Rewanż Grunwaldu

Podobnie, jak ponad 2 tygodnie wcześniej, o zwycięstwie w turnieju organizowanym przez GKS Grunwald decydował pojedynek Grunwaldu z Uranią. Tym razem lepsi okazali się gospodarze.

W turnieju wzięło udział 6 zespołów: Grunwald I, Grunwald II, Gwiazda Ruda Śląska, MKS Siemianowiczanka, Wawel Wirek i Urania Ruda Śląska. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach trzyzespołowych. Zespoły z 3. miejsc w grupach zagrały o 5. miejsce w turnieju, zespoły z 2. miejsc w grupach zagrały o 3. miejsce w turnieju, a zespoły z 1. miejsc w grupach zagrały o zwycięstwo w turnieju. Każdy mecz trwał 15 minut bez przerwy i zmiany stron.

Turniej odbywał się w ramach zadania publicznego realizowanego przez nasz klub – „Biało-zielone nadzieje sportowe”. Zadanie zostało sfinansowane w kwocie 30.000 zł przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

W meczu o 5. miejsce Wawel pokonał Grunwald II, w meczu o 3. miejsce Siemianowiczanka była lepsza od Gwiazdy, a w decydującym starciu Grunwald I zwyciężył z Uranią. Co ciekawe, o ile w fazie grupowej padło sporo bramek, to w meczach fazy finałowej o zwycięstwie decydowało jedno trafienie.

Pomimo gorszej pogody dzieci rywalizowały z uśmiechem na ustach.

Turniej podsumował Prezes GKS Grunwald Teodor Wawoczny, który – z pomocą działaczy klubu – wręczył drużynom puchary i dyplomy oraz nagrody wszystkim uczestnikom.

Wyniki fazy grupowej:
Grupa 1:
Siemianowiczanka – Wawel (orlik) 4-0
Grunwald I – Wawel (boisko trawiaste) 9-0
Grunwald I – Siemianowiczanka (orlik) 4-0

Tabela:
1. Grunwald I – 6 punktów, bramki: 13-0
2. Siemianowiczanka – 3 punkty, bramki: 4-4
3. Wawel – 0 punktów, bramki: 0-13

Grupa 2:
Urania – Gwiazda (boisko trawiaste) 6-0
Urania – Grunwald II (orlik) 2-0