Strzelcy w 7. kolejce Klasy A

23 bramki strzelili w 7. kolejce zawodnicy Klasy A. Jest to najsłabszy dorobek w sezonie.

Urania i Orzeł nadal prowadzą bez straty punktów, jednak ich zwycięstwa nie przyszły łatwo. Urania przegrywała do przerwy w Mysłowicach Wesołej 0-1 i dopiero w II połowie w 16 minut zapewniła sobie zwycięstwo po dwóch golach Bartosza Nowakowskiego (z 8 trafieniami zrównał się z prowadzącym w klasyfikacji strzelców kolegą z zespołu, Dawidem Heniszem) i jednym Dawida Ogińskiego (5. gol). Z kolei Orzeł prowadził na gorącym terenie w Rudzie Śląskiej Bielszowicach 2-0 (6. gola zdobył Daniel Książek), ale gospodarze doprowadzili w II połowie do wyrównania. Orzeł grając z przewagą jednego zawodnika zdobył zwycięską bramkę w 4. minucie doliczonego czasu gry. Miejscowi kończyli mecz w „9” – w sumie zebrali 7 żółtych kartek i 2 czerwone.

W meczu dwóch czołowych drużyn Hetman uległ Kamionce 0-2. Bramki padły w końcówce meczu. W 87. minucie Przemysław Dziura golem (7. w sezonie) z karnego dał prowadzenie gościom, a 3 punkty przypieczętował w 4. minucie doliczonego czasu gry Patryk Wengerek (5. bramka).

Podobnie jak kolejkę wcześniej zwycięstwa 3-0 odniosły Gwiazda i Wawel. Ten pierwszy zespół pokonał w Chorzowie w takim stosunku UKS Ruch (6. i 7. gol Daniela Jagodzińskiego), a Wawel wygrał derby w Halembie z Grunwaldem (4. bramka Artura Różyckiego).

Wprawdzie Świętochłowice i Chorzów to dwa oddzielne, sąsiednie miasta, ale starcie Naprzodu Lipiny z Józefką Chorzów można określić mianem derbów. Oba stadiony dzieli ledwie 1,5 km (dla porównania Wawel i Grunwald dzielą 4 km). Lepsi w tym pojedynku byli gospodarze, którzy wygrali 3-1 i w tabeli dzieli je punkt.

Drugi remis w sezonie zanotowały zespoły UKS-u Szopienice i Stadionu. W bezpośrednim meczu było 1-1.

Klasyfikacja strzelców: zobacz