Strzelcy w 3. kolejce Klasy A

3. kolejka obrodziła bramkami. Kibice zobaczyli aż 44 gole.

Przewodzący w tabeli Hetman doznał sensacyjnej porażki na wyjeździe z będącym do tej pory bez punktów Grunwaldem aż 2-8. Na pewno na rozmiary porażki wpływ miały dwie czerwone kartki dla zawodników Hetmana, ale nim do tego doszło (w 64. i 68. minucie), halembianie prowadzili już i tak wysoko, 5-2. Lider klasyfikacji strzelców Bartosz Banasiak (5 goli w 2 meczach) został przyćmiony przez Japończyka Kokiego Togitaniego, który ustrzelił hat tricka.

Nowym liderem „Serie A” została Urania. Kochłowiczanie rozbili na wyjeździe w derbach Gwiazdę 7-0. Hat trick zaliczył Bartosz Nowakowski i ma 4 gole w dorobku. Komplet punktów, ale zaledwie jedną bramkę strzeloną mniej, ma Orzeł Mokre. Podopieczni Damiana Krajanowskiego pokonali 4-1 Stadion, a 4 gole zdobył Wiktor Cioch (pierwsze trafienia w sezonie), który z miejsca został jednym z wiceliderów strzelców. Również 9 punktów w 3 meczach zgromadził Jastrząb Bielszowice pokonując 2-0 Naprzód Lipiny. Komplet punktów, ale w 2 meczach zdobyła Kamionka, mająca w zanadrzu jeden mecz zaległy. Zespół z Mikołowa przegrywał w Chorzowie po 7 minutach 0-1. Później nastąpiła demolka miejscowego UKS-u Ruchu. Goście strzelili tuzin goli! Rezerwowy Patryk Wengerek zdobył z ławki – między 65. a 85. minutą – 4 gole, swoje pierwsze w sezonie.

Bez zwycięstwa pozostaje najlepszy zespół Klasy B poprzedniego sezonu, Górnik Wesoła. Po 11 minutach prowadził 2-0 z Józefką, ale chorzowianie popisali się udaną pogonią i doprowadzili do wyrównania i podziału punktów (2-2).

Pierwsze zwycięstwo, a zarazem i punkty, zdobył UKS Szopienice, który pokonał Wawel 3-0. Na około kwadrans przed końcem meczu gospodarze objęli prowadzenie z karnego. Dwa kolejne gole dołożyli w 3. i 4. minucie doliczonego czasu gry.

W 3. kolejce po 2 bramki strzelili Jakub Cebulak z Grunwaldu, Nikodem Kokot z Uranii, Krzysztof Słota z Józefki oraz Michał Wita i Mateusz Sigulski z Kamionki.

Klasyfikacja strzelców: zobacz