Porażka na początek: Grunwald – Stadion II Chorzów 2-4

Nie udał się pierwszy mecz juniorom roczników 2001/2002 prowadzonych przez trenera Dariusza Czecha. W niedzielnym meczu pierwszej kolejki ulegli oni młodym zawodnikom Stadionu Śląskiego II Chorzów 2-4.

Należy jednak zaznaczyć, że zabrakło D.Ogłozy, K.Skorupy i J.Wojtaczki, którzy dzień wcześniej zagrali w meczu pierwszej drużyny, a z powodu kontuzji ręki Ł.Kurpasa, między słupkami stanął P.Majchrzyk.

Pomimo problemów kadrowych lepiej spotkanie mogli zacząć zieloni. W 15. minucie A.Gosz dopadł szybciej do piłki zagranej na wolne pole niż bramkarz gości, ale trafił w poprzeczkę. Chwilę później przyjezdni wyszli na prowadzenie po precyzyjnym uderzeniu na dalszy słupek. Halembianie doprowadzili do wyrównania po rzucie wolnym R.Ochnia i celnym uderzeniu A.Zdebla. W drugiej połowie goście również pierwsi trafili do siatki. P.Majchrzyk popisał się świetną interwencją przy strzale z okolic pola karnego, ale przy dobitce z bliższej odległości był już bez szans. Młodzi piłkarze Grunwaldu nie załamali się i dalej walczyli o korzystny wynik. Do remisu udało się doprowadzić A.Goszowi, który wywarł presję na bramkarzu Stadionu, przejął piłkę i z bliska skierował do bramki. Nie minęło jednak dużo czasu, a goście znów cieszyli się z prowadzenia. Sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym na zawodniku z Chorzowa i wskazał na 'wapno’, które za chwilę jeden z gości zamienił na gola. Zieloni ruszyli do odrabiania strat a najbliżsi tego byli M.Podlacha oraz K.Buczkiewicz, jednak brakło precyzji przy wykończeniu akcji. W doliczonym czasie gry przyjezdni zdobyli czwartego gola. Po wrzutce z bocznej części boiska jeden z gości głową z bliska posłał piłkę do siatki, ustalając tym samym wynik meczu. Mimo strat kadrowych juniorzy młodsi pokazali, że walką i zaangażowaniem można powalczyć o zwycięstwo, a okazję na to będą mieli w nadchodzącą sobotę w Katowicach, gdzie będą gościem Podlesianki.

Grunwald – Stadion Śląski II Chorzów 2-4 (1-1)
0-1 M.Ciukaj, 20 min.
1-1 A.Zdebel (po podaniu R.Ochnio), 36 min.
1-2 J.Dobias, 45 min.
2-2 A.Gosz, 46 min.
2-3 M.Ciukaj – karny, 48 min.
2-4 A.Gorczak, 80+2 min.

żółte kartki: P.Sobstyl – J.Słowikowski

GRUNWALD: P.Majchrzyk – P.Sobstyl, M.Latoska (55. Ł.Kurpas), J.Kozłowski, D.Chmielarski (kpt) – A.Zdebel (45. B.Kopiczko), R.Ochnio, M.Podlacha (65. R.Burdzik), D.Olbryś – A.Gosz (65. M.Kasprzyk), P.Szulik (45. K.Buczkiewicz)
Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Krzysztof BURDZIK

Pozostałe wyniki:
UKS Szopienice – Pogoń Ruda Śl. 7-2
Naprzód Lipiny – Podlesianka Katowice 6-2

Archiwum