Lider zaczyna rundę od delegacji w Halembie

W najbliższą sobotę rozegrana zostanie pierwsza kolejka rundy wiosennej w Klasie A.

Pozycję lidera broni Jastrząb Bielszowice, który jesienią odniósł 9 zwycięstw (2-1, 2-1, 5-1, 3-1, 7-1, 3-0, 2-1, 4-0, 4-0), 2 mecze zremisował (1-1, 3-3) i raz przegrał (1-4). Podopieczni Artura Opeldusa u progu startu rundy wiosennej mają punkt przewagi nad Slavią Ruda Śląska i dwa nad Siemianowiczanką. Za podium ze stratą czterech „oczek” plasuje się Wawel Wirek, który, jak się wydaje, dokonał wzmocnień pozwalających nawet wygrać rozgrywki „Serie A”. Wszystko oczywiście zweryfikuje boisko.

Zapowiedź pierwszej kolejki przedstawiliśmy tutaj: 14. kolejka.

Grunwald ma już za sobą w tym roku pierwsze przetarcie i wygraną ze Stadionem, co też nie umknęło uwadze zespołowi z Bielszowic.

Na naszej stronie przeprowadzimy tradycyjnie relację tekstową na żywo. Zapraszamy na stadion, pogoda i emocje gwarantowane!

Sobotni mecz derbowy Grunwaldu z Jastrzębiem będzie 15. meczem obu zespołów w historii.

W dotychczasowych meczach mamy idealny remis – Grunwald (5-3, 4-0, 2-1, 5-0, 4-2, 2-0) i Jastrząb (3-1, 2-0, 2-1, 1-0, 2-1, 2-1) mają po 6 wygranych, a 2 razy zespoły podzieliły się punktami (3-3, 1-1). Bilans bramkowy wynosi 30:22 dla Grunwaldu.