Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Zapisy

 


 

Osób on-line: 14

Najbliższe mecze

25 czerwca (sobota) godz. 11:00 - I zespół
GRUNWALD - Ostoja Żelisławice
 

Pamiątki klubowe

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Wyniki sparingów (5) – zima 2017

Na miesiąc przed inauguracją rundy wiosennej zespoły Klasy Okręgowej po raz kolejny sprawdziły swoją formę i nowych zawodników.
 
15 lutego (środa):
LKS Bełk (IV liga) – Pogoń Imielin 8-0 (3-0)
LKS Łąka – LKS Studzionka (Klasa A) 4-1
Urania…

Czytaj więcej

Sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-2  Wawel Wirek  (1-2)
 
0-1 Testowany, 15 min.
1-1 Malec, 20 min.
1-2 Wawrzyczek, 32 min.
2-2 Dreszer, 59 min.
3-2 Testowany, 76 min.
 
GRUNWALD:

Lamlih – Poprawa, Szymański,…

Czytaj więcej

1% na rzecz Grunwaldu – rozliczymy PIT bezpłatnie

Od 29 kwietnia 2005 roku GKS „Grunwald” Ruda Śląska jest Organizacją Pożytku Publicznego zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000077324. Oznacza to, że każdy podatnik rozliczając się za rok 2016 może przeznaczyć 1% swojego podatku należnego państwu na rzecz…

Czytaj więcej

Wawel zamiast MKS-u

W sobotę Grunwald rozegra sparing z Wawelem Wirek.
 
W najbliższy weekend Grunwald miał rozegrać sparing z MKS-em Lędziny, a Wawel Wirek z Nadwiślanem Góra. Mecze rudzkich drużyn Klasy Okręgowej z IV-ligowcami nie dojdą do skutku i Grunwald z…

Czytaj więcej

2. miejsce rocznika 2001 w Wirku

Juniorzy młodsi Grunwaldu na zakończenie ciężkiego tygodnia w okresie przygotowawczym zostali zaproszeni na turniej halowy organizowany przez Wawel Wirek.
 
W imprezie udział wzięli zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi. Nasza drużyna obok Ruchu Chorzów była najmłodszą ekipą, ponieważ cała…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (4) – zima 2017

W kończącym się tygodniu zespoły Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały kolejną serię gier sparingowych.

7 lutego (wtorek):
GKS II Tychy (IV liga) – Pogoń Imielin 3-3 (0-2)
 
8 lutego (środa):
Slavia Ruda Śląska (IV liga) – Grunwald Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Historia Podokręgu Katowice

Historia Podokręgu Katowice przedstawiona podczas jubileuszu 50-lecia:
 

Sparing

Slavia Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0 (2-0)
 

W dzisiejszym sparingu dwóch rudzkich klubów IV-ligowa Slavia pokonała Grunwald 4-0.
 

Zespół z Rudy solidarnie zdobywał po dwie bramki w każdej z połów. Trener Grunwaldu skorzystał z 18 zawodników,…

Czytaj więcej

Sparing ze Slavią

W środę piłkarze Grunwaldu rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. O godz. 19:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu „Zieloni” zmierzą się z IV-ligową Slavią Ruda Śląska, która na półmetku rozgrywek zajmuje 16. miejsce.
 

Zespół Slavii…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (3) – zima 2017

Wyniki meczów sparingowych zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
1 lutego (środa)
Drzewiarz Jasienica (IV liga) – LKS Goczałkowice-Zdrój 5-2 (2-0)
Drama Zbrosławice (Klasa Okręgowa) – Pogoń Imielin 3-0 (1-0)
 
4 lutego (sobota):
GKS II Katowice (IV liga) –…

Czytaj więcej

Sparing z Gwarkiem odwołany

W najbliższą sobotę piłkarze Grunwaldu mieli zainaugurować meczem z Gwarkiem Zabrze serię gier sparingowych. Zespół z Zabrza zrezygnował jednak z potyczki i halembianie zagrają po raz pierwszy w najbliższą środę (8 lutego) ze Slavią.

Mało prawdopodobne, aby doszło do…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (2) – zima 2017

W ostatnim tygodniu 10 zespołów z grupy 1 Klasy Okręgowej rozegrało swoje pierwsze (6) lub kolejne sparingi (2) oraz wzięły udział w turnieju halowym (2).

 

Wyniki:
LKS Goczałkowice – 2. miejsce w halowym Turnieju o Puchar Wójta Goczałkowic

KS…

Czytaj więcej

50 lat Podokręgu Katowice

29 stycznia 1967 roku został powołany do życia obecny Podokręg Katowice w ramach regionalnego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Katowice (dzisiejszego Śląskiego ZPN). Zarząd OZPN Katowice ustanowił podokręg rozgrywkowy Katowice-Chorzów z terenem działania miast Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Mysłowice, Mikołów,…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (1) – zima 2017

Kluby Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały pierwsze sparingi tej zimy.

Sparta i Urania doznały wysokich porażek w starciach z IV-ligowcami, z kolei ZET-ka pokonała wyżej sklasyfikowanego rywala.

 

Wyniki:
Sparta Katowice – RKS Grodziec (IV liga) 0-4 (0-2)

Urania Ruda…

Czytaj więcej

Kalendarz sparingów zespołów Klasy Okręgowej

Lista sparingów klubów Klasy Okręgowej grupy 1 w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2016/2017:

1. LKS Goczałkowice-Zdrój
5 lutego: Błyskawica Drogomyśl
11 lutego: Polonia Łaziska Górne
18 lutego: Spójnia Landek
26 lutego: Iskra II Pszczyna
2 marca: MRKS Czechowice-Dziedzice…

Czytaj więcej

Korekty w terminach sparingów

W harmonogramie sparingów Grunwaldu nastąpiły zmiany terminów.

Mecz z Gwarkiem Zabrze planowany jest tydzień później – 4 lutego (sobota) zamiast 28 stycznia (sobota), natomiast ze Slavią 8 lutego (środa) o godz. 19:00 w Nowym Bytomiu zamiast 3 lutego (piątek).

Grunwald po pierwszym treningu

Piłkarze Grunwaldu wrócili po urlopach do treningów.

W czwartek  o godz. 16:30 zawodnicy „Zielonych” rozpoczęli pierwsze zajęcia, które trwały niespełna godzinę. Trener Jacek Bratek kolejny trening zaplanował na poniedziałek na godz. 16:30.

W czwartek „Zieloni” rozpoczynają treningi

Kilkadziesiąt godzin temu nastał nowy, 2017 rok, co oznacza, że na dniach przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną piłkarze Grunwaldu.

„Zieloni” wznowią treningi po urlopach w najbliższy czwartek – 5 stycznia o godz. 16.30.

Archiwum

34. kolejka (22-26 czerwca)

Środa, 18:00
Sparta Katowice – Cyklon Rogoźnik 4 - 1
1-0 Witkowski, 24 min
2-0 Gielza, 49 min
3-0 Gielza, 53 min
4-0 Weber, 66 min
4-1 Tarka, 82 min


Piątek, 18:00
AKS Mikołów – Źródło Kromołów 5 - 3

Sobota, 10:00
Tęcza Błędów – Niwy Brudzowice - - -

Sobota, 11:00
Grunwald Ruda ŚląskaOstoja Żelisławice - - -

Slavia Ruda Śląska – RKS Grodziec - - -

Sobota, 11:30
MK Górnik Katowice – Górnik 09 Mysłowice - - -

Sobota, 16:00
CKS Czeladź – GKS GieKSa II Katowice - - -

Sobota, 17:00
Pogoń Imielin – Zagłębie II Sosnowiec - - -

Sobota, 18:00
Sarmacja Będzin – Górnik Wojkowice - - -

Klasa Okręgowa – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Zagłębie II Sosnowiec 33 89
2 AKS Mikołów 34 89  
3 Sparta Katowice 34 86  
4 Cyklon Rogoźnik 34 74  
5 GKS GieKSa II Katowice 33 64
6 CKS Czeladź 33 58
7 Sarmacja Będzin 33 53
8 Pogoń Imielin 33 44
9 Górnik 09 Mysłowice 33 44
10 Górnik Wojkowice 33 41
11 Niwy Brudzowice 33 34
12 MK Górnik Katowice 33 34
13 Tęcza Błędów 33 32
14 Slavia Ruda Śląska 33 30
15 RKS Grodziec 33 26
16 Źródło Kromołów 34 26  
17 Grunwald Ruda Śląska 33 21
18 Ostoja Żelisławice 33 20
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 33 kolejkach:
(stan na 23 czerwca)

35 - Popczyk (+2, Zagłębie II)
 
25 - Paszek (AKS)
       Turczyński (Pogoń Imielin)
 
23 - Bętkowski (Sparta)
       Pietrzyk (+2, GKS II)
 
21 - Szopa (+1, CKS)
 
20 - Terbalyan (Zagłębie II)
 
19 - Gielza (Sparta)
 
17 - Majchrowski (+2, Ostoja)
 
15 - Dąbrowiecki (+1, MK)
       Muszalik (CKS)
 
14 - De Aguiar Gomes (Zagłębie II)
       Lux (Slavia)
       Witkowski (Sparta)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17.
18., 19., 21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 20., 28.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA
 
19.03 Niwy Brudzowice (wyjazd)            0-2 protokół i bramki
26.03 RKS Grodziec (dom)                    3-1 protokół i bramki
09.04 Górnik Wojkowice (dom)              2-0 protokół i bramki
16.04 Górnik 09 Mysłowice (wyjazd)      2-6 protokół i bramki
23.04 Źródło Kromołów (dom)               0-1 protokół i bramki
30.04 AKS Mikołów (wyjazd)                 0-4 protokół
03.05 MK Górnik Katowice (dom)           0-6 protokół i bramki
07.05 Sarmacja Będzin (wyjazd)           1-12 protokół i bramki
14.05 CKS Czeladź (dom)                     1-4 protokół i bramki
18.05 GKS II Katowice (wyjazd)            1-6 protokół i bramki
21.05 Slavia Ruda Śląska (wyjazd)        3-1 protokół i bramki
28.05 Tęcza Błędów (dom)                    4-1 protokół
i bramki
05.06 Pogoń Imielin (wyjazd)                2-5 protokół
i bramki
11.06 Sparta Katowice (wyjazd)            1-6 protokół
i bramki
15.06 Zagłębie II Sosnowiec (dom)       1-10 protokół
i bramki
18.06 Cyklon Rogoźnik (wyjazd)           0-5 protokół

25.06 (sob. 11) Ostoja Żelisławice (dom)
 
 
RUNDA JESIENNA
 
14.08 Niwy Brudzowice (dom)               0-2 protokół i bramki
21.08 RKS Grodziec (wyjazd)                1-6 protokół i bramki
25.08 GKS II Katowice (dom)                1-4 protokół i bramki
28.08 Górnik Wojkowice (wyjazd)          0-1 protokół i bramka
04.09 Górnik 09 Mysłowice (dom)          0-3 protokół i bramki
11.09 Źródło Kromołów (wyjazd)           2-1 protokół i bramki
18.09 AKS Mikołów (dom)                     1-2 protokół i bramki
25.09 MK Górnik Katowice (wyjazd)       4-3 protokół i bramki
02.10 Sarmacja Będzin (dom)               2-4 protokół i bramki
09.10 CKS Czeladź (wyjazd)                 1-5 protokół i bramki
16.10 Slavia Ruda Śląska (dom)            1-2 protokół i bramki
24.10 Tęcza Błędów (wyjazd)                1-1 protokół i bramki
30.10 Pogoń Imielin (dom)                    1-1 protokół i bramki
06.11 Sparta Katowice (dom)                1-6 protokół i bramki
11.11 Zagłębie II Sosnowiec (wyjazd)    0-6 protokół
i bramki
14.11 Cyklon Rogoźnik (dom)               3-8 protokół
i bramki
20.11 Ostoja Żelisławice (wyjazd)          2-2 protokół
i bramki

Bramki (42)

11 - Maciaszek (5x karny)
 
08 - D. Skorupa (2x karny, 4x wolny, 1x rożny) (7 wiosną)
08 - Tałady (4 wiosną)
 
05 - Ogłoza (4 wiosną)
05 - Togitani (5 wiosną)
 
01 - Bernacki
01 - Kowalczyk
01 - Kubica
01 - K. Skorupa
01 - Wadas (1 wiosną)
 

Asysty (39)

14 - D. Skorupa (9 wiosną)
 
06 - Tałady (3 wiosną)
 
05 - Bernacki (3 wiosną)
 
02 - Kowalczyk
02 - Kozłowski
02 - Togitani (2 wiosną)
 
01 - Ito
01 - Maciaszek
01 - Nocoń (1 wiosną)
01 - Ogłoza (1 wiosną)
01 - Ostrowski
01 - K. Skorupa
01 - Wadas (1 wiosną)
01 - Wojtaczka
 
03 - bez asysty (1 wiosną)
 
(+1) - liczba bramek/asyst w ostatniej kolejce