Remis z liderem: Grunwald – UKS Szopienice 3-3

W meczu 3. kolejki juniorzy młodsi Grunwaldu, po ciekawym spotkaniu, ostatecznie zremisowali u siebie z liderem z Szopienic 3-3, choć do przerwy prowadzili 2-0, by w drugiej połowie przegrywać nawet 2-3.

Mecz z liderem mógł się rozpocząć bardzo dobrze dla zielonych, bowiem już w 55 sekundzie przed szansą stanął P.Szulik, jednak przegrał pojedynek z bramkarzem gości. Po chwili A.Gosz stanął 'oko w oko’ z golkiperem katowiczan i znów lepszy okazał się bramkarz. Jednak co się odwlecze… Po dobrej akcji R.Ochnio i A.Gosza przed bramkarzem ponownie stanął P.Szulik i pewnym uderzeniem przy dalszym słupku wyprowadził zielonych na prowadzenie. Na 2-0 podwyższył R.Ochnio z rzutu karnego, podyktowanego po faulu na D.Olbrysiu, po zaskakująco rozegranym rzucie wolnym. Gospodarze byli blisko kolejnych bramek, jednak piłka albo mijała światło bramki, albo zabrakło ostatniego celnego podania i wynik do przerwy już się nie zmienił. Po przerwie na boisku doszło do zamiany ról, jakby drużyny w szatni zamieniły się koszulkami. W parę minut goście doprowadzili do remisu, podczas gdy u gospodarzy zapanował chaos i brak dokładności. W 57. minucie goście wyszli na prowadzenie, jednak nawet taki obrót spraw nie załamał halembian. Świetną interwencją popisał się kapitan Ł.Kurpas, kiedy to piłkę zmierzającą w okolice 'okienka’ sparował na poprzeczkę, dając sygnał kolegom, że jeszcze nie przegrali. Zieloni atakowali i w 69. minucie po rzucie rożnym R.Burdzika K.Buczkiewicz uderzeniem głową na bliższy słupek doprowadził do remisu. Do końca spotkania obie drużyny próbowały jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, jednak wynik już się nie zmienił.

GRUNWALD:
Ł.Kurpas (kpt) – D.Olbryś, M.Latoska, J.Kozłowski, D.Chmielarski – B.Kopiczko (50. K.Buczkiewicz), R.Ochnio (75. M.Kasprzyk), M.Podlacha, P.Majchrzyk (50. K.Nowak (65. R.Burdzik)) – A.Gosz, P.Szulik (60. P.Sobstyl)
Rezerwa: J.Łopatkiewicz, D.Straszewski
Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Krzysztof BURDZIK

Pozostałe wyniki:
Naprzód Lipiny – Pogoń Ruda Śląska 2-8
Stadion Śląski II Chorzów – Podlesianka Katowice 3-2

W następnej kolejce zielonych czeka wyjazd do Świętochłowic na mecz z Naprzodem Lipiny.