Strzelcy w 8. kolejce Klasy A

37 bramek zdobyli zawodnicy „Serie A” w 8. kolejce i jest to najlepszy wynik w tym sezonie.

Była to kolejka pod znakiem derbów – tych oczywistych (klubów z tego samego miasta) i tych nieoczywistych (klubów z dwóch różnych miast, ale stadiony znajdujące się od siebie „rzut beretem”, nie raz bliżej niż w tradycyjnych derbach).

Lider, MKS Siemianowiczanka, po porażkach w lidze i pucharze wrócił na właściwe tory – rozgromił Kamionkę 7-0. Nowy trener gości Piotr Kies nie zaliczy meczu w „jaskini lwa” do udanych (dotychczasowy trener Krzysztof Szybielok po zwycięstwie z Wyzwoleniem 30 września przeszedł do grającej szczebel wyżej Pogoni Imielin).

Wynik otworzył najlepszy strzelec ligi Łukasz Mieszczak, zdobywając 11. gola, a następnie dwa razy do siatki trafił Marcin Cuber – te trzy gole padły w 3 minuty (między 11. a 13.). Z kolei Damian Kowalczyk ustrzelił hat tricka w 9 minut (ma 5 trafień) – między 80. a 89. minutą.

Na drugiej pozycji w tabeli zameldował się Wawel, który w najbliższej kolejce może zostać liderem (ma jeden mecz mniej od Siemianowiczanki, która teraz pauzuje). Podopieczni Kamila Gabrysia wygrali na wyjeździe w hokejowym rozmiarze (5-3) ze Stadionem, który pozostaje bez punktów. Dwa gole – 7. i 8. – zdobył Nicolas Sprus. 6. gola dodał Dawid Ogiński, 4. Grzegorz Kokoszka, a 3. Daniel Koniarek.

Miano niepokonanej utrzymała Slavia, która łatwo pokonała w derbach Grunwald. W zasadzie po meczu było już do przerwy, gdy gospodarze schodzili z trzybramkową zaliczką. Dwa razy na listę strzelców wpisał się Kordian Rusz i z 10 golami jest tuż za plecami lidera klasyfikacji strzelców. Wynik na 4-0 ustalił 4. golem w sezonie Dawid Hewlik. Slavia jest ponadto jedynym zespołem bez straty gola w meczach domowych – z imponującym bilansem 20:0!

Pozycję wicelidera stracił Jastrząb, który tym razem grając bez „Canarinhos” zremisował w derbach z Gwiazdą 3-3. Emocji nie brakowało, prowadzenie zmieniało się trzykrotnie (dwa razy prowadził Jastrząb 1-0 i 3-2, a raz Gwiazda 2-1), ale ostatecznie zakończyło się remisem. Goście z Bielszowic dwa punkty stracili w końcówce meczu. Dla Gwiazdy 7. gola w sezonie zdobył niezawodny Michał Kowalczyk, czyli połowę z ogólnego dorobku drużyny Dariusza Kota.

W derbach Katowic kibice oglądali aż dziewięć bramek. MK okazała się lepsza od Hetmana. Gospodarze zapewnili sobie zwycięstwo w ostatnim kwadransie, zdobywając trzy gole. „Show” dali bliźniacy Honyszowie – Dawid i Kamil zdobyli po dwa gole. Wynik ustalił kapitan Daniel Bąk, trafiając do siatki 7. raz w sezonie. U gości po przerwie spowodowanej przygotowaniem i walką w FAME MMA do gry powrócił Daniel Ostaszewski i zdobył swojego 6. gola w rozgrywkach.

Pierwszy wyjazdowy skalp w obecnym sezonie z pobliskich Lipin przywiozła Józefka, która wygrała z Naprzodem 2-1. W pojedynku zespołów „zza miedzy” (oba obiekty dzieli tylko 1,5 km) kluczowe były dwie bramki gości w końcówce I połowy. Jedną zdobył Kamil Swoboda – 7. w sezonie. Pomimo straty gola w końcówce meczu Józefka dowiozła zwycięstwo z lokalnym rywalem.

Klasyfikacja strzelców: zobacz