Juniorzy 2001/02: Wygrana w Katowicach

W meczu 2. kolejki juniorzy młodsi Grunwaldu odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie. Po dobrym spotkaniu pokonali w Katowicach tamtejszą Podlesiankę 6-3.

Zieloni od pierwszego gwizdka sędziego niepodzielnie rządzili na boisku a na bramkę katowiczan sunął atak za atakiem. Bramkarz gospodarzy dwoił się i troił, z pomocą przychodzili mu obrońcy lub słupki albo futbolówka mijała światło bramki a mimo to gościom i tak udało się zdobyć sześć goli. Wynik w 7. minucie otworzył strzałem głową D.Ogłoza po centrze z rogu M.Podlachy. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie 20 minut później, kiedy dobił swój własny strzał. Trzeciego gola zdobył nominalny bramkarz Ł.Kurpas (z powodu kontuzji ręki grał w polu, zaś w bramce stał pomocnik P.Majchrzyk) uderzeniem przy dalszym słupku. Goście pierwszą bramkę zdobyli w 61. minucie po błędzie J.Wojtaczki. Odpowiedź zielonych była niemal natychmiastowa: Ł.Kurpas uderzeniem z 'wapna’ zdobył czwartego gola. Chwilę później piątą bramkę i równocześnie swoją trzecią zdobył D.Ogłoza lobując bramkarza Podlesianki. Goście zdołali odpowiedzieć drugim trafieniem po stracie piłki przez M.Podlachę, jednak juniorzy Grunwaldu ponownie posłali piłkę do siatki gospodarzy, kiedy celną główką popisał się A.Gosz po wrzutce z rogu R.Burdzika. Na otarcie łez miejscowi w doliczonym czasie gry zmniejszyli rozmiary porażki, gdy po błędzie P.Majchrzyka przy wyprowadzaniu piłki ustalili wynik spotkania na 6-3 dla zielonych.

Podlesianka Katowice – Grunwald 3-6 (0-2)
0-1 D.Ogłoza, 7 min (głową po rogu M.Podlachy)
0-2 D.Ogłoza, 27 min
0-3 Ł.Kurpas, 42 min
1-3 W.Pytel, 61 min.
1-4 Ł.Kurpas, 64 min (karny)
1-5 D.Ogłoza, 68 min
2-5 W.Pytel, 71 min.
2-6 A.Gosz, 76 min (głową po rogu R.Burdzika)