Strzelcy w 9. kolejce Klasy A

W 9. kolejce Klasy A padło 26 bramek.

Dotychczasowy lider, MKS Siemianowiczanka, w tej kolejce pauzował i zaliczył spadek za „pudło”. „Ciacianę” wyprzedziło rudzkie trio – Wawel, Slavia i Jastrząb.

Na pierwsze miejsce awansował Wawel Wirek, który pokonał Naprzód Lipiny aż 7-3. Gospodarze prowadzili już 5-1, ale goście w dwie minuty doskoczyli na dwa trafienia. Równie w krótkim odstępie Wawel odskoczył zapewniając sobie spokojną końcówkę meczu i 3 punkty. Podopieczni Kamila Gabrysia wygrali po raz 4. z rzędu, a dla rywali była to 3. kolejna porażka. Nicolas Sprus zdobył bramkę numer 9 oraz 10 i zbliżył się do lidera. Dawid Ogiński trafił po raz 7., a Grzegorz Kokoszka po raz 5. Ponadto dwa gole, pierwsze w sezonie, zdobył Filip Baron.

Slavia pokonała na wyjeździe Hetmana Katowice 2-0 – Michał Tałady strzelił 4. bramkę w sezonie, a zwycięski gol padł w doliczonym czasie gry. Po tej porażce Hetman spadł na przedostatnie miejsce w tabeli. Poza zwycięstwem na inaugurację później było już tylko gorzej – 2 remisy i 5 porażek, w tym 3 ostatnie. Z kolei Slavia zagrała znowu na „zero z tyłu” (jedyny niepokonany zespół) i jako jedyny zespół ma mniej niż dwucyfrową liczbę straconych bramek (4).

Od mocnego uderzenia w starciu z MK rozpoczął Jastrząb Bielszowice – po 13 minutach prowadził 2-0. Wynik ustalił tuż po przerwie Adam Gosz (7. bramka w sezonie). Goście po 4 meczach w delegacji z punktami wrócili na tarczy. Tym samym tabela podzieliła się na „wielką czwórkę” i grupę pościgową, którą otwiera MK.

Józefka uległa Gwieździe 3-4. Podopieczni Dariusza Kota po urwaniu punktów tydzień wcześniej zespołowi z Bielszowic, tym razem po kolejnym meczu z gradem bramek sięgnęli po pełną pulę i to pierwszą na wyjeździe. Gwiazda szybko objęła prowadzenie. Kolejne trafienia padły przed i po przerwie zdobyła – 3. bramka Dawida Ogłozy i 8. Michała Kowalczyka. Ambitni gospodarze ponownie doprowadzili do wyrównania. Ostatnie słowo należało do Gwiazdy, która w 88. minucie zapewniła sobie zwycięstwo.

Wyzwolenie przerwało serię 5 porażek z rzędu i wywiozło punkt (1-1) z Halemby. 4. gola dla Grunwaldu zdobył Kaito Sato.

W meczu dwóch ostatnich drużyn Kamionka wygrała ze Stadionem 2-0. Chorzowianie zostali pokonani już w 9. meczu w sezonie i jako jedyny zespół pozostają bez punktów.

Klasyfikacja strzelców: zobacz