Startuje „Serie A”

Meczami faworytów do awansu – Uranii (z Wawelem) i Orła (z Szopienicami) – wznowi w sobotę rozgrywki katowicka „Serie A”.

Przerwa w rozgrywkach trwała ponad 4 miesiące licząc od ostatniej kolejki jesiennej. Zespoły rozgrywały sparingi, wzmacniały swoje szeregi, ale i tak dopiero zielona murawa (lub sztuczna) pokaże, na co stać poszczególne zespoły.

W zespole naszych sąsiadów (Jastrząb Bielszowice) nastąpiła roszada na ławce trenerskiej. Janusza Kluge (powędrował do Slavii Ruda Śląska) zastąpił Artur Opeldus.

Awans do Klasy Okręgowej wywalczą dwa zespoły. Na razie na najlepszej drodze do tego są wspomniana Urania i Orzeł. Oba zespoły mają odpowiednio 9 i 8 punktów przewagi. Z kolei do Klasy B w wersji pesymistycznej mogą spaść maksymalnie 4 zespoły. Na dzień dzisiejszy (z okręgówki spadałyby 4 drużyny katowickie) „Serie A” opuszczą 3 drużyny.

Terminy meczów Grunwaldu w rundzie wiosennej (niektóre daty mogą jeszcze ulec zmianie):

18 marca (sob. 13:30) Naprzód Lipiny (wyjazd)

25 marca (sob. 11) Jastrząb Bielszowice (dom)

1 kwietnia (sob. 15) Hetman 22 Katowice (wyjazd)

8-9 kwietnia przerwa wielkanocna

15 kwietnia (sob. 11) Kamionka Mikołów (dom)

22 kwietnia (sob. 11) Orzeł Mokre Mikołów (wyjazd)

29 kwietnia (sob. 11) Józefka Chorzów (dom)

7 maja (ndz. 11) Wawel Wirek (wyjazd)

13 maja (sob. 11) Gwiazda Ruda Śląska (dom)

20 maja (sob. 13) UKS Szopienice (wyjazd)

27 maja (sob. 11) Górnik Wesoła (dom)