Zapowiedź: Szopienice – Grunwald po raz 5.

Już za kilkadziesiąt minut, po ponad 5 miesiącach przerwy, zainauguruje rozgrywki katowicka Klasa A. O godz. 16:00 w Katowicach Szopienicach dojdzie do meczu na szczycie. Miejscowy UKS, 3. w tabeli, podejmie lidera – Grunwald.

Na naszej stronie tradycyjnie przeprowadzimy tekstową relację na żywo.

Rywalizacja w „Serie A”, jak nazywa się rozgrywki, zapowiada się interesująco. W walce o awans powinny liczyć się pierwsze cztery drużyny (między pierwszą a czwartą są tylko 4 punkty róznicy), w tym dwie rudzkie – Grunwald i Jastrząb. Bielszowiczanie ze względu na remont boiska rozegrają wszystkie spotkania na wyjazdach. Wiosną do rozegrania jest tylko 11 meczów i każdy ma znaczenie, ponieważ odrobić straty jest niewątpliwie trudno.

W Szopienicach dojdzie do pojedynku najlepszych strzelców ligi – Łukasza Pawłowskiego (11 goli) ze strony gospodarzy oraz Dariusza Kota (lider strzelców, 22 bramki) i Dawida Ogłozy (11 trafień) z Grunwaldu. Pierwszy mecz o punkty to zawsze wielka niewiadoma, ale liczymy na dobre widowisko z obu stron. UKS to bardzo groźny zespół, który wygrał 5 ostatnich meczów ligowych, w tym 2-0 na zakończenie jesieni w Bielszowicach.

Jesienią Grunwald pokonał w Halembie UKS 3-1 (relacja na żywo, protokół, sytuacje i bramki).

Mecz Grunwaldu z UKS-em Szopienice będzie 5. meczem obu zespołów w historii (wiele lat temu „Zieloni” rywalizowali z HKS-em Szopienice). Dotychczasowe 4 spotkania kończyły się triumfem halembian.

Sezon 2018/2019
03.11.2018 UKS Szopienice – Grunwald Ruda Śląska 3-5 (0-4) protokół i bramki
08.06.2019 Grunwald Ruda Śląska 2-0 UKS Szopienice 2-0 (1-0) protokół i bramki

Sezon 2019/2020
07.09.2019 UKS Szopienice – Grunwald Ruda Śląska 0-4 (0-1) protokół i bramki
Wiosną z powodu pandemii runda wiosenna nie została rozegrana.

Sezon 2020/2021
19.09.2020 Grunwald Ruda Śląska – UKS Szopienice 3-1 (2-0) protokół i bramki