Relacja na żywo z derbów Halemby w Nowym Bytomiu

Gwiazda – Grunwald 0-4 (0-1)

KONIEC: 0-4 -> Radość Grunwaldu po meczu

90 min Lawacz ukarany żółtą kartką

89 min Cebulak ukarany żółtą kartką

83 min kolejna okazja Grunwaldu – Wadas nieczysto uderzył na bramkę i piłkę złapał Lawacz

82 min powinno być 0-5 – Ito wypatrzył Togitaniego na skrzydle, ten pociągnął na bramkę i w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki

0-4 Cebulak, 77 min – to co nie udało się Jankesowi zrobił Cebulak i po podaniu Togitaniego lobem pokonał Lawacza

77 min za Opeldusa wszedł Kosiecki

76 min strzał Heinza z bliska broni Gul

74 min za Świerczyńskiego wszedł Wypiór

73 min Cebulak ucieka prawą stroną i zagrywa w pole karne, piłka mija bramkarza i Jankowski strzela obok bramki

0-3 Togitani, 69 min – kontra Grunwaldu, Togitani poszedł sam z lewego skrzydła, strzela w krótki róg, bramkarz złapany na wykroku odprowadził piłkę wzrokiem

67 min Buczkiewicz ukarany żółtą kartką

61 min Jankowski bliski podwyższenia prowadzenia – jego lob tuż nad bramką

60 min kontra Grunwaldu – Togitani zamiast podawać na skrzydło do Cebulaka zdecydował się na strzał – obok bramki

55 min dobra okazja Grunwaldu – strzał Jankowskiego tużobok bramki

53 min Cebulak uciekł prawą stroną, zagrał przed pole karne do Stawowego, ten odegrał do Ito, który uderzył obok bramki

52 min za Działacha wszedł Heinz

0-2 Stawowy, 50 min – kontra Grunwaldu, Cebulak mija Bujałkowskiego na prawym skrzydle i dogrywa przed bramkę, a Stawowy trafia po raz drugi

46 min potrójna zmiana w Gwieździe – wchodzą Opeldus, Buczkiewicz i Puschhaus

Do przerwy: 0-1

45+3 min strzał Rostka – piłka po nodze obrońcy mija bramkę Gwiazdy

45+2 min Togitani ładnie uderzył zza pola karnego, gdzieś po drodze piłka musnęła rywala i futbolówka przeszła tuż obok bramki

45 min strzał Stawowego wybija Lawacz

44 min Togitani zagrywa wzdłuż pola karnego i jak tego Jankowski nie trafił?!

44 min Togitani na wolnym polu mógł uderzyć, ale wdał się w drybling i jego strzał został zablokowany

38 min za Burdzika wszedł Bujałkowski

37 min Świerczyński ukarany żółtą kartką

37 min Cebulak zagrywa na wolne pole do Jankowski, ten zostaje staranowany przez bramkarza – sędzia odgwizuje faul Jankesa…

36 min okazja Grunwaldu – strzał Togitaniego w boczną siatkę

35 min strzał Chromika nad bramką

32 min po wolnym Ito na bramkę uderzył Jankowski i Lawacz wybija nogą – było blisko

32 min rezerwowy Gwiazdy ukarany żółtą kartką (Puschhaus)

28 min strzał Byrskiego nad bramką

27 min Chromik ukarany żółtą kartką

27 min strzał Świerczyńskiego zza pola karnego, piłka odbija się od poprzeczki, linii bramkowej (za linią? – gospodarze protestują po chwili), znowu od poprzeczki i wychodzi w pole, dobija Ogłoza do pustej bramki – spalony

0-1 Stawowy, 23 min – Togitani z lewej strony dogrywa w pole karne, strzał Jankowskiego „wypluwa” przed siebie Lawacz i piłkę do siatki dobija skutecznie Stawowy

10 min Togitani drybluje przed polem karnym i strzela tuż obok bramki; bramkarz odprowadził piłkę wzrokiem

7 min dogranie Togitaniego przed bramkę i Jankowski uprzedzony przez obrońcę

5 min strzał Chromika z boku pola karnego tuż obok słupka