Strzelcy w 17. kolejce Klasy A

W 17. kolejce zespoły Klasy A strzeliły 24 bramki.

Lider rozgrywek bez problemu pokonał „czerwoną latarnię ligi” 7-0. Już do przerwy było po zawodach. Orzeł prowadził wówczas 5-0. 20. i 21. bramkę strzelił lider klasyfikacji strzelców Daniel Książek. Z kolei 10. trafienie zaliczył Dominik Piecha, a 8. i 9. Arkadiusz Szulc.

W kontekście walki o awans derby Rudy Śląskiej Jastrzębia z Uranią miały niebagatelne znaczenie. Kochłowiczanie obdarli miejscowych ze złudzeń jeszcze w trakcie I połowy. Dla zwycięzców dwie bramki zdobył Dawid Henisz, a jedno trafienie dołożył Bartosz Nowakowski. Obaj mają po 17 bramek.

Dystans 6 punktów do miejsc premiowanych awansem zachowała Kamionka, która pokonał 2-0 Grunwald. 7. gola w rozgrywkach zdobył Michał Szymakowski.

Wawel rozgromił na wyjeździe Górnika Wesoła 6-0. Prawdziwe wejście smoka zaliczył Kamil Magiera. Napastnik Wawelu zagrał pierwszy oficjalny mecz ligowy od ponad 7 lat i na „dzień dobry” w 9 minut zdobył 2 bramki, a gdy schodził z boiska w 50. minucie miał na koncie hat tricka.

UKS Szopienice zaliczył w tabeli przeskok dwóch halembskich drużyn, Gwiazdy i Grunwaldu, po pokonaniu tej pierwszej 3-0. 6. i 7. gola zdobył Kamil Szolke.

Jedynym meczem bez bramek były derby Chorzowa. Stadion podzielił się punktami z Józefką.

Podziałem punktów zakończył się również mecz Naprzodu z Hetmanem. Punkt dla gospodrzy uratował doświadczony, 46-letni Daniel Tukaj.

Klasyfikacja strzelców: zobacz