Strzelcy w 5. kolejce Klasy A

W 5. serii spotkań, po trzech kolejkach z ponad 30 bramkami, zawodnicy Klasy A nieco spuścili z tonu i tym razem padły tylko 22 bramki.

Pierwsza czwórka zagrała między sobą i w obu przypadkach górą byli goście. Lider, Siemianowiczanka, przegrywała do przerwy w Bielszowicach 0-1 (4. bramka w sezonie Sebastiana Gielzy). Później do głosu doszli goście zdobywając cztery gole, w tym hat tricka ustrzelił Łukasz Mieszczak i z 7 bramkami w klasyfikacji strzelców jest tuż za liderem. „Ciaciana” utrzymała pozycję przodownika tabeli. W drugim meczu na szczycie i to derbowym, Slavia wygrała w Wirku 2-0 powodując, że nie ma już w lidze drużyn bez straty punktów. 3. gola w sezonie zdobył Dawid Hewlik.

W Lipinach kibice oglądali sześć goli. Naprzód prowadził 1-0 i 3-1 (dwa gole Denisa Nimpszke w 57. i 62. minucie), ale MK skutecznie odpowiadała (dwa gola Daniela Bąka w 63. i 66. minucie) i pozostaje, podobnie jak Siemianowiczanka i Slavia, bez porażki.

Gwiazda pokonała u siebie ostatni w tabeli Stadion 3-0 (4. gol w rozgrywkach Michała Kowalczyka). Goście nie zdobyli jeszcze punktów i zamykają tabelę.

W derbach Chorzowa lepsza Józefka, która pokonała Wyzwolenie 3-1 (3. i 4. gol w sezonie Kamila Swobody). Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo w sezonie, z kolei Wyzwolenie przegrało trzeci mecz z rzędu.

Mecz Kamionki z Hetmanem zakończył się podziałem punktów (1-1). Rewelacyjny beniaminek z poprzedniego sezonu zapisał dopiero pierwszy punkt na swoim koncie.

Klasyfikacja strzelców: zobacz