Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Zapisy

Zapraszamy na treningi I zespołu
i drużyn młodzieżowych

=> KONTAKT <=

Osób on-line: 7

Najbliższe mecze

2 marca (sobota) godz. 10:00 - I zespół, sparing
Naprzód Lipiny - GRUNWALD
 

Pamiątki klubowe

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

2004: Skuteczność i gra na szóstkę

VI liga okręgowa Młodzików (D1 – 2004): 8. kolejka
 
Grunwald Ruda Śląska 6-0 Bonito Murcki (1-0)
 
1-0 Świerczyna, 24 min. (asysta: Koptin)
2-0 Rogowski, 32 min.
3-0 Żernicki, 43 min. (asysta: Krawczyk)
4-0…

Czytaj więcej

Noty Trenera za mecz z ZET-ką

Trener Grunwaldu Jacek Bratek przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecz 26. kolejki z ZET-ką Tychy (5-0):
 
Lamlih 5 – Poprawa 5, Pokorski 6, Szymański 7, Kowynia 7 – Malec 8 (69. Rutkowski n), Kowalski…

Czytaj więcej

2000/2001: Drużyna z charakterem

VI liga okręgowa Juniorów Młodszych (B1 – 2000): 7. kolejka
 
Wyzwolenie Chorzów 1-4 Grunwald Ruda Śląska (1-0)
 
1-0 Antończyk, 9 min.
1-1 Skorupa, 44 min. (wolny)
1-2 Ochnio, 56 min.
1-3 Ogłoza, 64 min.
1-4…

Czytaj więcej

Hat tricki w Grunwaldzie

Wracając jeszcze do meczu sprzed tygodnia – Grunwald pokonał wówczas 10-0 GTS Bojszowy – 4 bramki dla „Zielonych” zdobył Mateusz Dreszer i jest 37. zawodnikiem, który ustrzelił hat tricka lub zdobył więcej bramek w meczu w rozgrywkach ligowych w…

Czytaj więcej

Mateusz Malec: Wracam do najlepszej dyspozycji

Mateusz Malec, pomocnik Grunwaldu, w każdym meczu daje z siebie wszystko. To taki typowy pracuś, który haruje od „szesnastki” do „szesnastki”. Można o nim powiedzieć też, że jest „płucami zespołu”. Ponadto kapitalnym uderzeniem zza pola karnego potrafi pokonać bramkarza,…

Czytaj więcej

W Rudzie Śląskiej rządzi Urania

Kolejne derby na swoją korzyść rozstrzygnęła Urania.
 
Podopieczni Damiana Malujdy pokonali w Kochłowicach Wawel 2-0 i udanie zrewanżowali się za porażkę 1-2 z rundy jesiennej. Bohaterem meczu był bez wątpienia wychowanek Uranii Albert Bujny, który jesienią grał w…

Czytaj więcej

26. kolejka: Grunwald gromi po raz kolejny

ZET Tychy 0-5 Grunwald Ruda Śląska (0-3)
 
0-1 Zuga, 19 min. – po podaniu Malca
0-2 Dreszer, 20 min. – po podaniu Kowalskiego
0-3 Malec, 45+1 min. – po podaniu Kowalskiego
0-4 Ryszka, 68 min. (samobójcza)…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu ZET – Grunwald

ZET – Grunwald 0-5 (0-3)

(strona odświeża się automatycznie co 2 minuty)

 

KONIEC: 0-5

90 min. Dreszer sam na sam – broni Odyjewski

87 min. Strzał Lisińskiego broni Lamlih

85 min. Strzał Dreszera wybija Odyjewski

84 min. Po rogu…

Czytaj więcej

Z ZET-ką po raz 2.

Sobotni mecz Grunwaldu z ZET-ką będzie 2. meczem ligowym obu zespołów w historii.
W pierwszym meczu obu drużyn rozegranym jesienią padł remis 1-1.

 
Bramki i sytuacje z meczu 11. kolejki Grunwald – ZET (1-1):
 
Zobacz: 2. minuta: strzał…

Czytaj więcej

2000/2001: Po zwycięstwie w Chorzowie Grunwald w fotelu lidera

VI liga okręgowa Juniorów Młodszych (B1 – 2000): 3. kolejka (zaległa)
 
Zantka Chorzów 0-3 Grunwald Ruda Śląska (0-2)
 
0-1 Ogłoza, 5 min.
0-2 Ogłoza, 30 min.
0-3 Ochnio, 62 min. (karny)
 

GRUNWALD:
Ł.Kurpas…

Czytaj więcej

26. kolejka Klasy Okręgowej – obsada sędziowska

Kolegium Sędziów Śląskiego ZPN wyznaczyło sędziów, którzy poprowadzą mecze 26. kolejki rundy wiosennej Klasy Okręgowej grupy 1.
 
Sobota, 11:00
Urania Ruda Śląska – Wawel Wirek
sędziowie: Tomasz Szczepanik (Katowice) – Adrian Sopniewski (Katowice), Michał Pisarek (Katowice)
 
Sobota, 15:00…

Czytaj więcej

Żółte i czerwone kartki w 24. i 25. kolejce

W 24. i 25. kolejce zawodnicy Klasy Okręgowej grupy 1 zostali ukarani 55 żółtymi kartkami (29+26) i 8 czerwonymi (5+3).
 
Po raz pierwszy w sezonie i jako ostatni – w 25. kolejce w Halembie – żółtą kartką nie zostali…

Czytaj więcej

Dżokerzy w 24. i 25. kolejce Klasy Okręgowej

W 24. kolejce obrodziło dżokerami. 6 zawodników wchodząc z ławki trafiło do siatki.
Piotr Maroszek (Goczałkowice) pojawił się na boisku w Kosztowach w 72. minucie i w 3. doliczonej przypieczętował zwycięstwo 3-1 lidera z wiceliderem.
W Imielinie Pogoń prowadziła do…

Czytaj więcej

Strzelcy w 25. kolejce Klasy Okręgowej

W 25. kolejce piłkarze Klasy Okręgowej grupy 1 strzelili 29 bramek, z czego ponad 1/3 oglądali kibice w Halembie. Grunwald rozgromił GTS Bojszowy aż 10-0 (był to najwyższy wynik w obecnym sezonie), a 4 bramki zdobył Mateusz Dreszer (najlepszy wynik…

Czytaj więcej

2000/2001: Pewne zwycięstwo

VI liga okręgowa Juniorów Młodszych (B1 – 2000): 6. kolejka
 
Grunwald Ruda Śląska 4-0 Górnik 09 Mysłowice (2-0)
 
1-0 Szaton, 8 min.
2-0 Zdebel, 39 min.
3-0 Skorupa, 45 min.
4-0 Skorupa, 80 min.…

Czytaj więcej

2003: Twierdza padła

W dwóch ostatnich meczach rocznik 2003 występujący w III lidze wojewódzkiej nie zdobył punktów i osunął się na ostatnie, 8. miejsce w tabeli, ale nie złożył jeszcze broni.
 
Najpierw podopieczni Andrzeja Zioba ulegli w Katowicach Rozwojowi 0-5, a w…

Czytaj więcej

Strzelcy w 24. kolejce Klasy Okręgowej

W rozegranej w środę 10 maja 24. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 padło 31 bramek.
 
Samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców został Radosław Kaczmarczyk, który w Rudzie Śląskiej zdobył 15. i 16. bramkę w sezonie (3-1 z Uranią). Snajper Podlesianki…

Czytaj więcej

Noty Trenera za mecz z Bojszowami – dwie „dychy”

Trener Grunwaldu Jacek Bratek przyznał następujące oceny swoim podopiecznym za mecz 25. kolejki z GTS-em Bojszowy (10-0):
 
Kurpas 5 – Poprawa 5, Pokorski 5, Szymański 6, Kowynia 6 – Malec 8 (68. Ogłoza 1), Kowalski…

Czytaj więcej

2002: 3 mecze i 3 porażki

W 9 dni rocznik 2002 rozegrał 3 mecze, w których zanotował 3 porażki – ostatnia, wczorajsza, to prawdziwa klęska, 0-14 z SMS-em.
 
IV liga okręgowa Trampkarzy (C1 – 2002): 6. kolejka
 
KS 1.FC Katowice 4-1 Grunwald Ruda Śląska…

Czytaj więcej

Archiwum

Sparingi

10 lutego (sobota) godz. 15:00
Urania Ruda Śląska - GRUNWALD   >> więcej o meczu
 
17 lutego (sobota) godz. 13:00
Gwiazda Ruda Śląska - GRUNWALD   >> więcej o meczu
 
24 lutego (sobota) godz. 13:00
Zagłębie Dąbrowa Górnicza - GRUNWALD   >> więcej o meczu
 
2 marca (sobota) godz. 10:00
Naprzód Lipiny - GRUNWALD
 

14. kolejka (23-24 marca)

Sobota/Niedziela, 11:00
Grunwald Ruda ŚląskaJastrząb Bielszowice - - -

Slavia Ruda Śląska – Naprzód Lipiny - - -

MK Górnik Katowice – MKS Siemianowiczanka - - -

Kamionka Mikołów – Wawel Wirek - - -

Hetman 22 Katowice – Gwiazda Ruda Śląska - - -

AP Wyzwolenie Chorzów – Stadion Śląski Chorzów - - -


Józefka Chorzów - pauzuje

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Jastrząb Bielszowice 12 29
2 Slavia Ruda Śląska 12 28
3 MKS Siemianowiczanka 12 27
4 Wawel Wirek 12 25
5 Grunwald Ruda Śląska 12 20
6 MK Górnik Katowice 12 19
7 Kamionka Mikołów 12 16
8 Józefka Chorzów 12 14
9 Gwiazda Ruda Śląska 12 13
10 Hetman 22 Katowice 12 12
11 AP Wyzwolenie Chorzów 12 10
12 Naprzód Lipiny 12 8
13 Stadion Śląski Chorzów 12 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 13 kolejkach:
(stan na 14 listopada)

15 - Ostaszewski (+3, Hetman)
 
14 - Rusz (+3, Slavia)
 
13 - Mieszczak (+2, Siemianowiczanka)
 
12 - Sprus (+1, Wawel)
 
11 - Gosz (Jastrząb)
 
09 - Bąk (MK)
       Kowalczyk (Gwiazda)
       Sato (+2, GRUNWALD)
       Stawowy (+1, GRUNWALD)
       Swoboda (+2, Józefka)
 
08 - Bocek (Siemianowiczanka)
       Hewlik (+2, Slavia)
       Ogiński (+1, Wawel)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3. i 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA
16.03 (sob. 11) Stadion Śląski Chorzów (wyjazd)
23.03 (sob. 11) Jastrząb Bielszowice (dom)
30.03 (sob. 13) Józefka Chorzów (wyjazd)
06.04 (sob. 11) Wawel Wirek (dom)
13 lub 14.04 Kamionka Mikołów (wyjazd)
20.04 PAUZA
27.04 (sob. 11) MK Górnik Katowice (dom)
04 lub 05.05 Hetman 22 Katowice (wyjazd)
11.05 (sob. 11) Slavia Ruda Śląska (dom)
18 lub 19.05 AP Wyzwolenie Chorzów (wyjazd)
25.05 (sob. 11) MKS Siemianowiczanka (dom)

08.06 (sob. 11) Naprzód Lipiny (dom)
15 lub 16.06 Gwiazda Ruda Śląska (wyjazd)
 
 
RUNDA JESIENNA
12.08 Strażak Mikołów (wyjazd) - PP       9-0 protokół i bramki
19.08 Jastrząb Bielszowice (wyjazd)        1-2 protokół i bramki
27.08 Józefka Chorzów (dom)                 2-2 protokół i bramki
03.09 Wawel Wirek (wyjazd)                   1-4 protokół i bramki
06.09 Siemianowiczanka (wyjazd) - PP    3-3 protokół i bramki
09.09 Kamionka Mikołów (dom)              4-2 protokół i bramki
16.09 PAUZA
23.09 MK Górnik Katowice (wyjazd)        4-2 protokół i bramki
30.09 Hetman 22 Katowice (dom)           2-1 protokół i bramki
07.10 Slavia Ruda Śląska (wyjazd)         0-4 protokół i bramki
14.10 AP Wyzwolenie Chorzów (dom)     1-1 protokół i bramki
21.10 MKS Siemianowiczanka (wyjazd)   2-3 protokół i bramki
28.10 Stadion Śląski Chorzów (dom)       6-1 protokół i bramki
04.11 Naprzód Lipiny (wyjazd)                5-1 protokół i bramki
11.11 Gwiazda Ruda Śląska (dom)          4-3 protokół i bramki

Bramki (32)

9 - Sato +2
9 - Stawowy (3 z karnego) +1
 
4 - Aono (1 z wolnego)
 
3 - Jankowski (1 z karnego)
 
2 - Kozłowski
 
1 - Gul
1 - Konopka
1 - Rostek
1 - Siliuk +1
1 - Wadas

Asysty (31)

7 - Aono +1
 
6 - Jankowski +1
6 - Stawowy
 
4 - Rostek +1
 
2 - Kozłowski
2 - Wadas
 
1 - Gazda
1 - Siliuk +1
1 - Sobstyl
1 - Sato

1 - bez asysty