Grunwald mistrzem jesieni

Górny rząd od lewej:
Teodor Wawoczny (prezes), Bogdan Bubała (wiceprezes), Stefan Kubica (kierownik drużyny), Jakub Wojtaczka, Jakub Kozłowski, Karol Ostrowski, Mateusz Stasiczek, Eryk Lomania, Karol Romańczyk, Jakub Kubica, Damian Poprawa, Patryk Sobstyl, Michał Szyguła (trener), Bogdan Kowalczyk (członek komisji rewizyjnej)

Dolny rząd od lewej:
Dariusz Kot (kapitan), Dawid Ogłoza, Kaiki Ozaki, Dawid Skorupa, Kamil Skorupa, Michał Kowalczyk, Robert Burdzik, Yu Ito, Krzysztof Maciaszek

Nieobecni na zdjęciu (z zawodników uprawnionych na sezon 2020/21):
Bartosz Botor, Wojciech Jankowski, Mikołaj Kasprzyk, Łukasz Kurpas, Michał Tałady, Jakub Wadas

W ostatnim meczu rundy jesiennej Klasy A, zaległym z 10. kolejki, Józefka Chorzów pokonała na wyjeździe Siemianowiczankę II 2-0 (0-0).

Mistrzem jesieni „Serie A” został Grunwald, który ma wprawdzie tyle samo punktów co podopieczni Krzysztofa Cielucha i do tego przegrany bezpośredni pojedynek (1-2), ale lepszy bilans bramkowy z rundy jesiennej (Grunwald +40, a Józefka +25), a to on jest decydujący w przypadku rozegrania między zespołami jednego bezpośredniego meczu z dwóch zaplanowanych. 3. miejsce zajmuje UKS Szopienice ze stratą tylko 2 punktów do duetu rudzko-chorzowskiego, a poza podium znajduje się Jastrząb Bielszowice, który ma o 4 „oczka” mniej od lidera.

Sprawa awansu powinna rozstrzygnąć się pomiędzy wymienioną czwórką, bowiem Hetman traci do prowadzących 7 punktów, a Wyzwolenie 10. Meczów wiosną jest tylko 11 i możliwości na odrobienie strat niewiele. Teraz jednak wszystkie drużyny czeka długa zima, a potem rywalizacja na zielonej murawie o to, kto ostatecznie wzniesie puchar za awans do Klasy Okręgowej.

Inauguracja rundy wiosennej nastąpi w weekend 20-21 marca i wówczas „Zieloni” pauzują. 28 marca zagrają z kolei towarzysko w Chorzowie z Ruchem II, a 3-4 kwietnia nastąpi przerwa świąteczna. Nasz zespół wróci do gry o punkty dopiero 11 kwietnia (za 4,5 miesiąca) i od razu ruszy z „grubej rury” – zagra w Chorzowie z Józefką.

W rundzie jesiennej Klasa A miała 4 liderów. Najdłużej (7-krotnie) na fotelu zasiadał Hetman 22 Katowice – w 2. i 3. kolejce oraz od 6. do 10. kolejki. 3 razy rozgrywkom przewodził Grunwald – od 11. do 13. kolejki, 2 razy Jastrząb Bielszowice – w 4. i 5. kolejce, a raz UKS Ruch Chorzów – na inaugurację sezonu (UKS przegrał na boisku ze Stadionem 1-2, ale u gości zagrał nieuprawniony zawodnik i orzeczony został walkower 3-0).

Liderzy Klasy A kolejka po kolejce:                                                   GRUNWALD:                 strata:

01. kolejka: UKS Ruch Chorzów – 3 punkty (1 mecz) strata:                0———— (0 meczów)         +3 punkty

02. kolejka: Hetman 22 Katowice – 6 punktów (2 mecze) strata:          0———— (0 meczów)         +6 punktów

03. kolejka: Hetman 22 Katowice – 9 punktów (3 mecze) strata:        010. miejsce (1 mecz)          +9 punktów

04. kolejka: Jastrząb Bielszowice – 12 punktów (4 mecze) strata:       011. miejsce (2 mecze)       +12 punktów

05. kolejka: Jastrząb Bielszowice – 12 punktów (4 mecze) strata:       011. miejsce (3 mecze)         +9 punktów

06. kolejka: Hetman 22 Katowice – 13 punktów (6 meczów) strata:      08. miejsce (4 mecze)         +7 punktów

07. kolejka: Hetman 22 Katowice – 16 punktów (7 meczów) strata:      05. miejsce (5 meczów)       +7 punktów

08. kolejka: Hetman 22 Katowice – 19 punktów (8 meczów) strata:      04. miejsce (6 meczów)       +7 punktów

09. kolejka: Hetman 22 Katowice – 19 punktów (9 meczów) strata:      02. miejsce (7 meczów)       +4 punkty

10. kolejka: Hetman 22 Katowice – 19 punktów (9 meczów) strata:      02. miejsce (8 meczów)       +1 punkt

11. kolejka: Grunwald Ruda Śląska – 21 punktów (9 meczów)