Urania lepsza od Grunwaldu

Urania Ruda Śląska zwyciężyła w turnieju organizowanym przez GKS Grunwald.

W turnieju wzięło udział 5 zespołów: Grunwald I, Grunwald II, Jastrząb Bielszowice, Orlik Ruda Śląska i Urania Ruda Śląska. Nie dojechał Wawel Wirek. Grano systemem każdy z każdym, jeden mecz trwał 15 minut bez przerwy i zmiany stron.

Przypomnijmy, że turniej odbywał się w ramach zadania publicznego realizowanego przez nasz klub – „Biało-zielone nadzieje sportowe”. Zadanie zostało sfinansowane w kwocie 30.000 zł przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

O zwycięstwie w turnieju zdecydowała ostatnia seria spotkań. Przed nią prowadził Grunwald I z kompletem 9 punktów. Tuż za „Zielonymi” była Urania, która zgromadziła 7 „oczek”. W bezpośrednim starciu lepszy okazał się zespół z Kochłowic, który wygrał 2-0.

Niezależnie od wyników wszystkie dzieci świetnie się bawiły.

Turniej podsumował Prezes GKS Grunwald Teodor Wawoczny, który – z pomocą działaczy klubu – wręczył drużynom puchary i dyplomy oraz nagrody wszystkim uczestnikom.