Strzelcy w 7. kolejce Klasy A

W 7. kolejce zawodnicy „Serie A” strzelili 31 bramek.

Nie był to najlepszy czas dla lidera, MKS Siemianowiczanki. Najpierw pierwsza porażka w lidze w meczu na szczycie, a we wtorek porażka w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice 0-1 z Ruchem II Chorzów.
W sobotę w szalonym meczu w Wirku, szczególnie w pierwszej połowie, gdzie prowadzenie zmieniało się, jak w kalejdoskopie – dwukrotnie na prowadzenie wychodzili goście (1-0 i 3-2), a raz Wawel (2-1) – Siemianowiczanka straciła po raz pierwszy komplet punktów. Decydujący gol padł w końcówce meczu. Wawel, pomimo obecnie 3. pozycji, jest zespołem najlepiej punktującym na mecz – 2,5 punktu (w 6 meczach zdobył 15 punktów, a Siemianowiczanka i Jastrząb w 7 meczach 16 punktów). Do 10 bramek powiększył swoje konto bramkowe Łukasz Mieszczak z Siemianoiwczanki, który w Wirku zdobył 2 gole. Dla gospodarzy po raz 6. trafił Nicolas Sprus, 5. Dawid Ogiński, a 3., autor zwycięskiego gola, Grzegorz Kokoszka.

Z liderem punktami zrównał się Jastrząb, który rozgromił Naprzód Lipiny aż 7-1. Zespół z Bielszowic trzy gole zdobył z rzutów karnych (na 1-0, 4-0 i 7-1), wykonywanych przez trzech różnych zawodników. 5. i 6. gola dla zespołu prowadzonego przez Artura Opeldusa zdobył Adam Gosz, a 5. Sebastian Gielza.

W tej kolejce rozwojowi wypadków przyglądał się ostatni niepokonany zespół, Slavia, która miała pauzę.

Gwiazda przegrała z MK 1-3. Gości do zwycięstwa poprowadził Daniel Bąk, zdobywca 5. i 6. bramki w sezonie. Dla Gwiazdy, która przegrał 5. mecz, 6. gola strzelił Michał Kowalczyk.

Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotował Grunwald. Halembianie w trzecim meczu odrobili straty z początku meczu i tym razem pokonali Hetmana 2-1. Wśród gości ponownie zabrakło Daniela „Ostrego” Ostaszewskiego, który dzień przed meczem stoczył walkę w FAME MMA.

W derbach Chorzowa Józefka wygrała ze Stadionem 3-0 i goście nadal pozostają bez zdobyczy punktowej.

Pierwsze zwycięstwo i to 5-1 odniosła Kamionka. Podopieczni Krzysztofa Szybieloka przegrywali od 8. minuty z Wyzwoleniem (4. bramka Wojciecha Krotofila). Wpływ na grę gospodarzy miało na pewno pojawienie się po raz pierwszy w sezonie w składzie braci Szymakowskich (w poprzednich rozgrywakch strzelili razem 16 bramek). Stan meczu do przerwy wyrównał Jakub Szymakowski, który w drugiej odsłonie podwyższył na 3-1, a Michał Szymakowski zdobył gola na 4-1. Wyzwolenie musiało pogodzić się już z 5. porażką z rzędu.

Klasyfikacja strzelców: zobacz