4. kolejkę rozpoczął mecz na szczycie

4. kolejkę Klasy A rozpoczął pojedynek na szczycie, a zarazem derbowy, Uranii z Jastrzębiem. Oba zespoły po 3 seriach miały na koncie po 3 zwycięstwa – Urania wygrała 2-1 z Wawelem, 3-1 z Lipinami i 7-0 z Gwiazdą , a Jastrząb 5-1 z UKS-em, 1-0 z Grunwaldem i 2-0 z Lipinami.

W bezpośrednim starciu lepsza – i to zdecydowanie – była Urania, która wysoko pokonała Jastrząb, bo aż 6-1. Poza liderem bez straty punktów pozostają już tylko zespoły z Mikołowa – Orzeł Mokre i Kamionka. Z tą ostatnią zmierzy się w niedzielne popołudnie Grunwald. Podopieczni Robert Brysza rozegrali dotąd dwa mecze i oba na wyjazdach, i oba z beniaminkami „Serie A” – najpierw pokonali Górnika Wesoła 3-2, a następnie zlali UKS Ruch 12-1, choć przegrywali na początku 0-1. Pierwszy mecz u siebie Kamionka miała rozegrać ze Stadionem 28 sierpnia, ale wtedy opady deszczu spowodowały, że boisko nie nadawało się do gry. Zaległości zostaną odrobione 14 września. Zatem inauguracja sezonu w Mikołowie odbędzie się w niedzielę z Grunwaldem.

W nieco ponad 20-letniej historii jest to trzeci sezon Kamionki w Klasie A. W sezonie 2015/2016 zajęła 12., ostatnie miejsce, a w poprzednim sezonie, jako beniaminek, była 8.

Na naszej stronie przeprowadzimy tekstową relację na żywo z meczu Kamionka – Grunwald.

Oto sędziowie, którzy poprowadzą pozostałe 6 meczów 4. kolejki Klasy A.

Sobota, 14:00
Wawel Wirek – Górnik Wesoła