Strzelcy w 12. kolejce Klasy A

Przedostatnia kolejka Klasy A w tym roku przyniosła 26 bramek.

W meczu dwóch najlepiej punktujących drużyn od 30 września, lider tabeli Jastrząb pewnie pokonał Kamionkę 4-0 i został mistrzem jesieni. Dwie bramki dla zespołu z Bielszowic strzelił Sebastian Gielza – 6. i 7. w sezonie.

Starcie kolejki zakończyło się remisem. W Siemianowicach Śląskich do przerwy prowadziła Slavia 1-0 po golu Jakuba Barteczki (5. bramka). Gospodarze wyrównali kilka minut po przerwie. W meczu sędzia pokazał mnóstwo kartek, a od 63. minuty Siemianowiczanka grała o jednego zawodnika mniej. W sumie zawodnicy MKS-u zobaczyli 8 żółtych i 1 czerwoną, a Slavia 4 żółte.

Wawel Wirek przełamał się po dwóch porażkach i wywiózł zwycięstwo z Chorzowa 3-2. Nie był to łatwy pojedynek dla gości, bowiem Józefka wysoko postawiła poprzeczkę, pomimo że od 78. minuty grała w „10”. Jedną z bramek dla Wawelu, 11. w sezonie, strzelił Nicolas Sprus i jest – wraz z Adamem Goszem (Jastrząb), Łukaszem Mieszczakiem (Siemianowiczanka) i Kordianem Ruszem (Slavia) – na pozycji wicelidera w klasyfikacji strzelców. Wawel jest bezbłędny na wyjazdach – 4 mecze i 4 zwycięstwa.

W ostatnich trzech meczach MK zdobyło tylko punkt. W spotkaniu z Wyzwoleniem sięgnęło po 3 „oczka” wygrywając 4-0. Sprawę gospodarzom ułatwił jeden z zawodników Wyzwolenia, który już w 11. minucie został wyrzucony przez sędziego z boiska. Dwa gole dla miejscowych zdobył Kamil Ochojski.

Naprzód Lipiny po raz drugi przegrał z Grunwaldem w tym roku kalendarzowym – rozpoczął 2023 rok od porażki u siebie 0-1 (18 marca) i w sobotę zakończył porażką 1-5. Po 8 minutach halembianie prowadzili 2-0, a do przerwy 3-0. W drugiej odsłonie goście potrzebowali kropki „nad i” (było 3-1) i ją postawili. Po dwie bramki dla Grunwaldu zdobyli Łukasz Stawowy i Kaito Sato – mają odpowiednio 8 i 7 strzelonych bramek. Po tej porażce Naprzód spadł na przedostatnie miejsce w tabeli.

W meczu ostatniej z przedostatnią drużyną górą goście, choć Stadion pola łatwo nie oddał – prowadził 1-0, a później wyrównał na 2-2 (dwa gole zdobył Franciszek Górak). Zwycięskiego gola dla Hetmana, który wygrał drugi raz w sezonie, strzelił nowy lider klasyfikacji strzelców, Daniel Ostaszewski. W tym meczu popularny „Ostry” strzelił bramki numer 11 i 12. Stadion zaliczył 11. porażkę w 11. meczu trwającego sezonu.

Klasyfikacja strzelców: zobacz