Strzelcy w 16. kolejce Klasy A i meczach zaległych

Kolejka przed przerwą świąteczną obrodziła w bramki. Po raz drugi w sezonie padło więcej niż 40 goli i co ciekawe, teraz i jesienią była to trzecia kolejka od początku rundy.

Lider po 15 kolejkach, Urania, rozbiła Gwiazdę aż 13-0 i był to najwyższy wynik w tym sezonie (zespół z Kochłowic poprawił 12-1 Kamionki z UKS-em Ruchem). Cztery gole zdobył Dawid Henisz (15 goli), trzy nowy nabytek w zimowym oknie transferowym Gruzin Ilia Matcharashvili (pierwsze w sezonie), a dwa dołożył Dawid Mazurek. Wynik ustalił Dawid Ogiński strzelając 9. bramkę w sezonie.

Orzeł Mokre zainaugurował rundę wiosenną od wygranej 5-1 ze Stadionem Śląskim (dwa gole Dominika Piechy – 8. i 9. w sezonie). Następnie odrobił zaległości pokonując 3-0 UKS Szopienice (11. gol Wiktora Ciocha) i 6-0 Górnika Wesoła (7. gol Aleksandra Skrobka), co pozwoliło zasiąść na fotelu lidera. 6 goli w trzech meczach strzelił Daniel Książek (kolejno 1, 2 i 3) i z 19 trafieniami otwiera klasyfikację strzelców.

Ostatni w tabeli UKS Ruch Chorzów sprawił niemałe problemy w Mikołowie w I połowie Kamionce (2-2). Po przerwie miejscowi dołożyli 4 bramki, nie stracili już żadnej i dopisali kolejne 3 punkty. Dwa gole dla 3. drużyny ligi zdobył Paweł Polak.

Poza Orłem i Kamionką zespołem z kompletem punktów w rundzie wiosennej jest Jastrząb Bielszowice. Podopieczni Artura Opeldusa pokonali Naprzód Lipiny 2-1 i są tuż za podium.

Wawel Wirek po dwóch wyjazdowych derbowych wygranych po raz pierwszy zagrał w tym roku u siebie. „Wawlorze” na początku spotkania dali się dwukrotnie zaskoczyć (w 4. i 6. minucie) i ulegli UKS-owi Szopienice 0-2.

Zacięty pojedynek oglądali kibice w Katowicach. Hetman po niespełna 30 minutach prowadził 2-0, ale potem hat trickiem w 17 minut popisał się Łukasz Stawowy i na początku II połowy Grunwald objął prowadzenie 3-2. Do remisu doprowadził Bartosz Banasiak (11. gol).

Pierwsze trzy oczka wiosną zainkasowała Józefka, która wygrała z Górnikiem Wesoła 3-0.

Klasyfikacja strzelców: zobacz