Wiosna tuż-tuż

Za dwa tygodnie będziemy już po pierwszych rozstrzygnięciach inauguracyjnej kolejki rundy wiosennej w Klasie A.

Znamy plan 14. kolejki rozgrywek – oczywiście jeszcze drobne korekty mogą nastąpić.

Sobota, godz. 11:00
Grunwald Ruda Śląska (5. miejsce) – Jastrząb Bielszowice (1. miejsce) jesienią 1-2
Derby Rudy Śląskiej, obok derbów Chorzowa, otworzą 14. serię spotkań. Grunwald podejmie lidera z pobliskich Bielszowic. Zerkając na listę uprawnień Jastrzębia z Łączy nas piłka zauważymy, że wzmocnił zespół doświadczony Seweryn Zalewski, jesienią zawodnik i wiceprezes Uranii Ruda Śląska. Z kolei, jak możemy wyczytać na Lokalnej piłce, zespół opuścił strzelec 3 bramek, Brazylijczyk Flerias Da Silva Elivelton, który w meczu jesiennym był autorem triumfu w derbach – zaliczył asystę przy bramce na 1-0 oraz asystę drugiego stopnia przy golu na 2-0 (kluczowe dośrodkowanie w pole karne).
Zapowiada się ciekawe starcie na starcie – ostatni raz w Halembie (25 marca 2023) wynik mógł być różny, Grunwald miał niewykorzystaną „setkę” na 2-1 w 92. minucie, a gola w 94. minucie strzelili rywale i to oni wygrali 2-1.

AP Wyzwolenie Chorzów (11. miejsce) – Stadion Śląski Chorzów (13. miejsce) jesienią 4-0
W pierwszym meczu tych drużyn zdecydowanie górą było Wyzwolenie. Nie inaczej powinno być i tym razem. Goście, bazujący na młodych zawodnikach, nie zdobyli jesienią choćby punktu.

Sobota, godz. 12:00
MK Górnik Katowice (6. miejsce) – MKS Siemianowiczanka (3. miejsce) jesienią 1-1
W samo południe „eMKa” wyzwała na pojedynek Siemianowiczankę. „Ciacianę” czeka trudna przeprawa na krótkim i wąskim sztucznym boisku w Kostuchnie. W meczu dwóch spadkowiczów o powrót szczebel wyżej powalczą raczej tylko goście.

Sobota, godz. 15:00
Hetman 22 Katowice (10. miejsce) – Gwiazda Ruda Śląska (9. miejsce) jesienią 4-0
Sąsiadów w tabeli czeka starcie bez swoich najlepszych strzelców – Daniel Ostaszewski (Hetman) lider klasyfikacji strzelców „Serie A” z 15 bramkami trafił do IV ligi, a pomocnik Gwiazdy Michał Kowalczyk, autor 9 goli, ma wzmocnić Slavię. Któremu z trenerów uda się załatać dziurę po swojej najlepszej „strzelbie”? „Ostry” strzelił prawie 60% goli zespołu, a „Kowal” – 40%.

Niedziela, godz. 11:00
Slavia Ruda Śląska (2. miejsce) – Naprzód Lipiny (12. miejsce) jesienią 3-3
Z wiceliderem z Rudy Południowej pożegnał się Meksykanin Gonzalo Lopez Ramirez. Po ponad pół roku oczekiwania zagra w końcu Nigeryjczyk Melody Akujuobi. Slavię zasiliło też m.in. kilku 18-letnich zawodników z obywatelstwem ukraińskim i wspomniany Kowalczyk, który w poprzednim sezonie grał już w zespole w Klasie Okręgowej. W Naprzodzie w sparingu przed tygodniem z Grunwaldem zagrał m.in. Mariusz Banaś, jesienią występował w „okręgówce” w Starcie Mszana, dokąd trafił z Halemby.
Gospodarze z czystym kompletem punktów u siebie (6 zwycięstw w 6 meczach) będą chcieli zrewanżować się za stratę punktów z inauguracji rundy jesiennej.

Kamionka Mikołów (7. miejsce) – Wawel Wirek (4. miejsce) jesienią 0-4
Tylko 4. miejsce po rundzie jesiennej i kilka punktów straty do lidera – działacze Wawelu w przerwie zimowej nie próżnowali. Śledząc uprawnienia zawodników na Łączy nas piłka pozyskali na razie aż 6 zawodników z Klasy Okręgowej (4 z Uranii Ruda Śląska – Rafał Czajor, Dawid Henisz, Daniel Kowalski, Michał Szal i 2 z Orła Mokre – Artur Iwański, Dominik Piecha), którzy z miejsca mogą stanowić o sile zespołu. Wzmocnienia sąsiadów z Wirku robią wrażenie, a były na pewno potrzebne, jeśli w czerwcu Wawel chce świętować awans. Poza tym wiosną podopiecznych Kamila Gabrysia czeka 2/3 meczów na wyjazdach, gdzie nie stracili do tej pory punktów. Pierwszą przeszkodą będzie Kamionka – zespół u siebie niezwykle groźny.

źródło: własne, Łączy nas piłka