Rocznik 2010/2011 ponownie drugi w Bielszowicach

W dniu dzisiejszym zespół Grunwaldu 2010/2011 wziął udział w turnieju „Jastrząb Cup”.
 
„Zieloni” powtórzyli wynik sprzed roku i zajęli 2. miejsce. W całym turnieju drużyna prowadzona przez Marcina Stępnia straciła tylko jedną bramkę z gry, a w finale uległa dopiero po rzutach karnych.
 
Zmagania grupowe Grunwald rozpoczął z wysokiego „C” remisując z gospodarzami. Następnie podzielił się punktami z MKS-em Zabrze-Kończyce i pokonał Pogoń. 5 punktów dało 2. miejsce za Jastrzębiem. W półfinale halembianie zmierzyli się z Akademią Piłkarską Bielik, która swoją grupę przeszła jak burza. „Zieloni” byli górą i zasłużenie awansowali do finału. W meczu o triumf w turnieju podopieczni Marcina Stępnia również byli drużyną dyktującą warunki, ale w czasie regulaminowych 15 minut bramki nie padły. Wprawdzie Bartosz Adamczyk strzelił gola „stadiony świata”, ale bezpośrednio z autu i wobec braku kontaktu piłki z innymi zawodnikami gol słusznie nie został uznany. W karnych minimalnie lepsi byli zawodnicy ze Świętochłowic.
 
Na słowa pochwały zasłużyli wszyscy. Każdy z zawodników wchodząc na boisko walczył najlepiej jak potrafił. Linia obrony (Bartek Adamczyk, Jan Wawro, Dawid Grysla, Magda Głód, Szymon Kołacz) zagrała tak, że właściwie na usta cisnęły się same komplementy. To, czego nie udało się zatrzymać obronie, zatrzymywali nasi bramkarze (Jan Wawro – jeden mecz i Leon Gawenda, który w półfinale i finale wyciągnął takie piłki, że ręce same składały się do oklasków). Nie dziwi więc tylko jedna stracona bramka w całym turnieju. Z kolei atak (Bartek Myśliwczyk, Kacper Stępień, Piotrek Krawczyk, Wojtek Skuła i Magda Głód) dawał się raz po raz we znaki defensywie rywali. Było wiele momentów w meczach, że piłka nie opuszczała połowy naszych przeciwników.
 
Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny organizatorzy wybrali Kacpra Stępnia.
 
Mecze grupowe:
Jastrząb Bielszowice – Grunwald 0-0
Grunwald – MKS Zabrze-Kończyce 1-1 (Myśliwczyk)
Grunwald – Pogoń Nowy Bytom 2-0 (Myśliwczyk 2)
 
Półfinał:
Grunwald – AP Bielik 1-0 (Stępień)
 
Finał:
Grunwald – Śląsk Świętochłowice 0-0 karne: 0-1
 
Kadra Grunwaldu:
Leon Gawenda, Jan Wawro, Bartosz Adamczyk, Kacper Stępień, Bartosz Myśliwczyk, Szymon Kołacz, Wojciech Skuła, Piotr Krawczyk, Magdalena Głód, Dawid Grysla
Trener: Marcin Stępień
 
źródło: Facebook Grunwaldu rocznika 2011
 

Archiwum