Przed rundą

5 i 12 marca odbyły się zaległe mecze Klasy Okręgowej. Najpierw Tęcza Błędów pokonała 4-2 Ostoję Żelisławice, a następnie Ostoja wygrała 1-0 ze Slavią Ruda Śląska. Najwięcej na odrobieniu zaległości zyskali zawodnicy z Błędowa, którzy odskoczyli Slavii na 5 punktów, a obecnie to rudzianie są pierwsi „pod kreską”.

Po 17 kolejkach Grunwald traci do pierwszej bezpiecznej drużyny aż 8 punktów. W przerwie zimowej „Zieloni” nie poczynili kadrowej rewolucji „in plus”, a w sparingach borykali się z problemami (m.in. przez kontuzje) i nie raz grali w okrojonym składzie, przez co trener Grzegorz Kapica (zastąpił Michała Szygułę) nie mógł mówić o komforcie pracy.

Na plus na pewno należy zaliczyć przyjście kolejnego zawodnika z Kraju Kwitnącej Wiśni. 18-letni Koki Togitani pokazał, że drzemie w nim spory potencjał i powinien przysporzyć radości kibicom Grunwaldu. Koki to trzeci Japończyk w Grunwaldzie w ciągu ostatnich dwóch lat. Pierwszym był Kaiki Ozaki (obecnie gra w swoim kraju w Saitama east SV), a później dołączył do niego Yu Ito, który na dniach przyleci do Polski. Do kadry I zespołu na stałe dokooptowani zostali również juniorzy, którzy wcześniej albo zaliczali epizody w I zespole (Jakub Kalemba i Jonasz Nocoń) albo wcale nie trenowali z seniorami (Mateusz Hanke i Paweł Rostek).

Z zawodników, którzy ubyli, na pewno w pierwszej kolejności rzuca się w oczy kapitan, a zarazem najlepszy strzelec (11 trafień) Krzysztof Maciaszek. „Macia” leczy obecnie kontuzję, a wiosną, ale dopiero późną, wesprze w walce o awans do Klasy Okrgowej MKS Siemianowiczankę. Tym samym tropem podążył Mateusz Stasiczek, który jesienią zagrał w dwóch meczach i ślad po nim zaginął. Podobna historia miała miejsce z Damianem Poprawą, który od 12 marca rywalizuje o punkty w barwach LKS-u Woszczyce (tyska Klasa A). Do tego kilku zawodników zaprzestało treningów.

Obecna => Kadra Grunwaldu

Patrząc na górną część tabeli walka o awans do IV ligi rozstrzygnie się pomiędzy pierwszą trójką. Lider AKS Mikołów i trzeci zespół na pudle Sparta Katowice wzmocniły i tak już mocne kadry. Do tego dochodzą rezerwy Zagłębia Sosnowiec. Zapowiada się niezwykle interesująca wiosna w grupie katowicko-sosnowieckiej.

Wyniki sparingów Grunwaldu:
1-3 Przyszłość Ciochowice (Klasa Okręgowa)
2-5 Józefka Chorzów (Klasa A)
5-4 Orzeł Psary-Babienica (Klasa Okręgowa)
2-2 Jastrząb Bielszowice (Klasa A)
6-5 Ruch Radzionków (juniorzy)
2-5 Gwiazda Ruda Śląska (Klasa A)