Reprezentacja Śląskiego ZPN przygotowuje się w Halembie do UEFA Region’s Cup

Wczoraj Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej trenowała na boisku głównym Grunwaldu.

Zawodnicy-amatorzy z III, IV ligi i Klasy Okręgowej pod okiem duetu trenerów Damian Galeja – Mariusz Pańpuch przygotowują się do meczu w ramach UEFA Region’s Cup z Dolnośląskim ZPN.

W dotychczasowych 12 edycjach – amatorskie mistrzostwa drużyn z Europy po raz pierwszy rozegrano w 1999 roku – dwukrotnie triumfowali zawodnicy z Dolnego Śląska, w 2007 i 2019 roku. Taką liczbą zwycięstw może się jeszcze pochwalić tylko włoska Wenecja Euganejska – wygrała historyczne, pierwsze mistrzostwa, a sukces powtórzyła w 2013 roku.

Kolejny trening lub ewentualny sparing odbędzie się we wtorek 3 kwietnia. Natomiast mecz eliminacyjny Śląski ZPN – Dolnośląski ZPN zaplanowano w Halembie na wtorek 17 kwietnia godz. 17:00. Drugą parę półfinałową w trzecim makroregionie tworzą Opolski ZPN i Lubuski ZPN.