Strzelcy w 5. kolejce Klasy A
W 5. kolejce Klasy A padło 29 bramek.
Po tej kolejce już tylko lider pozostał bez straty punktu. GKS III grał w Chorzowie z Wyzwoleniem i rozpoczął zgodnie z planem od szybkiego prowadzenia 2-0. Wynik otworzył 2. golem w sezonie Piotr Golka. Gospodarze odpowiedzieli na dwa trafienia GKS-u golem kontaktowym. Jeszcze przed upływem pół godziny gry Liubomyr Bilevych podwyższył prowadzenie, a po przerwie zdobył kolejnego gola (ma w sumie 3. w obecnych rozgrywkach). Także 3. bramkę zaliczył Nikodem Powroznik, a w końcówce miejscowi zaliczyli jeszcze trafienie samobójcze i GKS wygrał 6-1.
Mający komplet zwycięstw Naprzód Lipiny wybrał się do Mysłowic na mecz z przedostatnim Górnikiem Wesoła w roli zdecydowanego faworyta. Po meczu goście nie mieli zbyt dobrych nastrojów. Media społecznościowe Naprzodu oceniły występ zespołu na „jedynkę” – „jeden punkt, jeden strzał, a ocena naszej gry również na jeden”. Miejscowi zdobyli drugi punkt w rozgrywkach i w najbliższej kolejce w derbach Mysłowic powalczą o pierwszą pełną pulę.
Na potknięciu Naprzodu skorzystała Urania, która zbliżyła się do niego na „oczko”. Podopieczni Jarosława Zajdla gościli u beniaminka z Szopienic i odnieśli pewne zwycięstwo 5-1. Do przerwy po dwóch golach Jakuba Gubały (5. i 6. w sezonie, zrównał się z liderem) i jednym Dawida Ogińskigo (3. w sezonie) było 3-0. Po przerwie gospodarze zdobyli gola z karnego, którego wykorzystał Tomasz Wentkowski (2. bramka w sezonie). Później Urania zdobyła jeszcze dwa gole, w tym 5. w sezonie dołożył Adrian Matys. Przed Uranią teraz szansa na zrównanie się punktami z liderem, którego podejmie w sobotę w Kochłowicach.
Stawką niedzielnego meczu w Halembie była 4. pozycja w tabeli. Grunwald i MK grały w tym sezonie w kratkę – porażki przeplatane były zwycięstwami. Prowadzenie objął borykający się tego dnia z problemami kadrowymi Grunwald. Łukasz Stawowy wpisał się po raz 4. w sezonie na listę strzelców. „eMKa” wyrównała kilkanaście minut później. Karnego na gola zamienił Daniel Bąk. Ten sam zawodnik po przerwie dał prowadzenie zespołowi i z 6 golami współlideruje klasyfikacji strzelców wraz z Mateuszem Gierałtowskim z GKS-u III i wspomnianym Jakubem Gubałą z Uranii. W ostatnich 20 minutach goście zdobyli 3. gola, po którym Grunwald nie był w stanie odwrócić losów spotkania.
Strażak Mikołów podejmował Hetmana. Gospodarze chcieli przerwać serię trzech porażek z rzędu, a goście mieli ochotę pójść za ciosem po efektownej wygranej 6-1 z Wesołą. Początek spotkania lepiej ułożył się dla Strażaka. Adrian Prażmo z rzutu karnego dał prowadzenie miejscowym. Z kolei dążący do wyrównania Hetman zdobył bramkę „do szatni”. W końcówce meczu Adrian Prażmo po raz drugi wytrzymał próbę nerwów z bramkarzem i trafił z 11 metrów zapewniając zespołowi z Mikołowa drugi komplet punktów w sezonie.
Nie najlepiej będą wspominać dwa weekendy rywalizacji z drużynami z Rudy Śląskiej zawodnicy Górnika 09. Przed tygodniem przegrali u siebie z Grunwaldem 0-8, a teraz poprawili ten wynik, ulegając z Jastrzębiem II 0-9. Worek z bramkami rozwiązał się dopiero w 40. minucie z rzutu karnego. Po chwili bielszowiczanie dołożyli drugiego gola. W drugiej odsłonie Jastrząb trafił jeszcze 7-krotnie i ustanowił najwyższy wynik w tym sezonie. Po dwa gole strzelili Michał Henisz (3 gole na koncie) i Kacper Wyląg (pierwsze bramki w sezonie). Jedną z bramek, 2. w sezonie, strzelił Patryk Nowok.
Klasyfikacja strzelców: zobacz
Bramki kolejka po kolejce:
01. kolejka: 29
02. kolejka: 25
03. kolejka: 16 (w 5 meczach)
04. kolejka: 35
05. kolejka: 29
RAZEM: 134
Bramki w 5. kolejce:
UKS Szopienice – Urania Ruda Śląska 1-5 (0-3)
0-1 Ogiński, 6 min
0-2 Gubała, 29 min
0-3 Gubała, 34 min
1-3 T. Wentkowski, 50 min (karny)
1-4 Matys, 64 min
1-5 Leks, 85 min
Strażak Mikołów – Hetman 22 Katowice 2-1 (1-1)
1-0 Prażmo, 4 min (karny)
1-1 Szyszka, 45+1 min
2-1 Prażmo, 86 min (karny)
AP Wyzwolenie Chorzów – GKS GieKSa Katowice III 1-6 (1-3)
0-1 Golka, 9 min
0-2 Cholewiński, 17 min
1-2 Krawczyk, 22 min
1-3 Bilevych, 29 min
1-4 Bilevych, 51 min
1-5 Powroznik, 69 min
1-6 Jurok, 87 min (samobójcza)
Grunwald Ruda Śląska – MK Górnik Katowice 1-3 (1-1)
1-0 Stawowy, 10 min
1-1 Bąk, 21 min (karny)
1-2 Bąk, 54 min
1-3 Radziejewski, 72 min
Górnik Wesoła – Naprzód Lipiny 0-0
Jastrząb II Bielszowice – MKS Górnik 09 Mysłowice 9-0 (2-0)
1-0 Henisz, 40 min (karny)
2-0 Szlachciak, 42 min
3-0 Wyląg, 48 min
4-0 Nowok, 54 min
5-0 Wyląg, 61 min
6-0 Henisz, 72 min
7-0 Rzadkowski, 74 min
8-0 Leś, 81 min
9-0 Wyląg, 83 min
źródło: laczynaspilka.pl
