Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Zapisy

 


 

Osób on-line: 4

Najbliższe mecze

7 października (piątek) godz. 18:00 - Orliki Mł. 2013
GRUNWALD - UKS Szkółka Piłkarska Ruda Śląska
 
 
8 października (sobota) godz. 11:30 - Żaki 2014
Turniej na obiektach Football-on
Klub Serduszko GieKSy, Lechia 06 Mysłowice, GRUNWALD, Bumerang Ruda Śląska, Wawel Wirek
 
8 października (sobota) godz. 15:00 - I zespół
Gwiazda Ruda Śląska - GRUNWALD
 
 
10 października (pon.) godz. 16:45 - Orliki Mł. 2013
GRUNWALD - AP Bumerang Ruda Śląska

Pamiątki klubowe

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-2  Ostoja Żelisławice  (1-1)
 
0-1 Opoka, 6 min.
1-1 Testowany 2, 36 min.
1-2 Opoka, 53 min.
2-2 Testowany 3, 58 min. (głową)
3-2 Kowalski, 75 min.
 

GRUNWALD:…

Czytaj więcej

Sparing z Ostoją

W sobotę Grunwald rozegra przedostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Sparingpartnerem halembian bedzie A-klasowa Ostoja Żelisławice. Mecz odbędzie się na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu o godz. 9:00.
 
Podopieczni Artura Opeldusa po rundzie jesiennej – mają jeden mecz…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (6) – zima 2017

Wyniki sparingów zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
22 lutego (środa)
Górnik Piaski (IV liga) – Unia Kosztowy 1-6
Sparta Katowice – Pogoń Imielin 2-4 (1-3)
Wawel Wirek – Śląsk Świętochłowice (Klasa Okręgowa) 0-2 (0-0)
Pogoń Ruda Śląska – Górnik…

Czytaj więcej

XVIII turniej im. K. Motaja: zwycięstwo Górnika (18 zdjęć)

W sobotę w hali MOSiR w Halembie odbył się XVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2008 im. Konrada Motaja.

W turnieju organizowanymn przez GKS Grunwald wzięło udział 5 zespołów – Górnik Zabrze S.S.A., KS Rozwój Katowice, KS GTV Stadion…

Czytaj więcej

Hokejowy sparing

Grunwald Ruda Śląska 6-5 Jedność 32 Przyszowice (3-3)
 
0-1 Kiełtyka, 23 min.
1-1 Spalony, 31 min.
1-2 Kiełtyka, 35 min.
2-2 Malec, 36 min.
3-2 Testowany3, 38 min.
3-3 Kiełtyka, 40 min.
3-4 Friedel, 48 min.…

Czytaj więcej

Sparing z Jednością

W najbliższą sobotę Grunwald rozegra sparing z Jednością 32 Przyszowice.

Mecz dwóch przedstawicieli Klasy Okręgowej – Jedność gra w grupie 2 – rozpocznie się o godz. 9:00 na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu.

Wyniki sparingów (5) – zima 2017

Na miesiąc przed inauguracją rundy wiosennej zespoły Klasy Okręgowej po raz kolejny sprawdziły swoją formę i nowych zawodników.
 
15 lutego (środa):
LKS Bełk (IV liga) – Pogoń Imielin 8-0 (3-0)
LKS Łąka – LKS Studzionka (Klasa A) 4-1
Urania…

Czytaj więcej

Sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-2  Wawel Wirek  (1-2)
 
0-1 Testowany, 15 min.
1-1 Malec, 20 min.
1-2 Wawrzyczek, 32 min.
2-2 Dreszer, 59 min.
3-2 Testowany, 76 min.
 
GRUNWALD:

Lamlih – Poprawa, Szymański,…

Czytaj więcej

1% na rzecz Grunwaldu – rozliczymy PIT bezpłatnie

Od 29 kwietnia 2005 roku GKS „Grunwald” Ruda Śląska jest Organizacją Pożytku Publicznego zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000077324. Oznacza to, że każdy podatnik rozliczając się za rok 2016 może przeznaczyć 1% swojego podatku należnego państwu na rzecz…

Czytaj więcej

Wawel zamiast MKS-u

W sobotę Grunwald rozegra sparing z Wawelem Wirek.
 
W najbliższy weekend Grunwald miał rozegrać sparing z MKS-em Lędziny, a Wawel Wirek z Nadwiślanem Góra. Mecze rudzkich drużyn Klasy Okręgowej z IV-ligowcami nie dojdą do skutku i Grunwald z…

Czytaj więcej

2. miejsce rocznika 2001 w Wirku

Juniorzy młodsi Grunwaldu na zakończenie ciężkiego tygodnia w okresie przygotowawczym zostali zaproszeni na turniej halowy organizowany przez Wawel Wirek.
 
W imprezie udział wzięli zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi. Nasza drużyna obok Ruchu Chorzów była najmłodszą ekipą, ponieważ cała…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (4) – zima 2017

W kończącym się tygodniu zespoły Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały kolejną serię gier sparingowych.

7 lutego (wtorek):
GKS II Tychy (IV liga) – Pogoń Imielin 3-3 (0-2)
 
8 lutego (środa):
Slavia Ruda Śląska (IV liga) – Grunwald Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Historia Podokręgu Katowice

Historia Podokręgu Katowice przedstawiona podczas jubileuszu 50-lecia:
 

Sparing

Slavia Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0 (2-0)
 

W dzisiejszym sparingu dwóch rudzkich klubów IV-ligowa Slavia pokonała Grunwald 4-0.
 

Zespół z Rudy solidarnie zdobywał po dwie bramki w każdej z połów. Trener Grunwaldu skorzystał z 18 zawodników,…

Czytaj więcej

Sparing ze Slavią

W środę piłkarze Grunwaldu rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. O godz. 19:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu „Zieloni” zmierzą się z IV-ligową Slavią Ruda Śląska, która na półmetku rozgrywek zajmuje 16. miejsce.
 

Zespół Slavii…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (3) – zima 2017

Wyniki meczów sparingowych zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
1 lutego (środa)
Drzewiarz Jasienica (IV liga) – LKS Goczałkowice-Zdrój 5-2 (2-0)
Drama Zbrosławice (Klasa Okręgowa) – Pogoń Imielin 3-0 (1-0)
 
4 lutego (sobota):
GKS II Katowice (IV liga) –…

Czytaj więcej

Sparing z Gwarkiem odwołany

W najbliższą sobotę piłkarze Grunwaldu mieli zainaugurować meczem z Gwarkiem Zabrze serię gier sparingowych. Zespół z Zabrza zrezygnował jednak z potyczki i halembianie zagrają po raz pierwszy w najbliższą środę (8 lutego) ze Slavią.

Mało prawdopodobne, aby doszło do…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (2) – zima 2017

W ostatnim tygodniu 10 zespołów z grupy 1 Klasy Okręgowej rozegrało swoje pierwsze (6) lub kolejne sparingi (2) oraz wzięły udział w turnieju halowym (2).

 

Wyniki:
LKS Goczałkowice – 2. miejsce w halowym Turnieju o Puchar Wójta Goczałkowic

KS…

Czytaj więcej

Archiwum

8. kolejka (8-9 października)

Sobota, 11:00
Urania Ruda Śląska – Kamionka Mikołów - - -

Sobota, 14:00
UKS Szopienice – UKS Ruch Chorzów - - -

Sobota, 14:30
Wawel Wirek – Naprzód Lipiny - - -

Sobota, 15:00
Gwiazda Ruda ŚląskaGrunwald Ruda Śląska - - -

Orzeł Mokre – Hetman 22 Katowice - - -

Sobota, 16:00
Górnik Wesoła – Stadion Śląski Chorzów - - -

Niedziela, 11:00
Józefka Chorzów – Jastrząb Bielszowice - - -

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Urania Ruda Śląska 7 21
2 Orzeł Mokre 7 21
3 Kamionka Mikołów 7 16
4 Gwiazda Ruda Śląska 7 15
5 Wawel Wirek 7 15
6 Jastrząb Bielszowice 7 12
7 Hetman 22 Katowice 7 12
8 Józefka Chorzów 7 8
9 Naprzód Lipiny 7 7
10 Grunwald Ruda Śląska 7 6
11 UKS Szopienice 7 5
12 Górnik Wesoła 7 2
13 Stadion Śląski Chorzów 7 2
14 UKS Ruch Chorzów 7 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 7 kolejkach:
(stan na 4 października)

8 - Henisz (Urania)
     Nowakowski (+2, Urania)
 
7 - Dziura (+1, Kamionka)
     Jagodziński (+2, Gwiazda)
 
6 - Banasiak (Hetman)
     Książek (+1, Mokre)
 
5 - Cioch (Mokre)
     Ogiński (+1, Urania)
     Wengerek (+1, Kamionka)
     Zalewski (Urania)
 
4 - Cebulak (GRUNWALD)
     Ogłoza (Gwiazda)
     A. Różycki (+1, Wawel)
     Skrobek (Orzeł)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7.

Terminarz

RUNDA JESIENNA
 
21.08 Naprzód Lipiny (dom)                  2-4 protokół i bramki
27.08 Jastrząb Bielszowice (wyjazd)      0-1 protokół i bramka
03.09 Hetman 22 Katowice (dom)          8-2 protokół i bramki
11.09 Kamionka Mikołów (wyjazd)         1-2 protokół i bramki
17.09 Orzeł Mokre Mikołów (dom)          0-3 protokół i bramki
25.09 Józefka Chorzów (wyjazd)            3-1 protokół i bramki
01.10 Wawel Wirek (dom)                      0-3 protokół i bramki
08.10 (sob. 15) Gwiazda Ruda Śląska (wyjazd)
15.10 (sob. 11) UKS Szopienice (dom)
23.10 (ndz. 15) Górnik Wesoła (wyjazd)
29.10 (sob. 11) Stadion Śląski Chorzów (dom)
06.11 (ndz. 11) UKS Ruch Chorzów (wyjazd)
12.11 (sob. 11) Urania Ruda Śląska (dom)

Bramki (14)

4 - Cebulak (1 z rogu)
 
3 - Togitani
 
2 - Palka
 
1 - Ito
1 - Jankowski
1 - Różycki
1 - Wadas (1 z wolnego)
 
1 - samobójcza

Asysty (14)

5 - Ito
 
4 - Togitani
 
1 - Cebulak
1 - Kozłowski
1 - Palka
1 - Rostek
1 - Wadas