Bezkrólewie w „Serie A”

15 bramek w 9 meczach – to dorobek najlepszego strzelca Klasy A po rundzie jesiennej Daniela Ostaszewskiego (=> porównanie czołówki). I na tym raczej się zakończy. IV-ligowa Szczakowianka Jaworzno dokonała transferu „last minute” i pozyskała „Ostrego” z Hetmana Katowice do końca czerwca.

Daniel Ostaszewski bardziej niż zawodnik rozpoznawalny jest w innych branżach – jako youtuber czy też uczestnik walk freak fightowych. „Ostry” z przytupem jesienią przywitał się z „Serie A” (do Hetmana przyszedł po kilku latach rozbratu z piłką 11-osobową, wcześniej grał m.in. w warszawskim Ursusie, Polonii czy Hutniku). Na „dzień dobry” strzelił hat tricka, a Hetman wygrał w Rudzie Śląskiej z Gwiazdą 4-0. Tylko w jednym meczu, w którym zagrał, nie wpisał się na listę strzelców. W kilku meczach nie wystąpił, w tym z Grunwaldem, ponieważ przygotowywał się do walki w FAME MMA.

Dzisiaj IV liga wznowiła rozgrywki. Od 11:00 Szczakowianka walczy na wyjeździe z Unią Rędziny (=> transmisja live). „Ostry” rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

Bezkrólewie w „Serie A” nie potrwa zapewne długo. Prawdopodobnie już po inauguracji rundy wiosennej (23-24 marca) poznamy nowego lidera klasyfikacji strzelców katowickiej Klasy A.

źródło: własne, Szczakowianka, Hetman