Strzelcy w 9. kolejce Klasy A

W 6 meczach 9. kolejki padło 21 bramek.

Ta seria spotkań obfitowała w niespodziewane rozstrzygnięcia. Pierwsza trójka tabeli zdobyła w sumie tylko punkt i nie ma już drużyn z kompletem „oczek”.

O ile w derbach wszystko jest możliwe i potwierdziło się to też i tym razem – niżej sytuowane w tabeli Kamionka i Jastrząb pokonały swoich rywali (odpowiednio Orła i Wawel), to już wyjazdowa strata punktów przez lidera z 12. Stadionem i gol na wagę remisu dopiero w 90. minucie, to już nie lada sensacja.

Dwa tygodnie wcześniej kochłowiczanie przegrywali do 60. minuty 0-1 w Wesołej, ale odrobili straty z nawiązką (3-1). Tym razem gonili wynik w Chorzowie od 42. minuty i dogonili dopiero w końcówce. Na zwycięstwo podopiecznym Marcina Molka zabrakło już czasu. Stadion zdobył 5 punktów w 3 ostatnich meczach – zwycięstwo i 2 remisy.

W derbach Mikołowa Kamionka prowadziła z Orłem 1-0, później przegrywała 1-2 (12. gol w sezonie lidera klasyfikacji strzelców Daniela Książka, a 5. Wiktora Ciocha) i szalę przechyliła na swoją korzyść w ciągu 4 minut (między 78. a 82. minutą). Dwa trafienia dla miejscowych zaliczył Michał Szymakowski.

Już w najbliższej kolejce hit jesieni – Uranii z Orłem, lidera z wiceliderem.

Mecz dwóch drużyn z Rudy Śląskiej – Jastrzębia z Wawelem – zakończył się wygraną gospodarzy 2-1 po dwóch golach Artura Osadnika. Oba zespoły zrównały się punktami (po 18) w tabeli. Dołączyła do nich Gwiazda, która wygrała skromnie 1-0 w Lipinach. Gola na wagę 3 punktów zdobył w 87. minucie Daniel Jagodziński (8. gol w sezonie).

W meczu Hetmana z Józefką, czyli zespołów, które zaliczyły ostatnio 3 porażki z rzędu, było wiadomo, że ktoś przełamie tę serię. Na ścieżkę punktową powróciły oba zespoły, ponieważ mecz zakończył się remisem 2-2 (dwukrotnie prowadził Hetman).

W Halembie spotkały się zespoły, które dzielił w tabeli punkt. UKS Szopienice prowadził 1-0, ale gol do szatni i dwa tuż po przerwie spowodowały, że Grunwald był bliższy wygranej. UKS zdobył wprawdzie gola kontaktowego, jednak decydujący cios należało do gospodarzy, którzy tak, jak rozpoczęli strzelanie – z karnego – tak i zakończyli. Z 11 metrów trafił najpierw Jakub Cebulak (6. bramka), a na końcu Koki Togitani (5. bramka).

Mecz drużyn zamykających na ten czas tabelę – UKS-u Ruchu z Wesołą – został przełożony na 19 listopada.

Klasyfikacja strzelców: zobacz