Dzisiaj jest:

Darowizny

GKS Grunwald Ruda Śląska informuje, że darowizny na rzecz klubu można wpłacać na poniższy numer konta:
 

72 1050 1331 1000 0090 7097 5561

 

Zapisy

Zapraszamy na treningi I zespołu
i drużyn młodzieżowych

=> KONTAKT <=

Osób on-line: 14

Najbliższe mecze

20 kwietnia (sobota) godz. 9:00 - Młodzik Mł. 2012
GRUNWALD - GKS Katowice
 
 
21 kwietnia (niedziela) godz. 8:15 - Żaki 2016
Turniej na obiektach Football-on:
GRUNWALD, MKS Siemianowiczanka I, BKS Sparta Katowice, AKS Mikołów, MKS Siemianowiczanka II
 
 
22 kwietnia (poniedziałek) godz. 17:30 - Orlik 2013
Orzeł Mokre - GRUNWALD
 
 
23 kwietnia (wtorek) godz. 17:00 - Orlik Mł. 2014
GRUNWALD - Orlik Ruda Śląska
 
 
24 kwietnia (środa) godz. 18:00 - Orlik Mł. 2014
GRUNWALD - Academia Espanola Gliwice
 

Pamiątki klubowe

Wyniki i tabele ligowe młodzieży

Aktualności

Mecz Stadion – Grunwald w obiektywie


                                                                               …

Czytaj więcej

24. kolejka (awansem): Wiosna rozpoczęta od niełatwej wygranej

Stadion Śląski Chorzów 3-4 Grunwald Ruda Śląska (2-2)
 
0-1 Aono, 15 min – po podaniu Sato
1-1 Smalcerz, 25 min – po podaniu Odygi
1-2 Stawowy, 42 min (karny) – po faulu Zawady na Sato
2-2 Urbański,…

Czytaj więcej

Relacja na żywo z meczu ze Stadionem

Stadion Śląski – Grunwald 3-4 (2-2)

(strona odświeża się automatycznie co 3 minuty)

KONIEC: 3-4 – w pierwszym meczu wiosną wygrana nie przyszła łatwo

95 min jeszcze jeden strzał Urbańskiego obok bramki

3-4 Urbański, 94 min – strzał zza szesnastki…

Czytaj więcej

Kolejne wzmocnienia

Kadra „Zielonych” powiększa się nie tylko pod względem ilościowym, ale jednocześnie jakościowym. Kolejni zawodnicy wzmocnili szeregi Grunwaldu. Do rozgrywek „Serie A” zostali uprawnieni Sławomir Miziak i Dawid Seroka.
           
 
Sławomir Miziak (rocznik 2003)…

Czytaj więcej

Intensywne przygotowania podopiecznych Łukasza Stawowego

Za oknem coraz bardziej widać i czuć wiosnę (ta kalendarzowa już w przyszłym tygodniu), co oznacza, że coraz bliżej do wznowienia zmagań drużyn młodzieżowych Grunwaldu w rundzie wiosennej.
 
Rocznik 2013 i 2014 pod okiem trenera Łukasza Stawowego intensywnie przygotowuje…

Czytaj więcej

„Skorup” ponownie w Grunwaldzie

Dawid Skorupa jest pierwszym nowym zawodnikiem, który zasilił szeregi Grunwaldu przed rundą wiosenną sezonu 2023/2024.
                 
Popularny „Skorup” występował już w Halembie w sezonach 2020/2021 i 2021/2022. W tym czasie rozegrał 52…

Czytaj więcej

Sparing Burza II – Grunwald w obiektywie


                                                                               …

Czytaj więcej

Urodziny Łukasza

Co tu dużo mówić – „Diadzia” lat!
Dzisiaj urodziny świętuje zawodnik skała, wiecznie młody, Łukasz Szczygieł Życzymy zdrówka i oby piłka jeszcze dłuuugo sprawiała Ci przyjemność ⚽️

>> Złóż życzenia <<

 

Powołania na konsultację do Kadry Podokręgu U-10

Komisja Szkolenia Podokręgu Katowice przedstawiła listę zawodników powołanych na konsultację Kadry U-10 w dniu 21 marca.
             
Powołania z Grunwaldu z rocznika 2014 otrzymali Tomasz Mączewski i Miłosz Sominka. Gratulujemy!
 
Konsultacja odbędzie…

Czytaj więcej

Sparing: Na szóstkę z minusem – Ibu z hat trickiem

Burza II Borowa Wieś 1-6 Grunwald Ruda Śląska (0-2)
 
0-1 Aono, 17 min
0-2 Jankowski, 28 min
1-2 63 min
1-3 Zawodnik testowany, 65 min
1-4 Aono, 72 min
1-5 Gul, 75 min
1-6…

Czytaj więcej

Wiosna tuż-tuż

Za dwa tygodnie będziemy już po pierwszych rozstrzygnięciach inauguracyjnej kolejki rundy wiosennej w Klasie A.
             
Znamy plan 14. kolejki rozgrywek – oczywiście jeszcze drobne korekty mogą nastąpić.
 
 
 
 
 
 …

Czytaj więcej

Bezkrólewie w „Serie A”

15 bramek w 9 meczach – to dorobek najlepszego strzelca Klasy A po rundzie jesiennej Daniela Ostaszewskiego (=> porównanie czołówki). I na tym raczej się zakończy. IV-ligowa Szczakowianka Jaworzno dokonała transferu „last minute” i pozyskała „Ostrego” z Hetmana Katowice do końca czerwca.
 
Daniel Ostaszewski bardziej niż zawodnik rozpoznawalny jest w innych branżach – jako youtuber czy…

Czytaj więcej

Sparing Naprzód – Grunwald w obiektywie


                                                                               …

Czytaj więcej

Działacze klubów Podokręgu Katowice spotkali się z Prezesem Śląskiego ZPN

Prezes Śląskiego ZPN Henryk Kula odbywa podróż po 12 Podokręgach, gdzie omawiane są m.in. propozycje zmian w rozgrywkach od Klasy A w dół.
 
W piątek w sali przyjęć Grunwaldu z Prezesem spotkali się działacze Podokręgu Katowice.
 
Wydarzenie …

Czytaj więcej

Sparing: Piotrek dał wygraną na „Skałce”

Naprzód Lipiny 1-2 Grunwald Ruda Śląska (1-1)
 
1-0 26 min
1-1 Aono, 37 min
1-2 Gul, 87 min (głową)
 

GRUNWALD:
Gul (od 79. minuty w ataku) – Sobstyl, Rostek, Konopka, Ito – Roczniok (46. Siliuk),…

Czytaj więcej

Sparing Zagłębie – Grunwald w obiektywie


                                                                               …

Czytaj więcej

Sparing: Japoński dublet

Zagłębie Dąbrowa Górnicza 2-2 Grunwald Ruda Śląska (2-1)
 
1-0 Zawodnik testowany, 18 min
2-0 Winiarski, 38 min
2-1 Daiju Yamaoka, 45+1 min
2-2 Genki Miyoshi, 58 min
 
W 80. minucie Ibuki Aono (Grunwald) nie wykorzystał rzutu…

Czytaj więcej

Urania wygrywa w Jastrząb Cup

W ostatnich dniach podopieczni Jacka Bratka z rocznika 2012 zagrali w turnieju Jastrząb Cup.
 
W turnieju wzięło udział 8 zespołów: Jastrząb I Bielszowice, Jastrząb II Bielszowice, Grunwald, Józefka Chorzów, Pogoń Ruda Śląska, Slavia Ruda Śląska, SMS Ruda Śląska i…

Czytaj więcej

Startuje Liga Żaków

W najbliższy weekend wystartuje Liga Żaków i Skrzatów w Podokręgu Katowice Śląskiego Związku Piłki Nożnej.
 
Rozgrywki będą odbywały się przez 10 tygodni w soboty i niedziele na obiektach Football-on w Rudzie Śląskiej przy ul. Czarnoleśnej. Turnieje zakończą się wielkim…

Czytaj więcej

Archiwum

18. kolejka (20 kwietnia)

Sobota, 11:00
AP Wyzwolenie Chorzów – Józefka Chorzów - - -

Slavia Ruda Śląska – Wawel Wirek - - -

Sobota, 12:00
MK Górnik Katowice – Naprzód Lipiny - - -

Sobota, 14:00
Stadion Śląski Chorzów – Gwiazda Ruda Śląska - - -

Sobota, 16:30
MKS Siemianowiczanka – Jastrząb Bielszowice - - -

Sobota, 18:00
Hetman 22 Katowice – Kamionka Mikołów - - -


Grunwald Ruda Śląska - pauzuje

17. kolejka (13-14 kwietnia)

Sobota, 11:00
Wawel Wirek – Hetman 22 Katowice 3 - 1
1-0 Frystacki, 3 min
2-0 Ogiński, 56 min (karny)
2-1 Kopczyński, 67 min
3-1 Różycki, 88 min


Naprzód Lipiny – Stadion Śląski Chorzów 0 - 1
0-1 Bzowski, 30 min

Sobota, 15:00
Józefka Chorzów – Slavia Ruda Śląska 0 - 5
0-1 Rusz, 22 min
0-2 Witor, 32 min
0-3 Seiler, 36 min
0-4 Kałużny, 39 min
0-5 Kozachynskyi, 90+3 min


Sobota, 16:00
Jastrząb Bielszowice – AP Wyzwolenie Chorzów 4 - 0
1-0 Gielza, 37 min
2-0 Mzyk, 39 min
3-0 Gosz, 41 min
4-0 Heinz, 82 min


Gwiazda Ruda Śląska – MKS Siemianowiczanka 0 - 5
0-1 Kuchta, 2 min
0-2 Mierzwa, 50 min
0-3 Mieszczak, 54 min
0-4 Swakoń, 78 min
0-5 D. Kowalczyk, 85 min


Niedziela, 11:00
Kamionka MikołówGrunwald Ruda Śląska 2 - 1
0-1 Stawowy, 35 min
1-1 Polak, 59 min
2-1 Kobel, 69 min



MK Górnik Katowice - pauzuje

Klasa A – Tabele

Ogólna Dom Wyjazd

Jesień Wiosna
Ogólna
Poz.   Zespół M Pkt Ostatnie 5 meczów
1 Jastrząb Bielszowice 16 38
2 Slavia Ruda Śląska 16 37
3 MKS Siemianowiczanka 16 37
4 Wawel Wirek 15 34
5 Grunwald Ruda Śląska 17 29
6 Kamionka Mikołów 15 22
7 MK Górnik Katowice 15 20
8 Józefka Chorzów 15 15
9 Hetman 22 Katowice 16 14
10 Gwiazda Ruda Śląska 16 14
11 AP Wyzwolenie Chorzów 16 13
12 Naprzód Lipiny 16 11
13 Stadion Śląski Chorzów 17 9
14 UKS Szopienice - wycofany 0 0  
(po najechaniu na kwadrat pojawi się wynik spotkania)
 
Pełne tabele
 

Strzelcy

Czołówka po 17 kolejkach:
(stan na 17 kwietnia)

20 - Mieszczak (+1, Siemianowiczanka)
 
16 - Rusz (+1, Slavia)
 
15 - Ostaszewski (Hetman)
 
14 - Gosz (+1, Jastrząb)
 
12 - Sprus (Wawel)
 
11 - Bąk (MK)
       Ogiński (+1, Wawel)
       Sato (GRUNWALD)
       Stawowy (+1, GRUNWALD)
 
10 - Swoboda (Józefka)
 
 
(+1) - liczba bramek strzelona w ostatniej kolejce

 
Klasyfikacja strzelców


Bramki w kolejce:
1., 2., 3. i 4., 5., 6., 7., 8., 9., 10., 11., 12., 13.
14., 15., 16.

Terminarz

RUNDA WIOSENNA
16.03 Stadion Śląski Chorzów (wyjazd)   4-3 protokół i bramki
23.03 Jastrząb Bielszowice (dom)           1-0 protokół i bramka
30.03 Józefka Chorzów (wyjazd)            4-1 protokół i bramki
06.04 Wawel Wirek (dom)                      0-1 protokół i bramka
14.04 Kamionka Mikołów (wyjazd)          1-2 protokół i bramki
20.04 PAUZA
27.04 (sob. 11) MK Górnik Katowice (dom)
04 lub 05.05 Hetman 22 Katowice (wyjazd)
11.05 (sob. 11) Slavia Ruda Śląska (dom)
18.05 (sob. 11) AP Wyzwolenie Chorzów (wyjazd)
25.05 (sob. 11) MKS Siemianowiczanka (dom)
01.06 PAUZA
08.06 (sob. 11) Naprzód Lipiny (dom)
15 lub 16.06 Gwiazda Ruda Śląska (wyjazd)
 
 
RUNDA JESIENNA
12.08 Strażak Mikołów (wyjazd) - PP       9-0 protokół i bramki
19.08 Jastrząb Bielszowice (wyjazd)        1-2 protokół i bramki
27.08 Józefka Chorzów (dom)                 2-2 protokół i bramki
03.09 Wawel Wirek (wyjazd)                   1-4 protokół i bramki
06.09 Siemianowiczanka (wyjazd) - PP    3-3 protokół i bramki
09.09 Kamionka Mikołów (dom)              4-2 protokół i bramki
16.09 PAUZA
23.09 MK Górnik Katowice (wyjazd)        4-2 protokół i bramki
30.09 Hetman 22 Katowice (dom)           2-1 protokół i bramki
07.10 Slavia Ruda Śląska (wyjazd)         0-4 protokół i bramki
14.10 AP Wyzwolenie Chorzów (dom)     1-1 protokół i bramki
21.10 MKS Siemianowiczanka (wyjazd)   2-3 protokół i bramki
28.10 Stadion Śląski Chorzów (dom)       6-1 protokół i bramki
04.11 Naprzód Lipiny (wyjazd)                5-1 protokół i bramki
11.11 Gwiazda Ruda Śląska (dom)          4-3 protokół i bramki

Bramki (42)

11 - Sato (2 wiosną)
11 - Stawowy (4 z karnego) (2 wiosną) +1
 
6 - Aono (2 z wolnego) (2 wiosną)
 
5 - Jankowski (2 z karnego) (2 wiosną)
 
2 - Kozłowski
2 - Siliuk (1 wiosną)
 
1 - Gul
1 - Konopka
1 - Rostek
1 - Szczygieł (1 wiosną)
1 - Wadas

Asysty (41)

9 - Aono (2 wiosną)
 
8 - Stawowy (2 wiosną)
 
6 - Jankowski
 
4 - Rostek
4 - Sato (3 wiosną)
 
2 - Kozłowski
2 - Siliuk (1 wiosną)
2 - Wadas
 
1 - Gazda
1 - Różycki (1 wiosną) +1
1 - Seroka (1 wiosną)
1 - Sobstyl

1 - bez asysty