Wysoka porażka przed ligą

Gwiazda Ruda Śląska 5-2 Grunwald Ruda Śląska (2-0)

1-0 Dziadzik, 31 min
2-0 Dziadzik, 45 min
3-0 Dziadzik, 59 min
3-1 Sobstyl, 73 min
4-1 Chromik, 81 min
5-1 Chromik, 86 min
5-2 Ogłoza, 89 min

GRUNWALD:
Radkiewicz – Sobstyl, Wadas, Wojtaczka, P. Rostek – Kubica – Hanke, D. Skorupa, Togotani, Tałady – Ogłoza

Trener: Grzegorz KAPICA

W sobotni poranek Grunwald rozegrał na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu ostatni sparing przed inauguracją rundy wiosennej. Sparing zakończył się sromotną porażką z występującą szczebel niżej Gwiazdą Ruda Śląska. Porażka jak najbardziej zasłużona. Powiedzieć, że „Zieloni” zagrali słabo, to nic nie powiedzieć.

Do przerwy Gwiazda prowadziła 2-0. Pierwsza bramka padła po pół godzinie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkarz Grunwaldu złapał piłkę, ale wypadła mu ona z rąk i z prezentu skorzystał Tomasz Dziadzik. Ten sam zawodnik tuż przed gwizdkiem na przerwę podwyższył wynik na 2-0 golem do pustej bramki, po tym jak rozklepana została obrona Grunwaldu. Po niespełna godzinie gry było już 3-0, a Tomasz Dziadzik skompletował hat tricka. „Zielonych” można pochwalić za występ między 70. a 80. minutą, kiedy dobrą grę mogli przekuć na kilka bramek (Dawid Skorupa trafił w słupek, strzał Kokiego Togitaniego odbił bramkarz, ponownie Dawid Skorupa z ponad 25 metrów minimalnie uderzył obok bramki, w sytuacji sam na sam bramkarz odbił piłkę na poprzeczkę po strzale Michała Taładego, po rzucie rożnym główkę Michała Taładego odbił bramkarz i strzał tegoż zawodnika z okolic 16. metra minął lewy słupek bramki Gwiazdy), a wykorzystali jedną okazję – do siatki trafił Patryk Sobstyl po podaniu Michała Taładego. Podopieczni Michała Grzywaczewskiego w 81. minucie zamknęli mecz – Dominik Chromik przelobował Oskara Radkiewicza. 5 minut później ten sam zawodnik trafił po długim rogu. Halembianie zmniejszyli rozmiary porażki przed końcem meczu. W sytuacji sam na sam bramkarza pokonał Dawid Ogłoza.

Po sparingu sprzed tygodnia z urazami zmagają się Jeremi Bernacki, Jakub Kalemba i Kamil Skorupa, którzy dzisiaj nie zagrali.