Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Zapisy

 


 

Osób on-line: 3

Najbliższe mecze

PRZERWA ZIMOWA

 
 
 
 
 

Pamiątki klubowe

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

50 lat Podokręgu Katowice

29 stycznia 1967 roku został powołany do życia obecny Podokręg Katowice w ramach regionalnego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Katowice (dzisiejszego Śląskiego ZPN). Zarząd OZPN Katowice ustanowił podokręg rozgrywkowy Katowice-Chorzów z terenem działania miast Katowice, Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, Mysłowice, Mikołów,…

Czytaj więcej

Wyniki sparingów (1) – zima 2017

Kluby Klasy Okręgowej grupy 1 rozegrały pierwsze sparingi tej zimy.

Sparta i Urania doznały wysokich porażek w starciach z IV-ligowcami, z kolei ZET-ka pokonała wyżej sklasyfikowanego rywala.

 

Wyniki:
Sparta Katowice – RKS Grodziec (IV liga) 0-4 (0-2)

Urania Ruda…

Czytaj więcej

Kalendarz sparingów zespołów Klasy Okręgowej

Lista sparingów klubów Klasy Okręgowej grupy 1 w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej sezonu 2016/2017:

1. LKS Goczałkowice-Zdrój
5 lutego: Błyskawica Drogomyśl
11 lutego: Polonia Łaziska Górne
18 lutego: Spójnia Landek
26 lutego: Iskra II Pszczyna
2 marca: MRKS Czechowice-Dziedzice…

Czytaj więcej

Korekty w terminach sparingów

W harmonogramie sparingów Grunwaldu nastąpiły zmiany terminów.

Mecz z Gwarkiem Zabrze planowany jest tydzień później – 4 lutego (sobota) zamiast 28 stycznia (sobota), natomiast ze Slavią 8 lutego (środa) o godz. 19:00 w Nowym Bytomiu zamiast 3 lutego (piątek).

Grunwald po pierwszym treningu

Piłkarze Grunwaldu wrócili po urlopach do treningów.

W czwartek  o godz. 16:30 zawodnicy „Zielonych” rozpoczęli pierwsze zajęcia, które trwały niespełna godzinę. Trener Jacek Bratek kolejny trening zaplanował na poniedziałek na godz. 16:30.

W czwartek „Zieloni” rozpoczynają treningi

Kilkadziesiąt godzin temu nastał nowy, 2017 rok, co oznacza, że na dniach przygotowania do rundy wiosennej rozpoczną piłkarze Grunwaldu.

„Zieloni” wznowią treningi po urlopach w najbliższy czwartek – 5 stycznia o godz. 16.30.

Archiwum

14. kolejka (18-19 marca)

Sobota/Niedziela
Naprzód LipinyGrunwald Ruda Śląska - - -

Urania Ruda Śląska – Wawel Wirek - - -

Orzeł Mokre – UKS Szopienice - - -

Kamionka Mikołów – Górnik Wesoła - - -

Józefka Chorzów – Gwiazda Ruda Śląska - - -

Jastrząb Bielszowice – UKS Ruch Chorzów - - -

Hetman 22 Katowice – Stadion Śląski Chorzów - - -

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Urania Ruda Śląska 13 34
2 Orzeł Mokre 13 33
3 Kamionka Mikołów 13 25
4 Gwiazda Ruda Śląska 13 25
5 Jastrząb Bielszowice 13 23
6 Grunwald Ruda Śląska 13 21
7 Wawel Wirek 13 19
8 UKS Szopienice 13 17
9 Hetman 22 Katowice 13 17
10 Józefka Chorzów 13 15
11 Naprzód Lipiny 13 14
12 Stadion Śląski Chorzów 13 10
13 Górnik Wesoła 13 9
14 UKS Ruch Chorzów 13 0
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 13 kolejkach:
(stan na 16 listopada)

14 - Nowakowski (Urania)
 
13 - Książek (Mokre)
 
10 - Cioch (+3, Mokre)
       Henisz (+1, Urania)
       Jagodziński (Gwiazda)
       Togitani (+1, GRUNWALD)
 
08 - Banasiak (+1, Hetman)
       Cebulak (GRUNWALD)
       Dziura (Kamionka)
       Ogiński (+1, Urania)
 
07 - Maciaszczyk (Szopienice)
       Piecha (+1, Mokre)
       Szulc (+1, Mokre)
 
06 - Skrobek (Mokre)
       Swoboda (+1, Józefka)
       Zalewski (Urania)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.

Terminarz

RUNDA JESIENNA
 
21.08 Naprzód Lipiny (dom)                  2-4 protokół i bramki
27.08 Jastrząb Bielszowice (wyjazd)      0-1 protokół i bramka
03.09 Hetman 22 Katowice (dom)          8-2 protokół i bramki
11.09 Kamionka Mikołów (wyjazd)         1-2 protokół i bramki
17.09 Orzeł Mokre Mikołów (dom)          0-3 protokół i bramki
25.09 Józefka Chorzów (wyjazd)            3-1 protokół i bramki
01.10 Wawel Wirek (dom)                      0-3 protokół i bramki
08.10 Gwiazda Ruda Śląska (wyjazd)      4-0 protokół i bramki
15.10 UKS Szopienice (dom)                  4-2 protokół i bramki
23.10 Górnik Wesoła (wyjazd)                 0-2 protokół i bramki
29.10 Stadion Śląski Chorzów (dom)       4-2 protokół i bramki
06.11 UKS Ruch Chorzów (wyjazd)          4-0 protokół i bramki
12.11 Urania Ruda Śląska (dom)             3-2 protokół i bramki

Bramki (33)

10 - Togitani (1 z karnego, 1 z wolnego) (+1)
 
8 - Cebulak (2 z karnego, 1 z rogu)
 
5 - Stawowy
 
2 - Ito
2 - Palka
 
1 - Jankowski
1 - Różycki
1 - Siliuk (+1)
1 - Wadas (1 z wolnego)
 
2 - samobójcze (+1)

Asysty (33)

7 - Togitani (+1)
 
5 - Cebulak (+1)
5 - Ito
 
4 - Siliuk
 
3 - Kozłowski (+1)
 
2 - Rostek
2 - Stawowy
 
1 - Jankowski
1 - Nocoń
1 - Palka
1 - Różycki
1 - Wadas