Sparing: Na szóstkę z minusem – Ibu z hat trickiem

Burza II Borowa Wieś 1-6 Grunwald Ruda Śląska (0-2)

1-3 Zawodnik testowany, 65 min
1-4 Aono, 72 min
1-5 Gul, 75 min
1-6 Aono, 86 min

Gul (od 73. minuty w ataku) – Sobstyl, Rostek, Konopka, Gazda (84. Roczniok) – Ito, Różycki (46. Siliuk) – Kozłowski (73. Lomania – do bramki), Zawodnik testowany (85. Miziak), Aono, Jankowski

Trener: Grzegorz KAPICA

W ostatnim sparingu przed rundą wiosenną Grunwald pokonał 6-1 Burzę II Borowa Wieś.

„Zieloni” rozegrali pięć sparingów i w żadnym z nich trener Grzegorz Kapica nie miał najmocniejszego zestawienia. W meczu z Burzą zespół zagrał bez nominalnego napastnika, systemem 1-4-2-4.

Cieszy powrót Jakuba Kozłowskiego, który jako pierwszy wypadł w lutym z powodu kontuzji. Dalej urazy leczą Jonasz Nocoń, Kaito Sato, Łukasz Szczygieł i Jakub Wadas. Z testowanych dwóch nowych Japończyków po sparingu z Naprzodem Lipiny do niezdolnych do gry dołączył Genki Miyoshi, który wiosną będzie rywalizował o miejsce w składzie. Z kolei do Japonii wrócił Daiju Yamaoka i ma zasilić Grunwald od rundy jesiennej kolejnego sezonu.

Pierwszy sygnał do ataku dał w 12. minucie Ibuki Aono, który sprawdził wytrzymałość poprzeczki bramki na sztucznym boisku w Nowym Bytomiu. W odpowiedzi po rzucie wolnym zawodnik Burzy obrócił się z piłką w polu karnym i uderzył obok bramki. W 16. minucie Zawodnik testowany uprzedził goniącego go obrońcę, przed polem karnym zagrał piętą do Jakuba Kozłowskiego, a ten strzelił tuż obok dalszego słupka. Minutę później Zawodnik testowany dograł piłkę do Ibukiego Aono, który strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik. Kilka chwil później uderzenie Japończyka bramkarz przeniósł nad bramką. Po rzucie rożnym Zawodnik testowany posłał piłkę nad spojeniem bramki Burzy. W 22. minucie strzał Jakuba Kozłowskiego w polu karnym został zablokowany, jak i dobitka Ibukiego Aono. Przed końcem drugiego kwadransa wynik podwyższył Wojciech Jankowski mocnym strzałem z około 20 metrów. 120 sekund później szansę na gola po rzucie z autu miał Yu Ito, ale jego strzał odbił bramkarz. W 42. minucie Wojciech Jankowski ruszył skrzydłem i uderzył nad wychodzącym bramkarzem trafiając w poprzeczkę.
Po przerwie „Jankes” wszedł w szesnastkę i bramkarz sparował jego strzał. W 52. minucie kolejnym zawodnikiem, który opieczętował poprzeczkę bramki Burzy był Jakub Kozłowski. Pięć minut później zawodnik z Borowej Wsi przegrał w sytuacji sam na sam z Piotrem Gulem. Po drugiej stronie Sergii Siliuk świetnym zagraniem między obrońcami wypuścił sam na sam Jakuba Kozłowskiego, który uderzył obok bramki. W kolejnej akcji „Koza” zagrał w pole karne do Zawodnika testowanego, ale uprzedził go w ostatniej chwili obrońca. W 63. minucie po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym Burza złapała kontakt. Nie na długo jednak, bo po dobrej akcji Grunwald prowadził 3-1. Wojciech Jankowski zagrał w pole karne do Ibukiego Aono, ten odegrał piętą do Zawodnika testowanego, który strzelił obok wychodzącego bramkarza. Odpowiedź Burzy mogła być natychmiastowa – strzał minął jednak bramkę Grunwaldu. W 72. minucie kapitalnego gola zdobył Ibuki Aono. Ibu w polu karnym uwolnił się spod opieki obrońcy i „dmuchnął” w okienko. W 73. minucie trener Grzegorz Kapica dokonał roszady – do ataku powędrował bramkarz Piotr Gul, a w jego miejsce między słupkami stanął Eryk Lomania. Po raz kolejny zmiana przyniosła wymierny efekt – Piotrek na raty trafił w długi róg. Wynik ustalił w 86. minucie Ibuki Aono – po jego strzale zza szesnastki bramkarz Burzy ani drgnął. W kolejnej akcji golkiper rywali zatrzymał w polu karnym Wojciecha Jankowskiego.