17. kolejka: Wyrwany punkt na zakończenie jesieni

Ostoja Żelisławice 2-2 Grunwald Ruda Śląska (0-0)

1-0 Szczygieł, 50 min (wolny) – po faulu Wadasa na Machurze
2-0 Majchrowski, 68 min – po podaniu Popadeńczuka
2-1 Maciaszek, 84 min (karny) – po faulu P. Syrka na Taładym
2-2 Maciaszek, 90+4 min (karny) – po faulu Sławca na Itobyła to bramka numer 3500 I zespołu Grunwaldu w historii

(81.) P. Syrek (Ostoja) – za faul

(po meczu) K. P. (Ostoja) – za chamskie zachowanie wobec sędziego (trener kierujący zespołem z ławki, a niewpisany do protokołu)

100. mecz ligowy w I zespole Grunwaldu rozegrał Jakub Wojtaczka.

OSTOJA:
P. Syrek – Niedziela (63. Popadeńczuk), Płatek, Szczygieł (kpt), Miłek (46. Mazurek) – Miś (83. Surowiec), Bańka – Wieczorek (79. Sławiec), Stefański, Majchrowski – Machura (74. Cieślik)
Rezerwa: M. Syrek, Wierzba

Trener: Daniel PŁATEK (grający), a faktycznie zespołem z ławki kierował K. P. niewpisany do protokołu

GRUNWALD:
Pietrzyk – Sobstyl, Wadas, Wojtaczka – Bernacki, D. Skorupa, Kubica, Kozłowski (74. Ito) – Maciaszek (kpt) – Ogłoza, Tałady
Rezerwa: Radkiewicz

Trener: Michał SZYGUŁA

Sędziowie: Konrad Sierociński – Sebastian Rozpondek, Michał Zroślak (Podokręg Częstochowa)

Żółta kartka: Szczygieł (84.)

Czerwone kartki: P. Syrek (81.), K. P. (Trener – po meczu, na płycie boiska)