Grunwald o włos

Piłkarze Grunwaldu po dzisiejszym, niełatwym zwycięstwie 3-0 z Wyzwoleniem, są o włos od zdobycia tytułu mistrza jesieni.

Wprawdzie do zakończenia rundy jesiennej pozostało jeszcze parę meczów (z 13. kolejki i zaległe), to decydujące znaczenie na czołówkę miał dzisiejszy mecz w Bielszowicach. Sąsiad z Rudy Śląskiej jako jedyny, w przypadku zwycięstw z Hetmanem i Szopienicami, mógł jeszcze przeskoczyć halembian w tabeli (o 1 punkt). Tuż przed godziną 15:00 dotarła do nas informacja, że Jastrząb zremisował z Hetmanem 0-0 (goście kończyli mecz w „10”). Wynik ten znacznie przybliżył Grunwald do wywalczenia tytuł mistrza jesieni. Obecną pozycję lidera zapewniło podopiecznym Michała Szyguły 9 zwycięstw z rzędu, po wcześniejszych minimalnych 2 porażkach na starcie sezonu z Józefką i Jastrzębiem (obie na własne życzenie).

Z Grunwaldem może zrównać się jeszcze w tabeli punktami Józefka, która jutro podejmie Strażaka, a za tydzień zagra w Siemianowicach. Jeśli w obu tych meczach chorzowianie wygrają i skończą w nich z bilansem bramkowym +21 lub +22 (w zależności czy stracą bramkę/i lub nie), to wówczas wyprzedzą Grunwald.

Wprawdzie „Zieloni” przegrali bezpośredni mecz z Józefką 1-2, ale zgodnie z regulaminem obowiązującym od tego sezonu (PZPN wprowadził czytelne zapisy po sytuacji z wiosny, gdzie rozgrywki w niższych ligach zostały zakończone na podstawie wyników z jesieni, a niejednokrotnie zespoły miały tyle samo punktów i tylko jeden mecz rozegrany ze sobą), gdy zespoły mają tyle samo punktów i rozegrały jeden mecz bezpośredni, to o wyższym miejscu w tabeli decyduje w pierwszej kolejności korzystniejsza różnica bramek w spotkaniach w danym sezonie. Tutaj na razie lepszy jest Grunwald, który ma +40, a Józefka +19. Czekamy zatem na rozwój sytuacji.