Rocznik 2011 tuż za podium w finale „TAURON Energetyczny Junior Cup”

W piątek zespół Grunwaldu z rocznika 2011 wziął udział w turnieju finałowym „TAURON Energetyczny Junior Cup”, do którego wywalczył awans w październikowych eliminacjach.
 
W wielkim finale, rozgrywanym w krakowskiej TAURON Arenie, zagrały 24 piłkarskie ekipy z południowej Polski. Finałowe zmagania toczyły się w trzech kategoriach wiekowych: roczniku 2009 (9 drużyn), 2010 (8 drużyn) i 2011 (7 drużyn).
 
Sześć meczów, które przyszło rozegrać „Zielonym”, stały na wysokim poziomie, a wynik często był otwarty do końca. Na tym etapie nie było już słabych drużyn, a nasi chłopcy pokazali, że mogą spokojnie mierzyć się z każdą drużyną w swojej kategorii wiekowej.
 
Podopieczni Marcina Stępnia do ostatniej kolejki walczyli o podium w turnieju. Przed ostatnią serią gier mieli realne szanse nawet na drugie miejsce, jednak porażka spowodowała, że musieli zadowolić się miejscami 4-5. Zwyciężył MKS Zaborze.
 
Cały turniej – każdy mecz trwał 10 minut, grano 4 na 4 – był wymagający i wielkie słowa uznania należą się dla naszych zawodników. Pierwszy mecz rozegrali po 10:00, a ostatni kończyli przed 17:00.
 
Wyniki meczów Grunwaldu:
Grunwald – KS Zakopane 3-2 (Wawro, Pludra, Dera)
Grunwald – MKS Zaborze 0-4
Grunwald – Nysa Kłaczyna 1-2 (Pludra)
Grunwald – MUKS Mineralni 1-1 (Stępień)
Grunwald – Akademia Pyskowice 3-2 (Gawenda 2, Pludra)
Grunwald – MUKP Dąbrowa Górnicza 0-3
 
Kadra Grunwaldu:
Wojciech Androsz, Igor Czachor, Igor Dera, Bartosz Gawenda, Norbert Pludra, Kacper Stępień, Jan Wawro
Trener: Marcin Stępień
 
źródło: Facebook Grunwaldu rocznika 2011
 

Archiwum