Strzelcy Klasy A – Sezon 2022/2023

Klasyfikacja strzelców Klasy A

po 13 kolejkach

393 bramki – w tym 38 rzutów karnych

 

– indywidualnie:

 

14 – Nowakowski (Urania)
 

13 – Książek (Orzeł)
 

10 – Cioch (Mokre), Henisz (Urania), Jagodziński (Gwiazda), Togitani (GRUNWALD)
 

8 – Banasiak (Hetman), Cebulak (GRUNWALD), Dziura (Kamionka), Ogiński (Urania)
 

7 – Maciaszczyk (Szopienice), Piecha (Mokre), Szulc (Orzeł)
 

6 – Skrobek (Orzeł), Swoboda (Józefka), Zalewski (Urania)
 

5 – Krakowiak (Wesoła), Ogłoza (Gwiazda), A. Różycki (Wawel), Stawowy (GRUNWALD), Wengerek (Kamionka)
 

4 – Boniowski (Hetman), Chudziński (Wawel), Kołodziej (Urania), Kotalczyk (Stadion), Macek (Stadion), A. Palka (Lipiny), K. Słota (Józefka), Szolke (Szopienice), M. Szymakowski (Kamionka)
 

3 – Barański (Józefka), Chromik (Gwiazda), Deptuch (Jastrząb), Górny (Kamionka), Hajk (Lipiny), Jendruś (Jastrząb), Kowalski (Jastrząb), Kuza (Józefka), Larysz (Szopienice), Mondry (Wesoła), Mosgalik (Wawel), Nowak (Lipiny), Ochojski (Hetman), Osadnik (Jastrząb), M. Pisarek (Hetman), Szaraniec (Gwiazda), J. Szymakowski (Kamionka), Zawada (Stadion), Zhmurchuk (Szopienice)
 

2 – Bełkot (Józefka), Czajkowski (Wesoła), Dobrowolski (Urania), Duda (Kamionka), Dymowski (Orzeł), Gawenda (Lipiny), Gondzik (Wesoła), Ito (GRUNWALD), Jefferies (Hetman), Kalach (Szopienice), Kokoszka (Wawel), Kokot (Urania), Konowalski (Szopienice), Krawczyk (Wawel), Kulisz (Urania), Łucki (Wesoła), Machulec (Kamionka), Michalski (Hetman), Mróz (Orzeł), Nowok (Jastrząb), Orzełek (Wesoła), M. Palka (GRUNWALD), Słupek (Stadion), Szary (Orzeł), Tadra (Szopienice), Urbański (Stadion), Wawrzyniak (Lipiny)
 

1 – Banaś (Szopienice), Baran (Kamionka), Barczyk (UKS Ruch), Bembenek (Stadion), Brzeziński (Jastrząb), Buchta (UKS Ruch), Buczkiewicz (Gwiazda), Byrski (Gwiazda), Drapała (Urania), Dworaczek (Gwiazda), Gawin (Kamionka), Gemski (Jastrząb), Gosz (Jastrząb), Halusa (Urania), Iwański (Orzeł), Jankowski (GRUNWALD), Jaron (Stadion), Jastrzębski (Wawel), Jentrzok (Jastrząb), Jędrusik (Józefka), Kaczamrek (Lipiny), Kaizik (Jastrząb), Karwiński (Lipiny), Kiepura (Orzeł), Knyhas (Hetman), Kołodziej (Orzeł), Kopytko (Kamionka), Król (Wawel), P. Latoska (Jastrząb), Loranc (Stadion), Łata (Józefka), Łojszczyk (Stadion), Magielewski (Kamionka), Michalik (Szopienice), Michalski (Jastrząb), Mikiciuk (Józefka), Mzyk (Urania), Niechciał (Lipiny), Nowak (Szopienice), Opeldus (Gwiazda), Orzechowski (Wesoła), Pękała (Lipiny), Pleszak (Lipiny), Radecki (Hetman), M. Różycki (GRUNWALD), Sekuła (Urania), Seroka (Wawel), Sigulski (Kamionka), Siliuk (GRUNWALD), Sitek (Wawel), Skrzyński (Wesoła), Studnik (Gwiazda), Świerczyński (Gwiazda), Tukaj (Lipiny), Volkert (Jastrząb), Wadas (GRUNWALD), Walczak (Kamionka), Watoła (Józefka), Wielgos (Jastrząb), Wierdak (Hetman), Wiertelorz (Jastrząb), Wita (Kamionka), Wleciałowski (Urania), Włodarski (Stadion), Wojcik (Józefka), Woźny (UKS Ruch), Wypior (Gwiazda), Vashchenko (Szopienice), Yemets (Szopienice)
 

3 – bramki za walkower: Naprzód Lipiny – Gwiazda Ruda Śląska (0-3)
 

1 – samobójcza: Gawenda (Lipiny), Marek (Urania), Pielot (Hetman), M. Pisarek (Hetman), Stawowy (GRUNWALD), Zawada (Stadion)
 
 
– drużynowo:
 

Górnik Wesoła (18): 5 – Krakowiak (1 z karnego), 3 – Orzełek (1 z karnego), 2 – Czajkowski, Gondzik, Łucki, Mondry, 1 – Orzechowski, Skrzyński

 

Grunwald Ruda Śląska (33): 10 – Togitani (1 z karnego), 8 – Cebulak (2 z karnego), 5 – Stawowy, 2 – Ito, M. Palka, 1 – Jankowski, M. Różycki, Siliuk, Wadas, 1 – samobójcza: Gawenda (Lipiny), Marek (Urania)

 

Gwiazda Ruda Śląska (33): 10 – Jagodziński (2 z karnego), 5 – Ogłoza (1 z karnego), 3 – Chromik, Szaraniec, 1 – Buczkiewicz, Byrski, Dworaczerk, Opeldus, Studnik, Świerczyński, Wypior, 3 – za walkower z Lipinami, 1 – samobójcza: Pielot (Hetman), Zawada (Stadion)

 

Hetman Katowice (25): 8 – Banasiak (1 z karnego), 4 – Boniowski, 3 – M. Pisarek, Ochojski (1 z karnego), 2 – Jefferies, Michalski, 1 – Knyhas, Radecki, Wierdak

 

Jastrząb Bielszowice (24): 3 – Deptuch (1 z karnego), Jendruś (2 z karnego), Kowalski, Osadnik, 2 – Nowok, 1 – Brzeziński, Gemski, Gosz, Jentrzok, Kaizik, P. Latoska, Michalski, Volkert, Wielgos, Wiertelorz

 

Józefka Chorzów (26): 6 – Swoboda, 4 – K. Słota (1 z karnego), 3 – Barański, Kuza, 2 – Bełkot, 1 – Jędrusik, Łata, Mikiciuk (1 z karnego), Watoła, Wojcik, 3 – za walkower z Kamionką

 

Kamionka Mikołów (36): 8 – Dziura (3 z karnego), 5 – Wengerek, 4 – M. Szymakowski, 3 – Górny, J. Szymakowski, 2 – Duda, Machulec, Sigulski, Wita, 1 – Baran, Gawin, Kopytko (1 z karnego), Magielewski (1 z karnego), Walczak

 

Naprzód Lipiny (21): 4 – A. Palka, 3 – Hajk, Nowak (1 z karnego), 2 – Gawenda (1 z karnego), Wawrzyniak, 1 – Kaczmarek, Karwiński (1 z karnego), Niechciał, Pękała, Pleszak, Tukaj, 1 – samobójcza: M. Pisarek (Hetman)

 

Orzeł Mokre (52): 13 – Książek, 10 – Cioch, 7 – Piecha (2 z karnego), Szulc, 6 – Skrobek, 2 – Dymowski, Mróz, Szary, 1 – Iwański, Kiepura (1 z karnego), Kołodziej

 

Stadion Śląski Chorzów (20): 4 – Kotalczyk (2 z karnego), Macek, 3 – Zawada, 2 – Słupek, Urbański (1 z karnego), 1 – Bembenek, Jaron, Loranc, Łojszczyk, Włodarski

 

UKS Ruch Chorzów (3): 1 – Barczyk, Buchta, Woźny

 

UKS Szopienice (28): 7 – Maciaszczyk (3 z karnego), 4 – Szolke, 3 – Larysz, Zhmurchuk, 2 – Kalach, Konowalski, Tadra, 1 – Banaś, Michalik, Nowak, Vashchenko, Yemets

 

Urania Ruda Śląska (53): 14 – Nowakowski (3 z karnego), 10 – Henisz, 8 – Ogiński, 6 – Zalewski (1 z karnego), 4 – Kołodziej, 2 – Dobrowolski, Kokot, Kulisz, 1 – Drapała, Halusa, Mzyk, Sekuła, Wleciałowski

 

Wawel Wirek (21): 5 – A. Różycki, 4 – Chudziński, 3 – Mosgalik, 2 – Kokoszka (2 z karnego), Krawczyk, 1 – Jastrzębski, Król, Seroka, Sitek, 1 – samobójcza: Stawowy (Grunwald)