Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Zapisy

 


 

Osób on-line: 31

Najbliższe mecze

28 maja (sobota) godz. 9:00 - Orliki Mł. 2012
Jastrząb Bielszowice 5-4 GRUNWALD
 
28 maja (sobota) godz. 11:00 - I zespół
GRUNWALD 4-1 Tęcza Błędów
 
28 maja (sobota) godz. 14:00 - Młodziki 2009/10
Górnik 09 Mysłowice 6-5 GRUNWALD
 
 
30 maja (poniedziałek) godz. 18:30 - Orliki 2011
Stadion Śląski Chorzów - GRUNWALD
 
 
31 maja (wtorek) godz. 18:00 - Orliki Mł. 2012
GRUNWALD - GKS II Katowice
 
 
2 czerwca (czwartek) godz. 19:00 - Orliki Mł. 2012
GRUNWALD - AP Bumerang
 

Pamiątki klubowe

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-2  Ostoja Żelisławice  (1-1)
 
0-1 Opoka, 6 min.
1-1 Testowany 2, 36 min.
1-2 Opoka, 53 min.
2-2 Testowany 3, 58 min. (głową)
3-2 Kowalski, 75 min.
 

GRUNWALD:…

Czytaj więcej

Sparing z Ostoją

W sobotę Grunwald rozegra przedostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek ligowych. Sparingpartnerem halembian bedzie A-klasowa Ostoja Żelisławice. Mecz odbędzie się na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu o godz. 9:00.
 
Podopieczni Artura Opeldusa po rundzie jesiennej – mają jeden mecz…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (6) – zima 2017

Wyniki sparingów zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
22 lutego (środa)
Górnik Piaski (IV liga) – Unia Kosztowy 1-6
Sparta Katowice – Pogoń Imielin 2-4 (1-3)
Wawel Wirek – Śląsk Świętochłowice (Klasa Okręgowa) 0-2 (0-0)
Pogoń Ruda Śląska – Górnik…

Czytaj więcej

XVIII turniej im. K. Motaja: zwycięstwo Górnika (18 zdjęć)

W sobotę w hali MOSiR w Halembie odbył się XVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2008 im. Konrada Motaja.

W turnieju organizowanymn przez GKS Grunwald wzięło udział 5 zespołów – Górnik Zabrze S.S.A., KS Rozwój Katowice, KS GTV Stadion…

Czytaj więcej

Hokejowy sparing

Grunwald Ruda Śląska 6-5 Jedność 32 Przyszowice (3-3)
 
0-1 Kiełtyka, 23 min.
1-1 Spalony, 31 min.
1-2 Kiełtyka, 35 min.
2-2 Malec, 36 min.
3-2 Testowany3, 38 min.
3-3 Kiełtyka, 40 min.
3-4 Friedel, 48 min.…

Czytaj więcej

Sparing z Jednością

W najbliższą sobotę Grunwald rozegra sparing z Jednością 32 Przyszowice.

Mecz dwóch przedstawicieli Klasy Okręgowej – Jedność gra w grupie 2 – rozpocznie się o godz. 9:00 na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu.

Wyniki sparingów (5) – zima 2017

Na miesiąc przed inauguracją rundy wiosennej zespoły Klasy Okręgowej po raz kolejny sprawdziły swoją formę i nowych zawodników.
 
15 lutego (środa):
LKS Bełk (IV liga) – Pogoń Imielin 8-0 (3-0)
LKS Łąka – LKS Studzionka (Klasa A) 4-1
Urania…

Czytaj więcej

Sparing

Grunwald Ruda Śląska  3-2  Wawel Wirek  (1-2)
 
0-1 Testowany, 15 min.
1-1 Malec, 20 min.
1-2 Wawrzyczek, 32 min.
2-2 Dreszer, 59 min.
3-2 Testowany, 76 min.
 
GRUNWALD:

Lamlih – Poprawa, Szymański,…

Czytaj więcej

1% na rzecz Grunwaldu – rozliczymy PIT bezpłatnie

Od 29 kwietnia 2005 roku GKS „Grunwald” Ruda Śląska jest Organizacją Pożytku Publicznego zarejestrowaną w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem 0000077324. Oznacza to, że każdy podatnik rozliczając się za rok 2016 może przeznaczyć 1% swojego podatku należnego państwu na rzecz…

Czytaj więcej

Wawel zamiast MKS-u

W sobotę Grunwald rozegra sparing z Wawelem Wirek.
 
W najbliższy weekend Grunwald miał rozegrać sparing z MKS-em Lędziny, a Wawel Wirek z Nadwiślanem Góra. Mecze rudzkich drużyn Klasy Okręgowej z IV-ligowcami nie dojdą do skutku i Grunwald z…

Czytaj więcej

2. miejsce rocznika 2001 w Wirku

Juniorzy młodsi Grunwaldu na zakończenie ciężkiego tygodnia w okresie przygotowawczym zostali zaproszeni na turniej halowy organizowany przez Wawel Wirek.
 
W imprezie udział wzięli zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi. Nasza drużyna obok Ruchu Chorzów była najmłodszą ekipą, ponieważ cała…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (4) – zima 2017

W kończącym się tygodniu zespoły Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały kolejną serię gier sparingowych.

7 lutego (wtorek):
GKS II Tychy (IV liga) – Pogoń Imielin 3-3 (0-2)
 
8 lutego (środa):
Slavia Ruda Śląska (IV liga) – Grunwald Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Historia Podokręgu Katowice

Historia Podokręgu Katowice przedstawiona podczas jubileuszu 50-lecia:
 

Sparing

Slavia Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0 (2-0)
 

W dzisiejszym sparingu dwóch rudzkich klubów IV-ligowa Slavia pokonała Grunwald 4-0.
 

Zespół z Rudy solidarnie zdobywał po dwie bramki w każdej z połów. Trener Grunwaldu skorzystał z 18 zawodników,…

Czytaj więcej

Sparing ze Slavią

W środę piłkarze Grunwaldu rozegrają pierwszy sparing w okresie przygotowawczym. O godz. 19:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu „Zieloni” zmierzą się z IV-ligową Slavią Ruda Śląska, która na półmetku rozgrywek zajmuje 16. miejsce.
 

Zespół Slavii…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (3) – zima 2017

Wyniki meczów sparingowych zespołów Klasy Okręgowej grupy 1:
 
1 lutego (środa)
Drzewiarz Jasienica (IV liga) – LKS Goczałkowice-Zdrój 5-2 (2-0)
Drama Zbrosławice (Klasa Okręgowa) – Pogoń Imielin 3-0 (1-0)
 
4 lutego (sobota):
GKS II Katowice (IV liga) –…

Czytaj więcej

Sparing z Gwarkiem odwołany

W najbliższą sobotę piłkarze Grunwaldu mieli zainaugurować meczem z Gwarkiem Zabrze serię gier sparingowych. Zespół z Zabrza zrezygnował jednak z potyczki i halembianie zagrają po raz pierwszy w najbliższą środę (8 lutego) ze Slavią.

Mało prawdopodobne, aby doszło do…

Czytaj więcej

Archiwum

29. kolejka (28-29 maja)

Sobota, 11:00
Grunwald Ruda ŚląskaTęcza Błędów 4 - 1
1-0 Togitani, 6 min
1-1 Skrzypek, 19 min
2-1 Tałady, 36 min
3-1 Ogłoza, 41 min
4-1 D. Skorupa, 45 min (karny)


Zagłębie II Sosnowiec – CKS Czeladź 1 - 0
1-0 Popczyk, 6 min

Sparta Katowice – Slavia Ruda Śląska 4 - 2

Sobota, 13:00
RKS Grodziec – Źródło Kromołów 1 - 0

Sobota, 15:30
Górnik Wojkowice – Pogoń Imielin 1 - 1

Sobota, 17:00
Niwy Brudzowice – AKS Mikołów 1 - 3

Ostoja Żelisławice – MK Górnik Katowice 5 - 0

Cyklon Rogoźnik – Sarmacja Będzin 2 - 1

Niedziela, 18:00
GKS GieKSa II Katowice – Górnik 09 Mysłowice - - -

21. kolejka (1 czerwca) – zaległa

Środa, 18:00
Ostoja Żelisławice – Pogoń Imielin - - -

Klasa Okręgowa – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Zagłębie II Sosnowiec 29 77
2 Sparta Katowice 29 74
3 AKS Mikołów 29 74
4 Cyklon Rogoźnik 29 65
5 GKS GieKSa II Katowice 28 57
6 CKS Czeladź 29 46
7 Górnik 09 Mysłowice 28 41
8 Sarmacja Będzin 29 41
9 Pogoń Imielin 28 40
10 Górnik Wojkowice 29 36
11 Niwy Brudzowice 29 31
12 Tęcza Błędów 29 31
13 MK Górnik Katowice 29 31
14 Slavia Ruda Śląska 29 27
15 RKS Grodziec 29 26
16 Grunwald Ruda Śląska 29 21
17 Źródło Kromołów 29 19
18 Ostoja Żelisławice 28 13
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 28 kolejkach:
(stan na 24 maja)

26 - Popczyk (Zagłębie II)
 
23 - Turczyński (+2, Pogoń Imielin)
 
20 - Bętkowski (Sparta)
       Paszek (AKS)
       Pietrzyk (+1, GKS II)
 
18 - Terbalyan (Zagłębie II)
 
16 - Gielza (+2, Sparta)
 
15 - Szopa (+1, CKS)
 
14 - De Aguiar Gomes (+3, Zagłębie II)
       Lux (Slavia)
 
13 - Muszalik (CKS)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13., 14., 15., 16., 17.
18., 19., 21., 22., 23., 24., 25., 26., 27., 20., 28.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA
 
19.03 Niwy Brudzowice (wyjazd)            0-2 protokół i bramki
26.03 RKS Grodziec (dom)                    3-1 protokół i bramki
09.04 Górnik Wojkowice (dom)              2-0 protokół i bramki
16.04 Górnik 09 Mysłowice (wyjazd)      2-6 protokół i bramki
23.04 Źródło Kromołów (dom)               0-1 protokół i bramki
30.04 AKS Mikołów (wyjazd)                 0-4 protokół
03.05 MK Górnik Katowice (dom)           0-6 protokół i bramki
07.05 Sarmacja Będzin (wyjazd)           1-12 protokół i bramki
14.05 CKS Czeladź (dom)                     1-4 protokół i bramki
18.05 GKS II Katowice (wyjazd)            1-6 protokół i bramki
21.05 Slavia Ruda Śląska (wyjazd)        3-1 protokół i bramki
28.05 Tęcza Błędów (dom)                    4-1 protokół
i bramki

05.06 (ndz. 14) Pogoń Imielin (wyjazd)
11.06 (sob. 11) Sparta Katowice (wyjazd)
15.06 (śr. 18) Zagłębie II Sosnowiec (dom)
18.06 (sob. 17) Cyklon Rogoźnik (wyjazd)
25.06 (sob. 11) Ostoja Żelisławice (dom)
 
 
RUNDA JESIENNA
 
14.08 Niwy Brudzowice (dom)               0-2 protokół i bramki
21.08 RKS Grodziec (wyjazd)                1-6 protokół i bramki
25.08 GKS II Katowice (dom)                1-4 protokół i bramki
28.08 Górnik Wojkowice (wyjazd)          0-1 protokół i bramka
04.09 Górnik 09 Mysłowice (dom)          0-3 protokół i bramki
11.09 Źródło Kromołów (wyjazd)           2-1 protokół i bramki
18.09 AKS Mikołów (dom)                     1-2 protokół i bramki
25.09 MK Górnik Katowice (wyjazd)       4-3 protokół i bramki
02.10 Sarmacja Będzin (dom)               2-4 protokół i bramki
09.10 CKS Czeladź (wyjazd)                 1-5 protokół i bramki
16.10 Slavia Ruda Śląska (dom)            1-2 protokół i bramki
24.10 Tęcza Błędów (wyjazd)                1-1 protokół i bramki
30.10 Pogoń Imielin (dom)                    1-1 protokół i bramki
06.11 Sparta Katowice (dom)                1-6 protokół i bramki
11.11 Zagłębie II Sosnowiec (wyjazd)    0-6 protokół i bramki
14.11 Cyklon Rogoźnik (dom)               3-8 protokół i bramki
20.11 Ostoja Żelisławice (wyjazd)          2-2 protokół i bramki

Bramki (38)

11 - Maciaszek (5x karny)
 
08 - Tałady (4 wiosną) (+1)
 
06 - D. Skorupa (2x karny, 2x wolny, 1x rożny) (5 wiosną) (+1)
 
05 - Ogłoza (4 wiosną) (+1)
 
03 - Togitani (3 wiosną) (+1)
 
01 - Bernacki
01 - Kowalczyk
01 - Kubica
01 - K. Skorupa
01 - Wadas (1 wiosną)
 

Asysty (35)

13 - D. Skorupa (8 wiosną) (+1)
 
05 - Bernacki (3 wiosną) (+1)
05 - Tałady (2 wiosną) (+1)
 
02 - Kowalczyk
02 - Kozłowski
 
01 - Ito
01 - Maciaszek
01 - Nocoń (1 wiosną)
01 - Ogłoza (1 wiosną)
01 - Ostrowski
01 - K. Skorupa
01 - Togitani (1 wiosną) (+1)
01 - Wojtaczka
 
03 - bez asysty (1 wiosną)
 
(+1) - liczba bramek/asyst w ostatniej kolejce