Znamy rozstrzygnięcia

W sobotę w meczu na szczycie Klasy Okręgowej grupy 4 Zagłębie II Sosnowiec nie pozostawiło złudzeń i pokonało Spartę Katowice 4-0. Tym samym Zagłębie po fenomenalnej wiośnie (wygrało wszystkie 16 meczów, ale jedno zostało zweryfikowane jako walkower) na kolejkę przed końcem sezonu świętowało awans do IV ligi.

Rozstrzygnęły się także losy w dolnych rejonach tabeli. Z Klasą Okręgową żegnają się Grodziec Będzin, Źródło Kromołów, Grunwald i Ostoja Żelisławice.

Druga z rudzkich drużyn, Slavia, w odpowiednim momencie przełamała serię 6 porażek z rzędu. Po zwycięstwie w Brudzowicach 1-0 ostatni mecz z Grodźcem u siebie będzie dla podopiecznych Jarosława Zajdla już tylko meczem „o pietruszkę”. Dla Grodźca jest to drugi spadek z rzędu. Jeszcze w poprzednim sezonie zespół z Będzina występował w IV lidze, a teraz po 11 latach ponownie będzie bił się o punkty w „Serie A”.

Do piątku w Klasie Okręgowej grupie 4 „Katowice-Sosnowiec” niepewny był los 5. zespołu od końca. W barażach o utrzymanie w IV lidze miały bowiem zagrać zespoły z 14. miejsc z obu grup – Przemsza Siewierz i Czarni Gorzyce. Wobec rezygnacji z gry Czarnych zespół z Podokręgu Sosnowiec zachował IV-ligowy byt.