Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Zapisy

Zapraszamy na treningi I zespołu
i drużyn młodzieżowych

=> KONTAKT <=

Osób on-line: 8

Najbliższe mecze

PRZERWA

 

Pamiątki klubowe

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Wyniki sparingów (1) – zima 2017

Kluby Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały pierwsze sparingi tej zimy.

Sparta i Urania doznały wysokich porażek w starciach z IV-ligowcami, z kolei ZET-ka pokonała wyżej sklasyfikowanego rywala.

 

Wyniki:
Sparta Katowice – RKS Grodziec (IV liga) 0-4 (0-2)

Urania Ruda…

Czytaj więcej

Kalendarz sparingów zespołów Klasy Okręgowej

Lista sparingów klubów Klasy Okręgowej grupy 1 w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2016/2017:

1. LKS Goczałkowice-Zdrój
5 lutego: Błyskawica Drogomyśl
11 lutego: Polonia Łaziska Górne
18 lutego: Spójnia Landek
26 lutego: Iskra II Pszczyna
2 marca: MRKS Czechowice-Dziedzice…

Czytaj więcej

Korekty w terminach sparingów

W harmonogramie sparingów Grunwaldu nastąpiły zmiany terminów.

Mecz z Gwarkiem Zabrze planowany jest tydzień później – 4 lutego (sobota) zamiast 28 stycznia (sobota), natomiast ze Slavią 8 lutego (środa) o godz. 19:00 w Nowym Bytomiu zamiast 3 lutego (piątek).

Grunwald po pierwszym treningu

Piłkarze Grunwaldu wrócili po urlopach do treningów.

W czwartek  o godz. 16:30 zawodnicy „Zielonych” rozpoczęli pierwsze zajęcia, które trwały niespełna godzinę. Trener Jacek Bratek kolejny trening zaplanował na poniedziałek na godz. 16:30.

W czwartek „Zieloni” rozpoczynają treningi

Kilkadziesiąt godzin temu nastał nowy, 2017 rok, co oznacza, że na dniach przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną piłkarze Grunwaldu.

„Zieloni” wznowią treningi po urlopach w najbliższy czwartek – 5 stycznia o godz. 16.30.

Archiwum

26. kolejka (14-16 czerwca)

Piątek, 18:00
Stadion Śląski Chorzów – Slavia Ruda Śląska 8 - 3

MKS Siemianowiczanka – AP Wyzwolenie Chorzów 2 - 1

Sobota, 16:00
/na stadionie Grunwaldu/
Gwiazda Ruda ŚląskaGrunwald Ruda Śląska 1 - 11

Józefka Chorzów – Kamionka Mikołów 4 - 1

Sobota, 17:00
MK Górnik Katowice – Wawel Wirek 2 - 8

Niedziela, 11:00
Naprzód Lipiny – Hetman 22 Katowice 3 - 3

Jastrząb Bielszowice - pauzuje

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Jastrząb Bielszowice 24 60  
2 Slavia Ruda Śląska 24 54  
3 Wawel Wirek 24 53  
4 MKS Siemianowiczanka 24 51  
5 Grunwald Ruda Śląska 24 46  
6 MK Górnik Katowice 24 34  
7 Kamionka Mikołów 24 29  
8 Stadion Śląski Chorzów 24 24  
9 Gwiazda Ruda Śląska 24 23  
10 Józefka Chorzów 24 19  
11 AP Wyzwolenie Chorzów 24 18  
12 Hetman 22 Katowice 24 17  
13 Naprzód Lipiny 24 15  
14 UKS Szopienice - wycofany 0 0  
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 26 kolejkach:
(stan na 18 czerwca)

30 - Mieszczak (+1, Siemianowiczanka)
 
22 - Rusz (Slavia)
 
18 - Gosz (Jastrząb)
 
17 - Hewlik (+1, Slavia)
 
16 - Sato (+3, GRUNWALD)
       Stawowy (+2, GRUNWALD)
 
15 - Ostaszewski (Hetman)
 
14 - Ogiński (+1, Wawel)
       Sprus (+1, Wawel)
 
13 - Aono (+2, GRUNWALD)
       Bąk (MK)
 
12 - Gielza (Jastrząb)
 
11 - Morawski (+1, Stadion)
 
10 - Jankowski (+2, GRUNWALD)
       D. Kowalczyk (Siemianowiczanka)
       Piwoń (+1, Józefka)
       Swoboda (Józefka)
       Tałady (Slavia)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3. i 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.
14., 15., 16., 17., 18., 19., 20., 21., 22., 23., 24., 25., 26.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA
16.03 Stadion Śląski Chorzów (wyjazd)   4-3 protokół i bramki
23.03 Jastrząb Bielszowice (dom)           1-0 protokół i bramka
30.03 Józefka Chorzów (wyjazd)            4-1 protokół i bramki
06.04 Wawel Wirek (dom)                      0-1 protokół i bramka
14.04 Kamionka Mikołów (wyjazd)          1-2 protokół i bramki
20.04 PAUZA
27.04 MK Górnik Katowice (dom)            5-0 protokół i bramki
03.05 Hetman 22 Katowice (wyjazd)        3-1 protokół i bramki
11.05 Slavia Ruda Śląska (dom)             2-2 protokół i bramki
18.05 AP Wyzwolenie Chorzów (wyjazd)  4-0 protokół i bramki
25.05 MKS Siemianowiczanka (dom)       2-2 protokół i bramki
01.06 PAUZA
08.06 Naprzód Lipiny (dom)                    5-0 protokół i bramki
15.06 Gwiazda Ruda Śląska (wyjazd)     11-1 protokół i bramki
 
 
RUNDA JESIENNA
12.08 Strażak Mikołów (wyjazd) - PP       9-0 protokół i bramki
19.08 Jastrząb Bielszowice (wyjazd)        1-2 protokół i bramki
27.08 Józefka Chorzów (dom)                 2-2 protokół i bramki
03.09 Wawel Wirek (wyjazd)                   1-4 protokół i bramki
06.09 Siemianowiczanka (wyjazd) - PP    3-3 protokół i bramki
09.09 Kamionka Mikołów (dom)              4-2 protokół i bramki
16.09 PAUZA
23.09 MK Górnik Katowice (wyjazd)        4-2 protokół i bramki
30.09 Hetman 22 Katowice (dom)           2-1 protokół i bramki
07.10 Slavia Ruda Śląska (wyjazd)         0-4 protokół i bramki
14.10 AP Wyzwolenie Chorzów (dom)     1-1 protokół i bramki
21.10 MKS Siemianowiczanka (wyjazd)   2-3 protokół i bramki
28.10 Stadion Śląski Chorzów (dom)       6-1 protokół i bramki
04.11 Naprzód Lipiny (wyjazd)                5-1 protokół i bramki
11.11 Gwiazda Ruda Śląska (dom)          4-3 protokół i bramki

Bramki (74)

16 - Sato (1 z karnego) (7 wiosną) +3
16 - Stawowy (4 z karnego) (7 wiosną) +2
 
13 - Aono (2 z wolnego) (9 wiosną) +2
 
10 - Jankowski (3 z karnego) (7 wiosną) +2
 
5 - Siliuk (4 wiosną) +1
 
3 - Kozłowski (1 wiosną)
3 - Seroka (3 wiosną)
 
2 - Rostek (1 wiosną)
2 - Szczygieł (2 wiosną) +1
2 - Wadas (1 wiosną)
 
1 - Gul
1 - Konopka

Asysty (71)

13 - Aono (6 wiosną) +4
 
12 - Stawowy (6 wiosną) +1
 
10 - Jankowski (4 wiosną) +3
10 - Sato (9 wiosną)
 
6 - Siliuk (5 wiosną) +1
 
4 - Rostek
4 - Wadas (2 wiosną)
 
3 - Kozłowski (1 wiosną) +1
3 - Seroka (3 wiosną) +1
 
2 - Ito (2 wiosną)
 
1 - Gazda
1 - Miyoshi (1 wiosną)
1 - Różycki (1 wiosną)
1 - Sobstyl

3 - bez asysty (2 wiosną)