stadion Śląski II Chorzów 3-6

Kolejka 7.:
15.10.2017 Grunwald – Podlesianka Katowice 5-0 (3-0)
1-0 A.Gosz, 7 min.
2-0 R.Ochnio, 18 min. – karny
3-0 J.Kozłowski, 38 min.
4-0 R.Burdzik, 44 min. – karny
5-0 M.Podlacha, 46 min.

Ł.Kurpas (kpt) – D.Olbryś, M.Latoska, D.Chmielarski, J.Kozłowski (50. B.Kopiczko) – P.Majchrzyk, R.Ochnio, M.Podlacha, K.Buczkiewicz (50. P.Sobstyl) – P.Szulik (41. A.Bartoszek) – A.Gosz (41. R.Burdzik)

W meczu z Podlesianką wyższość podopiecznych trenera Dariusza Czecha nie podlegała dyskusji. Zieloni mogli wyjść na prowadzenie już w 15. sekundzie spotkania, jednak K.Buczkiewicz trafił prosto w bramkarza gości. Wynik otworzył w 7 minucie A.Gosz dobijając uderzenie P.Szulika po rożnym R.Ochnio. W 18. minucie gospodarze podwyższyli wynik za sprawą R.Ochnio, który zdobył bramkę z karnego po faulu na A.Goszu. Dwadzieścia minut później miejscowi strzelili trzeciego gola. J.Kozłowski dołożył nogę do piłki po rożnym R.Ochnio ustalając tym samym wynik do przerwy. Na 4-0 trafił wprowadzony w przerwie R.Burdzik z karnego, podyktowanego za faul na K.Buczkiwiczu, a wynik ustalił w 46. minucie M.Podlacha po podaniu R.Burdzika.

Naprzód Lipiny – UKS Szopienice 0-7
Stadion Śląski II Chorzów – Pogoń Ruda Śląska 9-1

Kolejka 4. (zaległa):
09.10.2017 Naprzód Lipiny – Grunwald 0-9 (0-2)
0-9 K.Buczkiewicz, 69 min.

Ł.Kurpas (kpt) – D.Olbryś, M.Latoska, J.Wojtaczka, D.Chmielarski – J.Kozłowski (20. P.Sobstyl), R.Ochnio, P.Majchrzyk, B.Kopiczko (55. K.Buczkiewicz), A.Gosz (65. R.Burdzik), D.Ogłoza (65. M.Podlacha)

Mecz z Naprzodem był jednostronnym widowiskiem, zieloni przeważali od początku do końca spotkanie. Przy lepszej skuteczności już do przerwy mogło być i siedem do zera, a doliczając zdobyte gole w drugiej połowie, wynik mógł być i dwucyfrowy, co oczywiście nie umniejsza dokonania juniorów.

Pogoń Ruda Śląska – Podlesianka Katowice 2-4
UKS Szopienice – Stadion Śląski II Chorzów 7-2

Kolejka 6.:
07.10.2017 Stadion Śląski II Chorzów – Grunwald 1-1 (0-0)
1-0 D.Tkaczyk, 46 min.
1-1 J.Wojtaczka, 80+1 min.

Ł.Kurpas (kpt) – D.Olbryś, M.Latoska, J.Wojtaczka, D.Chmielarski – A.Gosz, P.Majchrzyk, R.Ochnio, M.Podlacha (65. R.Burdzik), K.Buczkiewicz (65. P.Sobstyl) – D.Ogłoza

Mecz w Chorzowie nie stał na wysokim poziomie, było dużo niedokładności z obydwu stron, co miało przełożenie na znikomą liczbę sytuacji przy obu polach karnych boiska. W pierwszej połowie wart odnotowania był jedynie strzał A.Gosza obok słupka bramki miejscowych po podaniu R.Ochnio. Bramka dla Stadionu padła po stracie piłki przez piłkarzy zielonych w środkowej części boiska. W późniejszej części meczu Stadion miał jeszcze jedną okazję ale Ł.Kurpas wykazał się dobrą interwencją. Rudzianie również oddali dwa strzały na bramkę gospodarzy. Wpierw spróbował P.Majchrzyk z dalszej odległości, ale bramkarz miejscowych nie dał się pokonać. Za to już drugi przyniósł wyrównanie. J.Wojtaczka uderzeniem z około 25 metrów posłał piłkę do siatki mimo interwencji golkipera gospodarzy. Warto dodać, że przy niekorzystnym wyniku trener Grunwaldu zmieniał ustawienie na bardziej ofensywne: z początkowego 4-4-2 (D.Ogłoza i M.Podlacha w ataku), tak na końcowe minuty na bardziej ofensywne 4-3-3 (D.Ogłoza, R.Burdzik i A.Gosz), co zaowocowało punktem.

Podlesianka Katowice – Naprzód Lipiny 8-0
Pogoń Ruda Śląska – UKS Szopienice 4-3