Strzelcy w 13. kolejce Klasy A

Ostatnia kolejka rundy jesiennej „Serie A” przyniosła rekordową liczbę bramek w tym sezonie – aż 41.

Slavia rozgromiła Stadion 8-0 i rundę jesienną zakończyła ze stratą tylko 1 punktu do Jastrzębia. Hat tricka zaliczył Kordian Rusz, który rozpoczął i zakończył strzelanie – z 14 trafieniami jest drugim najskuteczniejszym zawodnikiem ligi. Po dwa gole dołożyli Dawid Hewlik (8 goli) i Michał Tałady (7 goli). Slavia jako jedyna nie przegrała meczu w rundzie jesiennej, natomiast Stadion jako jedyny nie zdobył punktu.

Na najniższym stopniu podium zasiadł drugi ze spadkowiczów, Siemianowiczanka. „Ciaciana” do lidera traci dwa punkty. Na zakończenie rundy pokonała w Chorzowie Wyzwolenie 3-1. Dwa gole dla gości zdobył Łukasz Mieszczak. 13 goli na koncie plasuje napastnika z Siemianowic na 3. miejscu. Dla Wyzwolenia 5. gola w sezonie strzelił Wojciech Krotofil. Chorzowianie kończą rundę z trzema kolejnymi porażkami. Dla Siemianowiczanki druga część rundy jesiennej (3 zwycięstwa, 2 remisy i porażka) była gorsza od pierwszej (5 zwycięstw i remis).

Wawel Wirek w 4 ostatnich meczach zdobył tylko 4 punkty i zakończył ten rok na 4. miejscu. Strata do lidera (4 punkty) mogła być mniejsza, ale Wawel nie wykorzystał okazji. Po 12 minutach meczu z MK prowadził 2-0 (Dawid Ogiński zdobył 8. bramkę). Goście, mimo że zagrali cały mecz „gołą” jedenastką (na ławce był tylko rezerwowy bramkarz), w ciągu 9 minut I połowy doprowadzili do wyrównania, a w drugiej części wyszli nawet na prowadzenie. Remis gospodarzom uratował Nicolas Sprus – 12. bramką w rozgrywkach. Jedną z bramek dla MK – 5. w sezonie – strzelił Kamil Ochojski.

Na 5. miejsce na zakończenie rundy wskoczył Grunwald i w pierwszej piątce mamy 4 zespoły z Rudy Śląskiej. „Zieloni” w derbach Halemby pokonali Gwiazdę 4-3 (2000. mecz Grunwaldu w lidze), choć przegrywali już 0-2 (5. bramka Dawida Ogłozy) i 1-3. W 18 minut strzelili 3 gole i cieszyli się z kolejnych 3 punktów w końcówce rundy jesiennej (9 „oczek” w 3 ostatnich meczach jesieni). 9. gola dla Grunwaldu zdobył Łukasz Stawowy, a 8. i 9. Kaito Sato.

W meczu sąsiadów w tabeli Kamionka pokonała Józefkę 7-3. Gospodarze zdobyli 15 z 16 punktów w 7 ostatnich meczach (5 zwycięstw i 2 porażki). W sobotnim meczu od 4. minuty Kamionka przegrywała 0-1. W ciągu ostatnich pięciu minut I połowy zespół z Mikołowa wyszedł na prowadzenie. Tuż po przerwie goście zdobyli jeszcze gola na remis, ale potem miejscowi pokazali siłę w ofensywie – strzelili 5 goli (od 53. minuty grając z przewagą jednego zawodnika trafili 4-krotnie), stracili tylko 1 i efektownie zakończyli jesień. Hat tricka dla Kamionki ustrzelił Michał Szymakowski (6 bramek w dorobku), a dla Józefki dwa gole zdobył Kamil Swoboda (trafienia numer 8 i 9).

9 meczów bez wygranej poszło już w niepamięć i Hetman kończy jesień drugim z rzędu triumfem (7 punktów w 3 meczach). Mając w zespole zawodnika pokroju Daniela Ostaszewskiego, każdy przeciwnik musi mieć się na baczności. W meczu z Naprzodem „Ostry” wpisał się 3-krotnie na listę strzelców i po rundzie jesiennej z 15 golami otwiera klasyfikację najskuteczniejszych. Pojedynek z Lipinami spacerkiem nie był. Hetman prowadził wprawdzie 2-0, ale w 80. minucie goście wyrównali (6. gol Roberta Pleszaka). Ponownie zespół z Dąbrówki Małej objął prowadzenie w 84. minucie (Ostaszewski skompletował hat tricka), a niespełna sześćdziesiąt sekund później wybił rywalowi marzenia o jakichkolwiek punktach.

Klasyfikacja strzelców: zobacz